Blog użytkownika Xmachine

Xmachine Xmachine 30.11.2017, 13:23
Co kupiłeś i w co zagrałeś tego pierwszego dnia?
3181V

Co kupiłeś i w co zagrałeś tego pierwszego dnia?

Hejoszka wszystkim! Po dłuższej przerwie w pisaniu blogów, naszła mnie chęć do napisania kolejnego minibloga. Pchnął mnie do tej czynności częściowo ostatni szał zakupów (czarny piątek), jak i zbliżający się "Mikołaj", kiedy to będziemy sobie i innym sprawiać prezenty :), a po części wzięło mnie na wspominki wywołane tą całą atmosferą zakupową i które pośrednio wiążą się z sytuacjami w których kupowałem growe zabawki dla siebie.

Czyli jak to było tego pierwszego dnia kiedy kupiłem/kupiłeś/kupiłaś dla siebie wymarzony sprzęt do grania ? a może dostałeś/łaś w prezencie od bliskiej osoby ?

Nie będę tu wspominał wszystkich takich chwil z mojego życia kiedy kupowałem/dostawałem dany sprzęt i gry, bo blog musiałby być bardzo obszerny, więc ograniczę się do w miarę obecnych czasów i ostatnich zakupów, które dobrze jeszcze pamiętam ;).

Chociaż kusi mnie wspomnieć o prawdziwym pierwszym dniu kiedy zaczęła się moja przygoda z pierwszymi prawdziwymi grami i dlatego o nim wspomnę, a mam go głęboko w pamięci;
pierwszy komputer (Atari 65 XE) pierwsza konsola (Atari 2600) pierwsza gra jaką w życiu zobaczyłem na ekranie telewizora jeszcze u kolegi (River Raid) pierwsza gra jaką zobaczyłem już u siebie w domu (Boulder Dash) 
Ba! pamiętam nawet zawartość pierwszej mojej kasety magnetofonowej z grami na Atari 65 XE 

str. 1
1. Boulder Dash
2. Dan Strikes Back
3. Fighter Pilot
4. Survivor

str. 2
1. Preliminary Monty 16k
2. River Raid
3. Mr. Dig
4. Submission

I pierwszego cartridge do Atari 2600 z grą Frogger - co za piękne czasy ehh...

Tak, takie rzeczy zostają w pamięci prawdziwego gracza na całe życie, tym bardziej, że wywarło to wtedy na mnie ogromne wrażenie i gry towarzyszą mi od dzieciństwa aż do chwili obecnej. 

Mimo wszystko jak piękne te wspomnienia by nie były, chciałbym się skupić na czasach obecnych i opisać tu krótko co zakupiłem i w co zagrałem tego "pierwszego" dnia, czyli jak zaczęła się moja przygoda z obecną generacją
A zatem u mnie to wyglądało następująco;

Dzień wcześniej sprzedałem swojego Xboxa 360 razem z dwoma padami i prawie wszystkimi grami jednemu ze znajomych za całkiem ładną sumkę i żeby mieć na czym grać poszedłem dzień później do sklepu po nowiusieńkiego Xboxa One 1TB w wersji matowej, którego to zakup planowałem już od jakiegoś czasu. Był to czas bliski premier takich gier jak Rise of the Tomb Raider, Star wars Battlefront i Halo 5 Guardians, a że wszystkie te gry były przeze mnie mocno pożądane, to kupiłem je właśnie razem z konsolą tego pierwszego dnia plus jeszcze dwie Forzy naturalnie ;) tj. Forze Motorsport 5 i Forze Horizon 2. Konsola była w bundlu z Rise of the Tomb Raider i Tomb Raider Definive Edition w formie kodu - taki to oto był mój pakiet startowy :). Pierwszą grą jaką odpaliłem na nowym Xboxie był właśnie nowy Tomb Raider, który wciągnął mnie jak wir w kibelku i dopiero dzień później zainstalowałem Battlefronta, Halo i Forzę, które to wywarły na mnie nie mniejszy (pozytywny rzecz jasna) szok.

Tak to u mnie wyglądało, a po drodze całkiem nie dawno wpadł w moje ręce jeszcze Nintendo 2DS, ale był już o tym blog, więc nie będę się powtarzał, jeśli ktoś nie czytał a jest ciekawy to zapraszam tutaj.

I teraz najważniejsze:
Kończąc, chciałbym Was zaprosić drodzy portalowicze i czytelnicy abyście podzielili się swoimi wrażeniami, opisali krótko ten dzień czyli co kupiliście (konsola,gry) jaką grę uruchomiliście jako pierwszą na swoim nowym nabytku? Jaki był Wasz pakiet startowy tego pierwszego dnia :).

Myślę, że wielu z nas chętnie się dowie jak nie jeden z nas zaczynał swoją przygodę w obecnej generacji, ale nie tylko, bo jeśli dopiero co kupiłeś PS2,WiiU,PS3,X360 lub coś innego to też piszcie, chętnie przeczytam ;).

A więc serdecznie zapraszam do podzielenia się w komentarzach tym jak to było u Was tego pierwszego dnia ;). Na koniec mała sonda i dosłownie trzy zdjęcia w galerii, prezentujące pudełeczka moich obecnie omawianych sprzętów. 

Tagi:

Oceń notkę
+ +47 -

Oceń profil
+ +121 -
Xmachine
Ranking: 65 Poziom: 74
PD: 50618
REPUTACJA: 32500