Blog użytkownika Baju

Baju Baju 17.09.2020, 19:28
Terroryzm w sieci - Jak zabijało się Osamę Bin Ladena
133V

Terroryzm w sieci - Jak zabijało się Osamę Bin Ladena

Po ataku z 11 września 2001 na wieże World Trade Center zaczęły jak grzyby po deszczu wychodzić wiele prostych i śmiesznych gier stworzone w programie "Flash". Zapraszam do zapoznania się z nimi.

Zamach z 11 września zszokował cały świat. Otóż okazało się, że nawet tak wielkie mocarstwo jak Stany Zjednoczone Ameryki mogą w każdej chwili paść ofiarą ataku terrorystycznego. Od tamtej pory Amerykanie przez długi czas żyli w strachu przed terroryzmem ale jak ktoś mądry powiedział "Humor to najwyższa sublimacja bólu" i zaraz po tej tragedii zaczęły powstawać specyficzne, proste i humorzaste produkcje. 

Były to też początki kształtującego się internetu gdzie każdy mógł tworzyć i wrzucać proste gierki na stronach m.in. Newgrounds.com. Wtedy młody ja ( oraz zapewne wielu z was przeżywający wtedy swoje dzieciństwo) miałem spory ubaw z ogrywania tych produkcji i ostatnio postanowiłem, w formie krótkiego filmiku, ponownie przyjrzeć się tym specyficznym dziełom, także zainteresowanych zapraszam do oglądania.

Graliście w tego typu produkcje? Może jeszcze gdzieś wam zalegają na płytach, dyskietkach lub na dysku? Zapraszam do udziału w komentarzach.

Tagi: 11 września flash gry online newgrounds osama saddam Terroryzm WTC

Oceń notkę
+ 0 -

Oceń profil
+ +4 -
Baju
Ranking: 6245 Poziom: 24
PD: 2165
REPUTACJA: 642