Zakupy w internecie - karta internetowa

BLOG
827V
SQ | 10.07.2014, 21:51
Poniżej znajduje się treść dodana przez czytelnika PPE.pl w formie bloga.

Jak najszybciej i najbezpieczniej robić zakupy w internecie? Ja do tego rodzaju transakcji- zwłaszcza jeśli tyczy się to zakupu aplikacji [Google Play], od samego początku używam kary internetowej. Karta internetowa to  rodzaj karty pre-paid (przedpłacowej), która nie posiada fizycznej formy. Po wygenerowaniu takiej karty wystarczy podłączyć ją do naszego portfela Google (czynność jednorazowa), a w momencie zakupu aplikacji czy gry, dane karty są automatycznie autoryzowane, my jedynie potwierdzamy zakup.  Kartą możemy również robić zakupy m.in. na Steam czy Amazone. Na zdjęciu poniżej moja karta internetowa.


Produkt jakim jest karta internetowa, dostępny jest obecnie w większości banków, dlatego warto zapytać w banku, w którym posiadamy swój rachunek. Ja skorzystałem z usług BZ WBK, ponieważ założenie karty nie wymagało ode mnie wychodzenia z domu ani posiadania rachunku w ich banku (duży plus). Nie przychodzą, żadne faktury ani rachunki na maila. Doładowuję kartę kiedy chcę i ile chcę, a nikt nie pobiera żadnych dodatkowych prowizji. Karta ważna jest 2 lata, po upływie tego okresu najlepiej wygenerować kolejną kartę. Poniżej opisałem jak wyglądał przebieg rejestracji karty w tym banku.

 

 

Kartę internetową możemy założyć przez internet (tak jest w przypadku banku BZ WBK) lub udać się bezpośrednio do placówki bankowej. Po zarejestrowaniu dostajemy tylko plik PDF z danymi i sms'a z kodem CVV do karty, a karta wygląda tak jak na zdjęciu powyżej.

 

Dla kogo w szczególności istotne jest odseparowanie płatności w internecie od kart płatniczych czy kredytowych codziennego użytku? Dla osób, które cenią sobie bezpieczeństwo swoich finansów przy zakupach w internecie lub wykorzystują kartę tylko do płacenia w sklepach z aplikacjami. Dla dzieci i młodzieży, ponieważ możemy w pełni kontrolować ich wydatki tj. doładowujemy określoną sumę pieniędzy i nie ma możliwość, że nasze pociechy ją przekroczą.

 

W przypadku wydania mojej karty, a w zasadzie wygenerowanie pliku PDF był to jednorazowy koszt w wysokości 4,99 zł. Opłata za używanie karty to 0,99 zł ale tylko wtedy, kiedy nie zrobimy żadnej transakcji kartą, wystarczy jeden zakup w miesiącu, a nie będziemy ponosili żadnych opłat. Niestety nie wiem jak wygląda kwestia prowizji i opłat w innych bankach oferujących podobne produkty, dlatego dokładnie czytajcie regulamin lub pytajcie obsługi.

 

 

Do założenia karty niezbędna jest rejestracja na stronie WBK (TU). Pierwszą rubrykę wypełniamy tak jak na zdjęciu poniżej, resztę formularza zgodnie z naszymi danymi. Koniecznie podajcie numer telefonu! (przyjdzie na niego kod CCV). Następnie po wypełnieniu formularza dostajemy maila z plikiem z danymi kary w formie PDF (koniecznie go wydrukujcie lub zapiszcie dane).

 
 

Na sam koniec najważniejsza kwestia, doładowanie! Kartę najlepiej doładować przelewem internetowym jest to jeden z szybszych i najtańszych sposobów. Ale jeżeli nie mamy takiej możliwości możemy udać się bezpośrednio do banku lub zlecić przelew pocztowy.

 

 

W kolejnym poście chciałbym opisać inną formę płatności, które są coraz popularniejsze- karty zdrapki. Idealne na prezent lub dla osób, które nie lubią mieć do czynienia z bankowością elektroniczną.

 

P.S Notka dodana specjalnie na życzenie użytkownika PPE- Viqinga :)

Oceń bloga:
12

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper