Blog użytkownika KamilossPL

KamilossPL KamilossPL 20.04.2018, 02:51
Jak zrobiony jest ten model #3: M36 Jackson 1:72
1881V

Jak zrobiony jest ten model #3: M36 Jackson 1:72

Jak powstaje model krok po kroku

Aby stworzyć miniaturę, która będzie cieszyć oko trzeba kierować się tym, co podpowiada nam instrukcja, ale uwaga! Niektóre mogą zawierać błędy, dlatego warto zainwestować w dokładne monografie danego pojazdu, literaturę czy zdjęcia z epoki. Ja z początku nie miałem o czymś takim pojęcia dlatego z jednej strony śledziłem zalecenia producenta, a z drugiej pozwalałem sobie na dowolność w malowaniu kamuflażu.

Z tym zmaga się każdy, kto chce złożyć czołg. Choć na szczęście są już modele tzw szybkiego montażu, które mają podwozie w kilku częściach. 

Tak to wygląda po złożeniu. Podziałka na zdjęciu jest centymetrowa, co daje poznanie jak małym jest modelem w tej skali (1:72).

Niektóre modele mają wnętrze. Może być to zaskakujące, bo zazwyczaj zamykamy wnętrzności pełnym kadłubem czy oszkleniem przez co niewiele widać.

No i figurki. Czasem producent dodaje figurki żołnierzy, którzy ubogacają model i przydają się przy budowie dioram. Niestety często też zostawię są kiepskiej jakości.

To jest trudny moment kiedy mamy już boki kadłuba i trzeba nałożyć górę. Jeśli coś skleimy krzywo wtedy wszystko będzie koślawo. Niestety czasem formy są niedokładne i tak czy siak trzeba szpachlować co niejednokrotnie wydłuża pracę nad modelem. 

Dziś żółty helm mnie śmieszy, lecz potem go przemalowałem. Jackson powstał 4 lata temu.

Malowanie, rozkład plam, czy użyte kolory to fantastyka. Dziś już bym tak nie zrobił, ponieważ modelarstwo to jak najwierniejsze odwzorowanie rzeczywistości. Wtedy jednak bardziej jeszcze testowałem farby i ich rodzaje oraz krycie pędzlem.

No to Montujemy resztę.

Tutaj kolejne błędy: za gęsta farba i brak kolorowania elementów przyczepionych do kadłuba pojazdu.

Nawet wieża ma wyposażenie!

Dwa ziutki, które mają jest czerwone hełmy.

Gotowy model z karabinem, działem i gumowymi gąsienicami.

I farby które uczestniczyły w jego powstawaniu. Ich cena przewyższa cenę miniatury lecz posłużyły już do pomalowania nie jednego modelu. Resztę zdjęć umieszczam w galerii.

Tagi: Modelarstwo

Oceń notkę
+ +10 -

Oceń profil
+ +65 -
KamilossPL
Ranking: 77 Poziom: 68
PD: 40556
REPUTACJA: 17639