http://wynurzeniagracza.blogspot.com/

forest122

Ojciec-Gracz Ojciec-Gracz 14.07.2019, 01:11
Monopoly Uncharted
295V

Monopoly Uncharted

Gra dla fanów i tylko fanów.

Wszyscy znamy tę grę. Z daty na opakowaniu wynika, że już prawie sto lat świat zagrywa się w Monopoly. Ostatnimi czasy zaczęto działać na sentymencie, nostalgii i przede wszystkim na markach. Dlatego też powstają takie twory jak Monopoly Uncharted czy Rick i Morty nawiązując luźno do konkretnych universum.

Zasady wszyscy znamy. Kupujemy konkretne pola i stawiamy na nich nieruchomości. Nie każdy wie ale gra wyszła w czasie wielkiego kryzysu. Założenia były takie, że wygrana jest praktycznie niemożliwa bo bardzo szybko idzie się pozbyć całej gotówki stając na zajętych polach i płacąc czynsz.

Jak to wygląda w growej wersji? Plansza jest okraszona odpowiednimi grafikami oraz znanymi z gry miejscówkami. Na minus zaznaczę, że grafiki są w dość kiepskiej rozdzielczości przez co są po prostu rozmazane.

Tak wygląda pudełko.

 

Chyba celowo nie ma tam napisu Uncharted 4 bo tak zwane karty Fortune and Fate jak i pola na planszy nawiązują również do poprzednich części.

Zmieniono również pionki tak aby każdy fan czuł się swojsko. Fani gry powinni być zadowoleni.Same karty nieruchomości oraz fortuny i przeznaczenia są wykonane solidnie z grubszego kartonika. Szkoda tylko, że domki to już klasyczna wersja. A gdyby tak domki były jakimiś budowlami z gry to byłoby miło.

Gdyby tylko rozdzielczość obrazków była większa - ehh tu pokpiono sprawę.

Co ja jeszcze mogę napisać o grze, którą każdy zna? A no to, że jest to zakup obowiązkowy dla każdego fana marki.

A jak się w to gra? W dwie osoby jest trochę czerstwo ale zabawa jest udana. Natomiast jeśli macie co najmniej 4 osoby to robi się już ciekawie. Smaczków jest sporo i fajnie się gra w planszówkę po ukończeniu wszystkich czterech odsłon. Osoby niezaznajomione z grą również mogą się wciągnąć wystarczy normikom powiedzieć, że to jest coś jak Indiana Jones i już łapią klimacik.

Mała uwaga - gra nie wyszła w polskiej wersji językowej.

tradycyjnie zapraszam tu

http://wynurzeniagracza.blogspot.com/

i tu

https://www.facebook.com/graczu.82

i tu

YOUTUBE

 

Tagi: monopoly ojciec-gracz

Oceń notkę
+ +10 -

wynurzenia gracza
Oceń profil
+ +171 -
Ojciec-Gracz
Ranking: 21 Poziom: 78
PD: 60494
REPUTACJA: 30013