Blog użytkownika C-Boy

C-Boy C-Boy 19.02.2016, 17:20
Konsultacje społeczne. Przegląd szóstej generacji konsol Gamecube Video Edyszyn
607V

Konsultacje społeczne. Przegląd szóstej generacji konsol Gamecube Video Edyszyn

To co - zostaniecie moimi beta testerami? :)

Witajcie! Z racji tego, iż mój tekst o Gacku został przez Was ciepło przyjęty postanowiłem - niejako w podzięce i z chęci sprawdzenia swoich umiejętności - przerobić mój wcześniejszy materiał do formy wideo. Nie ma co się oszukiwać. Jestem raczej amatorem w tej dziedzinie a i film dużej furory w Internetach nie zrobi, ale mimo wszystko zależy mi na tym, żeby był dobrze zrobiony. Poza tym istnieje duże prawdopodobieństwo, że to jeden z ostatnich materiałów jaki zmontuje, wiec wypadałoby godnie się pożegnać. Ważne jest też dla mnie zebranie opinie od większej grupy osób, a niżeli pojedynczych znajomych z Facebooka, którym i tak wszystko jedno co pójdzie do publikacji :) Chodzi o jeden, kontrowersyjny efekt.

Wersja V4 (prawie finalna wersja, Bez Efektu Motion Blur)

Gdyby coś nie działało to klikać tutaj

 

Przechodząc do meritum. Większość materiałów jakich użyłem jest stosunkowo niskiej rozdzielczości (240p, 360p), wiec rozciągniecie ich do full screenie byłoby dość ryzykownym, niespecjalnie urodziwym pomysłem. Tak zrodziła się idea dwóch planów. Pierwszego mniejszego, ale "ostrzejszego" oraz drugiego bardziej rozmytego. Pierwotna koncepcja zakładała potraktowanie dalszego planu efektem motion blur. Czasem widuje się takie materiały, gdy bazowy film został nagrany przy pomocy telefonu. W szczególności, gdy ktoś ma gorszej aparat w komórce, kręci wieczorem i robi to ŹLE (poradnik jak  robić to DOBRZE) Co byście zrozumieli o czym piszę, dalej stosowny filmik z moich wcześniejszych zmagań.

 

 Wersja Beta V2 (Platforma testowa z dużą ilością bugów oraz Efektem Motion Blur)

Gdyby filmik nie zadziałał to klikać tutaj

 

Beta ma pewne uchybienia (brak części tekstu, złe zastosowane efekty przejścia, w jednym momencie lektor lekko przekręcił słowo itd.), ale daje mnie więcej obraz pierwotnej koncepcji.  Dla porównania po 14:57 postanowiłem wypróbować co by było, gdybym zamiast rozmycia dałbym po prostu czarne lub białe tło.

Moje pytanie brzmi - co wam się bardziej podoba? Materiał z efektem rozmycia Motion blura (V2) czy bez (V4) a może coś innego? Może dla większości to nic nie znacząca pierdoła  i zastanawiacie się " co ten typ od nas chce" ale uwierzcie mi - czasem nawet najmniejsze detale mają znaczenie :)

Z bliżej nieokreślonych planów (których pewnie nigdy nie zrealizuje) marzy mi się  nieco fajniejsze animacje wprowadzania napisów (np. to co jest tutaj bardzo mi się podoba), jednakże moja wiedza w tych sprawach jest zerowa. Inna sprawa, że na Adobe After Effect( przykładowy program) po prostu mnie nie stać :P

Czekam na wasze sugestie i z góry dziękuje za pomoc.

 

Pozdro!

 

 

 

 

 

 

Tagi: #nikogo GameCube problemy pierwszego świata Video

Oceń notkę
+ +11 -

Oceń profil
+ +11 -
C-Boy
Ranking: 4114 Poziom: 28
PD: 3436
REPUTACJA: 598