Blog użytkownika Marcellus78

Marcellus78 Marcellus78 20.12.2015, 17:17
HardCore nie wybacza czyli wyznanie Gracza...
394V

HardCore nie wybacza czyli wyznanie Gracza...

         Nie wiem dlaczego wszyscy gracze Normala w trybie HC widzą tylko łatwość zabijania - to dość płytkie podejście. Skoro łatwo się zabija to również ginie co  jest  logiczne, więc nie patrzmy tylko na tą łatwość która może trochę mylić.
 

Czym jest skill??

            Każdy z Nas ma jakąś definicję skilla, dla mnie jest to po prostu zbiór umiejętności które posiada gracz. Nie jest to tylko jedna dominująca umiejętności jak. np. kontrola odrzutu czy strzelanie ale kilka które wchodzą w jego skład. Gry skillowe to takie które będą wykorzystywać cały wachlarz umiejętności gracza a nie tylko jedną jak np. CS.

Normal...

         Na pewno celność liczy się bardziej na Normalu bo trzeba więcej pocisków włożyć  w przeciwnika przez to kontrolować dłużej broń ale jest łatwiej grać i przewidywać dzięki tzw. wspomagaczom czyli np. mini mapa i inne bajery które są dostępne w danej produkcji. Najbardziej jednak irytującym elementem w Normlau dla mnie jest strzelanie przez swoich czyli friendly fire is off.

Aby skutecznie grac na HC trzeba...

           Nabyć więcej wszechstronnych umiejętności ponieważ nie ma tam "wspomagaczy" typu mini mapa itd., jak również nie można się zrażać po pierwszych bardzo trudnych chwilach czyli cierpliwość to podstawa. Tak więc na HC liczy sie również:

 • przewidywalność,
 • spostrzegawczość,
 • refleks - od razu musisz się wcelować bo inaczej giniesz,
 • dobry słuch - w większości czasu grasz na słuch,
 • koncentracja na friendly fire
 • bardzo dobra znajomość mapy - trzeba więcej czasu spędzić na danej mapie,
 • znajomość broni i jej czucie - zwłaszcza przy przeładowaniu bo nie ma wyświetlonej ilości pestek w magazynku,
 • odrzut broń też musisz kontrolować bo jest taki sam jak na Normalu,
 • brak hitmarkerów powoduje, że nie widzimy czy trafiamy co powoduje, że trzeba się bardzo dobrze wcelować i trzymać celownik na poruszającym się przeciwniku
 • bardzo ważny element to UAV jak nie ma wsparcia grasz na słuch,
 • brak minimapy powoduje, że nie grasz/biegasz na "pałę" ale poznajesz dobrze mapę aby przewidywać sytuację,
 • HardCore nie wybacza czyli nie masz żadnych szans, więc jeśli popełnisz błąd nie dostaniesz drugiej szansy.

Klasyk czyli...

           Tryb który jest pomostem łączącym Normal z HardCorem czyli zawiera elementy które występują w jednym i drugim - bardzo ciekawa hubryda. Może być bardzo przydatny osobom które próbują przejść z jednego trybu na drugi.

Dlaczego gram na HardCore...

          Z prostej przyczyny jest bardzo realnym trybem który daje więcej satysfakcji niż Normal i nie występują tam elementy które irytują w normalnej rozgrywce jak np. wyładowanie pół magazynka w przeciwnika i mimo to on Cię zabija, strzał w głowę powoduje śmierć, a w Normalu bardzo rożnie z tym jest, przygwożdżenie nie ma aż takiego znaczenia. Bardzo ograniczony interfejs powoduje że nie ma nie potrzebnych rozpraszaczy. Zabicie przeciwnika powinno być efektem udanego poruszania się po mapie, efektywnego krycia za zasłonami i usytuowania się na poprawnej pozycji strzeleckiej - strzał to tylko wykończenie całego procesu. Dorzućmy do tego brak irytującego mnie killcama, regeneracji HP, jawnego oznaczania oraz włączony firendly fire czuje się jak na prawdziwym Polu Bitwy.

            Tak więc ja poznałem prawdziwe piękno HC które wypływa z tego że jest szybciej, bezlitośniej, konkretniej, bez pierdzielenia, realistycznie. Dominują tam emocje i fantastyczne doznania.

Podsumowanie...

            W moim odczuciu trzeba mieć więcej umiejętności aby dobrze grać na HC - nie tylko strzelenie się liczy co już napisałem wyżej. Na koniec, oczywiście każdy gra tam gdzie lubi bo gry mają dawać przyjemność i satysfakcję ale dobrze aby też posiadać wiedzę merytoryczną donośnie obu trybów.

 

Więcej o Normalu i HardCore:

Tagi: Battlefield 3 battlefield 4 cs hardcore hardcore w rozgrywce

Oceń notkę
+ +4 -

Oceń profil
+ +12 -
Marcellus78
Ranking: 3687 Poziom: 29
PD: 3633
REPUTACJA: 1257