Blog użytkownika m4tekt

m4tekt m4tekt 13.02.2018, 23:51
5 powodów by zagrać w Halo Wars: The Definitive Edition
216V

5 powodów by zagrać w Halo Wars: The Definitive Edition

Halo, Halo, Halo... Nigdy nie przepadałem za tą serią, jednak bardzo lubiłem gry strategiczne. Zobaczcie co powstało z połączenia średnio lubianego przeze mnie uniwersum z moim ulubionym gatunkiem gry.

Age of Empires, Heroes 3, The Settlers... Strategiczne molochy mojego dzieciństwa do których wracam do dziś i bawię się równie świetnie jak 10 lat temu! Niestety wraz z kupnem konsoli moja growa biblioteka zmieniła się,a gry strategiczne odeszły do lamusa... Ale czy na pewno?

 

1. Uniwersum

Tego się pewnie nie spodziewaliście... Grając w poszczególne części Halo nigdy specjalnie nie wkręcałem się w historię tego świata ani nie pasjonowały mnie dzieje Master Chiefa. Dopiero poznając Halo Wars zainteresowałem się dziejami świata gry, historią oraz bohaterami. Nie zrozumcie mnie źle, kampania w HW nie jest specjalnie wybitna ale potrafiła mnie zaciekawić i wprowadzić w ten świat. Jeśli ktoś się odbił od serii Halo to polecam spróbować z Halo War, kampania jest ciekawa i poprowadzona w angażujący sposób.

2. Baza

Jak to w każdej strategii bywa, kluczem do zwycięstwa jest budowanie odpowiednich budowli. Wydaje się mało skomplikowane ale właśnie, wydaję się... Mimo tego, że nie budujemy tutaj wielkich miast z zaawansowaną infrastrukturą to trzeba odpowiednio ogarnąć priorytetowe budowle, bo miejsc do stawiania w jednej bazie mamy ograniczoną ilość, a każda konstrukcja oraz jednostka kosztują. Tak więc niech was nie zmyli pozorna prostota tej gry, w starciu z doświadczonym przeciwnikiem nie ma tu miejsca na najmniejsze pomyłki.

3. Muzyka

Czego jak czego ale chyba każde Halo miało świetnie skomponowaną muzykę i Halo Wars nie jest tu wyjątkiem. Podczas rozgrywki ucho potrafią cieszyć spokojne i klimatyczne melodia a jak trzeba soundtrack potrafi pokazać kły i uraczyć nas ciężkim i niespokojnym brzmieniem. 

4. Walka

Walka w tym pozornie prostym RTS jest dość wymagająca. Poszczególne jednostki posiadają pewne zdolności, które odpowiednio wykorzystane potrafią obrócić losy bitwy. Dynamiczne zmagania sprawiają, że musimy ciągle kontrolować pole walki, gdyż wystarczy chwila nieuwagi, a nasze z pozoru silniejsze wojsko, szybko może zostać zdziesiątkowane dobrym manewrem wroga lub super umiejętnością gracza. Znajomość mocnych i słabych punktów jednostek jest tu zdecydowanym kluczem do zwycięstwa.

5. Multiplayer

Tryb dla wielu graczy jest zdecydowanym ukoronowaniem naszych umiejętności strategicznych w tej grze. O ile tryb fabularny można potraktować jako rozgrzewkę i sama rozgrywka w nim nie jest aż tak wymagająca, tak w multi nie ma miejsca na nawet najmniejszy błąd! Zmagania z innymi graczami i wyścig z czasem by jak najszybciej zdobyć surowce i wyprodukować najpotężniejsze jednostki lub zalać wroga hordami słabszych jednostek, sprawia, że adrenalina jest tu zawsze ponad miarę. 

Idealne podsumowanie realiów multiplayer :)

Tak oto dobrnęliśmy do końca moich wypocin. Halo Wars udało mi się poznać dzięki usłudze Game Pass na Xboxie One i aktualnie można ten tytuł pobrać w tym abonamencie. W Game Pass znajduje się również druga część tej gry, a mianowicie Halo Wars 2, które jest piękniejsze, dynamiczniejsze i ogólnie lepsze pod każdym względem. Kończąc ten blog chciałbym zaprosić was do sprawdzenia tego tytułu i dania mu szansy, bo na to zasługuje. 

Aktualnie ogrywam Halo Wars 2, więc jeśli ktoś chętny na multi w to zapraszam :)

Pozdrawiam i życzę dobrej nocy!

Tagi: Halo halo wars xbox game pass xbox one

Oceń notkę
+ +5 -

PRZYJAŹŃ JEST WSZYSTKIM
Oceń profil
+ +56 -
m4tekt
Ranking: 88 Poziom: 66
PD: 37619
REPUTACJA: 17454