Blog użytkownika Ifikrates

Ifikrates Ifikrates 14.06.2019, 12:44
Będę robił grę. Pomożecie?
254V

Będę robił grę. Pomożecie?

Niewiarygodne, nie do wiary!

Cześć. Po ostatnim plebsbiscycie na najlepszego blogera w historii ppe na mój priv napłynęło od was wiele wiadomości z wyrazami zaskoczenia i zasmucenia typu ,,czemu mnie tam nie było? Ja pisałem lepsze blogi!” itd. W związku z tym w ramach zadośćuczynienia chciałbym podkreślić zasługi innych znamienitych postaci na portalu, bo w żadnym wypadku nie chcę przechodzić obojętnie obok ich jestestwa, ani w żadnym wypadku nie chce ich ignorować, bo to jest w złym tonie i nie uchodzi w kulturalnym towarzystwie. Stad też pomysł na...stworzenie gry, w którą będziecie mogli zagrać za darmo!!! Prawdziwej, komputerowej!!

Nie wiem do końca czy to będzie ścigałka typu arcadowe wyścigi wodne, bijatyka z naciskiem na sprawdzanie splotu słonecznego czy RPG o perypetiach pracownika magazynu. Wiem za to jedno- gra musi mieć myśl przewodnią, motto wokół którego zbudowana jest jej atmosfera.

Wagę tej kwestii zauważyli już redaktorzy portalu na którym radośnie funkcjonujemy, a wyrazili to newsem ,,najlepsze cytaty z gier wideo”, gdzie różnego rodzaj kwestie były przedstawione. Mnie także utkwiło w pamięci kilka sloganów np. ,,War, war never changes” z Fallouta czy ,,Thank You Mario, but the Princess is in another castle” z Super Mario Bros i sądzę, że charakterystyczna myśl przewodnia jest kamieniem węgielnym dobrej gry.

Mam już pomysł na ogólny zarys postaci, które wystąpią w produkcji: młodzi, piękni, przedsiębiorczy i inteligentni. W życiu osiągnęli bardzo dużo, ale to dopiero początek! #skyisthelimit Spełnieni w życiu zawodowym i osobistym, nie zapomnieli o swojej pasji-graniu w gierki. Jedną ręką wypełniają w Excelu sprawozdania finansowe posiadanych firm, drugą wbijają platyny w my name is mayo. Trudno by było, żeby postacie takiego kalibru nie odciskały piętna gdziekolwiek gdzie się nie pojawią-tak też się stanie w mojej grze i mam nadzieję, że zapewni mi to sukces finansowy. Miałem dużo pomysłów na protagonistów, których rys osobowościowy został podkreślony w ksywkach np.: dumny Bielik, pełen ułańskiej fantazji Mustang czy wytrwały Forest Dumb.

O człowieku nie świadczy tylko wygląd, pieniądze, czy nawet ilość wbitych platyn bądź wyszperanie mega sztosów za dwa funty w cexie. O człowieku świadczy to, co potrafi wykreować w internecie za pomocą swego najważniejszego organu -mózgu. I tacy też będą bohaterowie mojej gry-kwestie przez nich wypowiadane będą świadczyły o intelekcie najwyższych lotów. Brawurowe popisy krasomówcze to jest to, o co mi chodzi. Ale nie chodzi też o rozwlekłe przynudzanie-to odtrąci od mojej gry potencjalnych nabywców!!! W dzisiejszym świecie czas to pieniądz i myśl trzeba przekazywać szybko i w precyzyjny sposób próbując skompensować istotę skomplikowanych problemów. Live fast, die young. Stay calm, drink vodka. Tylko ,,szybkie podróże”, nie ma czasu na pałętanie się godzinami do celu (Co? To gra ekskluzywna? A to w takim razie nie ma problemu. Brak szybkich podróży nie podoba mi się tylko w multiplatformach). Dlatego też myśli wypowiadane prze bohaterów gry - a już na pewno taka musi być myśl przewodnia-muszą mieć krótkie, zwięzłe formy- tzw. złote myśli, gdzie indziej znane jako skrzydlate słowa.

Mówicie, że lepiej pograć w gierkę niż ją tworzyć? Być może, ale gierki kosztują pieniądze. A moją będę miał za free. Pytacie się skąd u mnie takie zaangażowanie, czemu poświęcam tyle czasu i uwagi na twórczość internetową i kontakt z innymi zapaleńcami na ppe? Pozwólcie, że wyrażę to jedyną godną takiego zadania formą, czyli liryką:

 

Co dzień nas gna
W nowe strony zadyszany czas.
Sto dat, sto spraw
Wciąga nas, gna nas.

 

I moje dni
Wszechobecny pośpiech, czasu znak
Naznaczy mi,
Może przez to tak lubię:

 

Lubie wchodzić na ppe

gdzie mogę opowiedzieć jak gram w grę

wchodzić w każdy news

by dać emocjom spust

i czekać po to by

ktoś odpowiedział mi

czy jest coś lepszego w świecie

niż dzielnie się pasją w internecie??

 

Tak to właśnie jest. Sami widzicie.

Pomysłów na myśl przewodnią mojej gry miałem sporo. Razem z...moim znajomymi zaangażowanymi w ,,project” kolegialnie wyłoniliśmy pretendentów do bycia głównymi bohaterami. Każda z nominacji musiała przejść przez siurowe sito eliminacyjne, zostać uzasadniona i prezentować wartość dodatnio-pozytywną dla odbiorców mojego sztosika. Zostało pięciu kandydatów (czysto fikcyjnych!), którzy prezentowali pięć różnych wartości uchwyconych w pięciu różnych sloganach. Jakie wartości uznaliśmy za ważne? Oto one:

 

1. walka o wolność wyboru jednostki.

2. podkreślenie potrzeby przekazywania pasji następnym pokoleniom.

3. obrona demokratycznych wyborów.

4. świadectwo pokonywanie własnych słabości #yes_i_can

5. świadectwo tego, że gry łącza ludzi.

 

Z tych wartości wypłynęły slogany przewodnie dla konkretnych bohaterów. I tu jest pytanie do Was: który slogan powinien zostać wybrany do mojej gierki?

 

Pozdrowienia dla wszystkich, którzy maja w głowie olej.

Trzymajcie się. Stay awesome, wbiijaj platyna.

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +9 -

Disgusting!
Oceń profil
+ +39 -
Ifikrates
Ranking: 314 Poziom: 56
PD: 22780
REPUTACJA: 7293