Poza padem

sqzi

SQ SQ 05.02.2015, 15:02
Quizowanie- teleturniej na małym ekranie
3352V

Quizowanie- teleturniej na małym ekranie

Kto z pośród Was nie lubi zanurzyć się w świat teleturniejowych zmagań, siedząc wygodnie na fotelu i odgadywać wraz z uczestnikami programu poprawnych odpowiedzi? Chyba w każdym z nas tkwi żyłka telemaniaka główkowania. Sam wiem po sobie, że moim małym rytuałem jest oczekiwanie na popularny teleturniej 1 z 10 i granie z moją narzeczoną na punkty- kartka, długopis i zaczynamy zabawę. Niestety zdarza się, że nie mam czasami czasu na telewizyjne zgadywanki. Za to w dłużej mierze siedzę z tabletem w dłoniach i jak to zwykle bywa w moim przypadku, wertuje poszczególne aplikacje, które sortuje według swoich upodobań. 

 

Wśród licznych aplikacji jakie znajdują się na naszych urządzeniach mobilnych, pełno jest quizo-podobnych zgadywanek, w których to my bierzemy udział. Ale jak to z takimi aplikacjami bywa jest ich dużo- czasami wciągają na kilka godzin, niektóre są banalnie proste, a jeszcze inne nadają się tylko do wirtualnego kosza. Ale za to natrafiłem ostatnio na płatną aplikację, która jest zbawieniem dla wszystkich quizomaniaków. Czy jesteście gotowi na Quizowanie?

 

Quizowanie to gra logiczna, która jest jedną z liczniejszych aplikacji świecąca triumfy w liczbie pobranych jednostek na systemy Android. Firma (FEO Media AB) odpowiedzialna za stworzenie tej prostej, acz jak najbardziej wciągającej produkcji, chwali się ponad 30 milionami zarejestrowanych użytkowników na całym świecie w 11 wersjach w poszczególnych krajach. 

 

W grze bierzemy udział w teleturniejowych zmaganiach quizowych z innymi "żywymi" uczestnikami. Dobieramy ich poprzez Facebooka, drogą losowości oraz wpisując nick naszego znajomego. Jeżeli znajdziemy już naszego przeciwnika zaczynamy zabawę wybierając kategorię, w zależności od losu- kto pierwszy. Spośród licznych gatunków (m.in. Władza i pieniądze, Sportowe emocje czy Dookoła świata itd.), moją najlepszą okazała się dziedzina gier komputerowych, czyli W Cyberprzestrzeni. Nie, nie to że jestem jakimś mega specjalistą w kwestii historii i znajomości wszystkich gier wideo, ale pytania są różnorakie, od łatwiejszych- Jakiego koloru jest czapka Mario?, po trudniejsze, które są dla mnie niezbyt oczywiste w kwestii serii HALO. 

 

 

Zasady pytań przypominają trochę popularny teleturniej Milionerzy, z tym że na początku do wyboru mamy trzy kategorię i wybieramy jedną, która jest najbliższa naszej wiedzy.  Mamy pytanie i cztery odpowiedzi, która jedna z nich jest prawidłowa. To tyle. Z każdej dziedziny, którą wybieramy naprzemiennie (raz my, raz przeciwnik), znajdują się trzy pytania. Cała rozgrywka trwa sześć rund, wygrywa oczywiście ten, kto zebrał najwięcej poprawnych odpowiedzi. Jeżeli wygramy dostajemy punkty dodatnie, które wliczają się do głównego rankingu, a jeśli nasza wiedza okaże się gorsza od przeciwnika, wiadomo co nas czeka...

 

Niestety nie jest tak, że rozgrywka trwa szybko. Może się okazać, że ktoś opuści rozgrywkę i wraca do niej nawet po kilku/ kilkunastu godzinach. Także najlepiej wyszukać sobie kilku przeciwników naraz i cieszyć się wielogrową potyczką. 

 

 

Bardzo podoba mi się w Quizowaniu, że to społeczność jest zaangażowana tworząc poniekąd tą grę. Bo to właśnie my tworzymy pytania dla poszczególnych kategorii, które przechodzą weryfikację ze strony studia. Ja swoją cegiełkę dołożyłem, a za pięć utworzonych pytań dostaje się koronę dla swojego awatarka. Hurra! 

 

Im więcej pytań tym oczywiście lepiej dla samej gry, jak i dla uczestników zabawy. Niestety tu pojawia się chwilowy problem, bo niekiedy jesteśmy świadkami powtórnych pytań. Sam się o tym przekonałem trafiając czterokrotnie na to samo pytanie. Jak nazywa się sensor ruchu dla konsoli XBOX 360? 

 

Cała rozgrywka na początku nie stanowi wyzwania dla maniaków szeroko pojmowanej wiedzy. Dopiero w późniejszych etapach jest trudniej, gdyż otrzymujemy uczestników którzy są coraz mocniejsi. 

 

Aplikację testuję na tablecie z systemem Android. W chwili gdy zakupiłem swoją kopię gry, kosztowała mnie 8.30 zł. ale spokojnie można ją pobrać również za darmo- licząc się z wyświetlaniem reklam, braku ustawiania swojego awatarka, czy wejścia do swoich statystyk.

 

Ten tekst nie chce traktować jako recenzji gry. Nie byłbym obiektywny w tym działaniu, ponieważ gra zajmuje mi obecnie masę czasu i świetnie się przy niej relaksuję. A przecież prostota w połączeniu przyjemnością to najlepsze co może być na waszych urządzeniach mobilnych. 

 

P.S Jeżeli macie urządzenia mobilne z systemem Android zapraszam do zagrania ze mną w Quizowanie. Wystarczy, że wpiszecie Sqzi w wyszukiwarce.  

 

Tawerna Kultury

Tagi:

Oceń notkę
+ +13 -

Oceń profil
+ +2 -
SQ
Ranking: 3390 Poziom: 28
PD: 3603
REPUTACJA: 1545