Blog użytkownika Tsurugi

Tsurugi Tsurugi 27.10.2014, 22:18
Ciemna strona ,,gracza''
1174V

Ciemna strona ,,gracza''

Dziś spotkał mnie, hm, właściwie nie wiem czy zaszczyt, ale bardziej konieczność napisania swojego pierwszego w życiu bloga. Temat nie będzie przyjemny, niestety, ale piszę to ponieważ chcę OSTRZEC innych uczciwych graczy oraz użytkowników tego portalu. Także nie przedłużając, mam nadzieję, że was to zaciekawi.

                              

             Mam takie chwile w życiu, że chciałbym jako gracz, mieć konkretny tytuł w dniu premiery, co raczej nikogo nie zdziwi, albo kupić jakiś zaległy tytuł/klasyk i go wreszcie nadrobić/poznać/zaliczyć. Niestety, nie jestem krezusem i raczej nie zanosi się na szybką zmianę statusu społecznego u mnie. Ale jestem graczem z krwi i kości, uwielbiam gry, uwielbiam rozmowy z graczami, uwielbiam granie z graczami. Przede wszystkim uwielbiam kupować i grać w gry. Czasem jestem w stanie odłożyć na daną grę wcześniej pieniążki i kupić przedpremierowo, częściej jednak czekam rok lub dwa i kupuję ten sam tytuł po niższej cenie. Zawsze robię to uczciwie, nie kombinuję na lewo, nie ściągam piratów nie zabieram innym gier i pieniędzy na nie. Tu zaznaczam, że nie wypowiadam się na temat piractwa, mój blog nie dotyczy tego tematu. 

Na tym portalu jestem od niedawna, raptem dwa miesiące. Poznałem już kilka osób, z każdą z nich świetnie mi się rozmawia. Pech chciał, że poznałem też inną osobę, której nie spodziewałem się tutaj spotkać. Osobnik ów, nie wiem czy gracz, postawił sobie chyba za cel, by wykorzystać słabość graczy do gier.

Ten człowiek ma nick BUSHIKEN i jest dość znany na ppe.pl. A skąd jest znany? Z jego growych propozycji. O co chodzi dokładnie? Opiszę na swoim przykładzie,  gdyż to ja stałem się bezpośrednio jedną z jego ,,ofiar''. Na początku Października przeczytałem na ppe news dotyczący promocji na gry znajdujące się na PSN Store, między innymi Dragon Age oraz klasyki z PSX. Promocja owa trwała do 16 Października. Użytkownik Bushiken skontaktował się ze mną na pośrednictwem ppe i zapytał czy byłbym zainteresowany zakupieniem kilku cyfrowych wersji gier na spółkę. Wiedział, że chciałem kupić kilka gier z tej promocji bo sam o tym pisałem w komentarzach do newsa. Na początku wszystko fajnie opisał. Że zrzutka po połowie, że on też chce kilka kupić ale samemu to drogo a we dwóch taniutko itd. Po namyśle stwierdziłem, czemu nie, można spróbować. W końcu ustaliliśmy, że zakupimy dwie gry, Rayman Origins oraz Rayman Legends, obie kosztowały wtedy 54 złote. Podzielić na dwie osoby wynosi 27 złotych czyli faktycznie tanio. Bushiken przesłał mi numer konta, imię nazwisko, dane do przelewu oraz adres. Ja pełen dobrych myśli zrobiłem ów przelew na kwotę 27 złotych. I potem kontakt się urwał. 

Zero wiadomości, zero aktywności na ppe. Po tygodniu, kiedy 16 Październik już dawno minął złapałem go na shoutboxie. Od razu zaczął się tłumaczyć, że przeprasza, że jego tato miał wylew, że nie miał czasu itd. Zaznaczył także, że zrobił mi przelew zwrotny. Ja w tamtym momencie nie chciałem się kłócić, stwierdziłem, że o 27 złotych nie będę wywoływał burzy, zwłaszcza, że miał mi oddać kasę. O ironio, oczywiście przelew nigdy nie dotarł i raczej nie dotrze. I na dziś dzień nadal nie mam żadnych pieniędzy. Koniec końców, dałem się naciągnąć i zostałem zrobiony w ciula. Jasne, powiedzą niektórzy, chciałeś przycwanić to teraz masz za swoje, to tylko 27 złotych, wbijaj w to i olej sprawę.  Bushiken zaproponował wspólne kupienie gier po czym mnie oszukał. Jak się okazuje, nie mnie jednego, na ppe są inni gracze którzy prawie się na niego nacięli i to nie tylko jeśli chodzi o gry.

Mnie nie chodzi o sumę jaką straciłem, bo sam doskonale wiem, że to mała kwota, ale co jeśli by była większa? Jeśli nie byłoby to 27 a 150, 250 złotych? Bushiken proponował mi kupno Alien Isolation i The Last of Us jak tylko wyraziłem nimi zainteresowanie, od razu miał niby konta z tymi grami i chciał na spółkę je kupować. Pytasz o grę i bach, tak jest, tylko daj połowę kasy. Tego nie zrobiłem i całe szczęście. Chyba już wszyscy wiemy, jakby się to skończyło.

Dla mnie chodzi o to, że tacy jak on naciągają graczy uczciwych na gry wyciągają od nich pieniądze. To jest zwyczajne oszustwo. Sam fakt, że coś proponuje po czym po otrzymaniu kasy ,,znika'' jest podejrzany. Nabiera nas, graczy na wizję kupienia taniej gier a potem nas robi w ciula. To przed tym chcę ostrzec wszystkich graczy i użytkowników tutaj, nie dajcie się zrobić w konia i nie wchodźcie w interesy z osobami których nie znacie. Ja to zrobiłem i sami widzicie efekt. Naprawdę szkoda i przykro mi, szczerze, przykro, że są tutaj tacy ludzie, albo jeden człowiek, który nas chce tak wykorzystać.

 

OSTRZEGAM PRZED INTERESAMI Z UŻYTKOWNIKIEM BUSHIKEN,

on nas wszystkich by chciał chamsko okraść.

Czy ktoś z nas by przypuszczał, że znajdzie się tutaj na ppe, stworzonym dla graczy, człowiek taki jak Bushiken który będzie nas tak perfidnie chciał obrobić? Ja tak nie uważałem i mam nadzieję, że wspólnie podejmiemy środki, by wyplenić takie robactwo na ppe.pl. Zachęcam was gracze do pomocy i wzajemnego ujawniania typów, którzy tak nas oszukują i naciągają. Niech chociaż nasze ppe, które istnieje dla nas, prawdziwych graczy, będzie wolne ot takich ludzi jak wyżej opisany. Mam też nadzieję, że mój przydługawy blog okaże się pomocny dla innych graczy, którzy jeszcze takich ludzi nie spotkali.

Dziękuję wszystkim za przeczytanie i do następnego, mam nadzieję, że przyjemniejszego, bloga.

 

Pozdro, Tsurugi

     

Tagi:

Oceń notkę
+ +39 -

Być Graczem i PPEowcem - to brzmi dumnie!
Oceń profil
+ +68 -
Tsurugi
Ranking: 95 Poziom: 69
PD: 41774
REPUTACJA: 13055