Blog użytkownika nieSLAWNI

nieSLAWNI nieSLAWNI 03.09.2018, 00:05
Dlaczego kupiłem Playstation 3?
2254V

Dlaczego kupiłem Playstation 3?

Najprościej można by powiedzieć że to tani sprzęt więc nie ma nad czym się zastanawiać. Dla mnie jednak to coś więcej wspomnienia i czas przepełniony perfekcyjną rozrywką.

Mój zakup konsoli to był preorder, moja pierwsza praca i skrupulatne odmawianie sobie wszystkiego aby stać się posiadaczem tego cuda. Wszystko trwało w nieprzerwanej radości do 2014 roku, zdradziłem swoją konsolę, sprzedałem ją i kupiłem PS4, przygoda z tą konsolą nie trwała długo, dosłownie po pół roku ją sprzedałem ładując pieniądze w PC. Do początku tego roku jedyną konsolą jaką posiadałem było Nintendo DS. Grałem głównie na kompie a chwilami zagłębiałem się w magicznego DS'a. Początkiem tego roku zauważyłem że ogrywanie na PC ma miejsce coraz rzadziej, najwygodniejszą wymówką okazał się czas, tak było do momentu kiedy to zakupiłem Playstation 2, chęć do grania ożyła, szybko potem pojawił się pierwszy Xbox, PSP, Super Nintendo oraz moje ukochane Wii poczułem również potrzebę aby stać się posiadaczem  Xbox 360- świeć Panie nad jego duszą. Cały ten ferwor zaprowadził mnie do miejsca gdzie pomyślałem że warto ponownie stać się posiadaczem mojej ukochanej konsoli PS3. 

Wyda się to śmieszne ale chciałem wersję fat, (wizualnie bardzo mi się podoba) po długich poszukiwaniach tej jedynej, stałem się posiadaczem konsoli. Mój model nie kosztował 250 złotych, (nieco więcej) ale to jest wyjściowa kwota od jakiej można szukać sprawnej konsoli. 

Jakie to było cudowne uczucie znów zobaczyć to logo, odkupić winy z przed lat i zacząć ogrywać EXY. Znów poczułem dawną chęć grania, naszła mnie pewna refleksja odnośnie konsoli, z wiekiem nabrała jeszcze większego uroku i klimatu. Mimo że np GTA V jednak wolę ograć w dalszym ciągu na PC to cała reszta gier to zbieranina kozaków pełnych doskonałego gameplayu.

Konsola PlayStation 3 zadebiutowała 11stego listopada 2006 roku w Japonii, 6 dni później w USA, a do Europy trafiła z kilkumiesięcznym opóźnieniem dokładnie 23 marca 2007 sprzedała się podczas swojej kadencji w ilości 87 mln konsol mimo początkowej ceny 599 dolarów. Zdefiniowała nowy wymiar rozrywki multimedialnej oferując doskonałe parametry oraz możliwości do tej pory nie spotykane

Pierwsze konsole PS3 miały fizycznie zamontowane bebechy od starszej siostry co dawało możliwość kompatybilności wstecznej z czasem jednak zrezygnowano z tej możliwości,

Playstation 3 to kawał historii, wzloty upadki i kontrowersje definiowały przedstawiciela Sony siódmej generacji konsol. Patrząc z perspektywy czasu żałuję błędnych decyzji jakie podjąłem, PS3 to konsola którą mogłem zmienić na nowszy model tak na dobrą sprawę przy premierze wersji Playstation 4 PRO, tamten moment był wyraźnym sygnałem że era poprzedniczki dobiega końca. 

Na zakończenie przyznam że Playstation 3 wyprzedziło swoją epokę na stałe zmieniając nasze postrzeganie gier i konsol.

Tagi: dlaczego warto kupić ps3 konsole playstation 3 Sony

Oceń notkę
+ +16 -

Oceń profil
+ +5 -
nieSLAWNI
Ranking: 5869 Poziom: 24
PD: 2279
REPUTACJA: 430