Blog użytkownika Musiel

Musiel Musiel 12.12.2017, 11:44
Anime godne polecenia #05 – Darker Than Black
684V

Anime godne polecenia #05 – Darker Than Black

Stało się. Wracam na blogosferę trochę tutaj namieszać. A zaczynam od mocnego uderzenia w postaci bloga o jednym ze świetnych anime w klimatach sci-fi jakie oglądałem w życiu. Jeśli po poprzednim blogu o anime Psycho Pass nie macie dość pesymistycznej wizji przyszłości, to się cieszę, bo przed Wami kolejny blog o anime o podobnej tematyce. Panie i Panowie poznajcie Darker Than Black.

Jeśli spodziewaliście się długiej prywaty wyjaśniającej dlaczego nie było moich blogów przez tak długi czas to jej nie otrzymacie. Można przyjąć, że poczułem się wypalony w tym temacie, ale to tylko częściowa przyczyna zawieszenia blogów na ppe. Teraz wracam i postaram się pisać jak najczęściej będę mógł. No to zaczynamy! :)

 

Fabuła

Minęło 10 lat odkąd w Ameryce Południowej i Japonii pojawiły się tajemnicze paranormalne pola zwane Bramami (Brama Nieba w Ameryce, Brama Piekła w Japonii). Akcja anime rozgrywa się w Tokio, które zostało odgrodzone od Bramy Piekła wielkim murem. Nieboskłon został zastąpiony sztucznymi gwiazdami by zwykli obywatele nadal żyli jakby nic się nie stało. Wraz z Bramą pojawili się ludzie z nadprzyrodzonymi zdolnościami zwani Kontraktorami, którzy w zamian za swoją moc utracili emocje dzięki czemu potrafią zabijać bez żadnych skrupułów. Pracują dla Syndykatów, które wykorzystują ich do zbierania informacji często w niezbyt czysty sposób. Prócz nich pojawili się także ludzie zwani Marionetkami, którzy są pozbawieni swojej własnej woli. My poznajemy losy dwóch Kontraktorów Heia i Mao jego Marionetki Yui oraz łącznika Huanga, który przekazuje im informacje od Syndykatu odnośnie celu misji. Oczywiście nie są oni bezkarni, ponieważ policja ma także swój specjalny wydział zajmujący się sprawami Kontraktorów, Marionetek czy też Bramy Piekła na czele którego stoi piękna brunetka – Misaki. Odcinki to zazwyczaj są dwuczęściowe historie, które na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą powiązania, ale gdy zbliżymy się do ostatnich kilku odcinków wtedy okazuje się, że to wszystko łączy się w jedną całość.

Kreska

Tak jak w przypadku poprzednich dwóch opisywanych przeze mnie anime tak i tutaj kreska jest na przyzwoitym poziomie i nie odrzuca. Barwy kolorów są stonowane co pasuje idealnie do ponurego i brutalnego klimatu samego anime, ale jest to też spowodowane tym, że większość zdarzeń rozgrywa się o zmroku. No bo jak mordować to tak by nikt nie widział ;) Poniżej kilka przykładowych screenów.

W anime zdarzają się zabawne akcenty jak choćby ten

Ale zazwyczaj jest poważnie jak choćby tutaj gdzie polała się krew na oczach tej kobiety

Pora przejść do postaci.

Tagi: anime black blog darker godne musiel polecenia than

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +11 -

Objection!
Oceń profil
+ +69 -
Musiel
Ranking: 209 Poziom: 61
PD: 28855
REPUTACJA: 11365