O wszystkim

-bo to mój blogi i piszę co chce

Mikami416 Mikami416 05.02.2014, 12:52
Playstation 4 vs. Xbox One #1- Interfejs
1389V

Playstation 4 vs. Xbox One #1- Interfejs

      Jako że obydwie konsole od jakiegoś czasu są już na rynku, można zacząć robić ich różne porównania i zestawienia. Z góry przepraszam fanów Nintendo za olanie ich konsoli ale prędzej dopadłem Xboxa One którego nawet nie ma u nas w sklepach niż WiiU. Więc wybór był narzucony z góry. Na pierwszy ogień idzie interfejs który w obu konsolach jest zupełnie inny.

Xbox One

 

Interfejs konsoli jest wzorowany na znanym ze Smartfonów systemie Metro z wplecionymi rozwiącaniami z 360'tki. Co jest dla mnie troche niezrozumiałe. Przecież ludzie nienawidzą Kafelkowego systemu z Windows Phone! Ktoś wpadł na pomysł żeby zastosować to w nowej fifie, takiego hejtu wśród moich znajomych jeszcze chyba nigdy nie było. Chociaż w sumie można było się tego spodziewać po Gigancie z Redmond. Większość ich działań wywołuje wściekłość wśród graczy więc po prostu podtrzymali tradycję.

 

Ze stylem głównego menu trochę pojechali. Ale trzeba powiedzieć że świetnie wszystko przygotowali. Można bardzo szybko przeskakiwać po głównych opcjach konsoli, podczas gdy niżej dynamicznie wyświetlają się ostatnio używane aplikacje. Do tego możesz zmienić kolor kafelki na jaki tylko chcesz! Dzięki MS, moje życie będzie dzięki temu lepsze! Jeżeli już jesteśmy w tematach zmiany życia na lepsze to spodobała mi się jedna opcja- możemy uruchomić tryb Snap view dzięki czemu otworzymy dwie kafelki obok siebie.

 

Podsumowując interfejs XO jest bardzo przyjazny dla użytkownika i każdy się w nim połapie. Niestety wymaga to trochę czasu. Plusem jest to że działa płynnie i szybko. Trzeba tylko uważać na to co się mówi bo Kinect jest bardzo czuły na komendy. Zauważyłem że im więcej obcowałem z konsolą tym szybciej mi wszystko szło. Więc jeśli jesteś wśród garstki ludzi którym podoba się Windows Phone 8 i znasz angielski to na pewno podpasuje Ci interfejs Xboxa One

 

Playstation 4

 

Menu główne Playstation 4 nie wiele różni się od XMB znanego z PS3. Jest to oczywiście krok na przód ale jeżeli chodzi o funkcjonalność- niewielki. Główny ekran składa się z pięciu zakładek: Playroom, Co nowego, Na żywo z Playsytation, Do pobrania i wejście do przeglądarki www. Po tych opcjach poruszamy się poziomo z wybranie jednej z nich spowoduje wysypanie się wierszy pod wybraną opcją.

 

Zaletą dashboardu PS4 jest jego prostota. Sony wkleiło kilka rozwiązań z 360'tki do starego XMB i wyszedł bardzo przyjemny interfejs. Ze starego XMB zachowały się opcje w które wejdziemy przesuwając się do góry. Znajdziemy tam znane z PS3 trofea, wiadomości czy znajomych. Nawet ikonek im się nie chciało zmieniać.

 

W tym IU na prawdę nie ma się czego uczyć. Jest banalnie prosty, pewnie gdybym miał 6 letniego syna ogarnął by to tak samo szybko jak ja. Niestety przeciwnie do Xboxa One. Który jednak jest trudniejszy ale dzięki Kinectowi pozwala na szybsze poruszanie się, niestety po dłuższym użytkowaniu.  W opisie załączam ankietę odnośnie wpisu. Mam zamiar przeprowadzić kilka takich sond i później to wszystko podsumować.

Tagi: playstation 4 xbox One

Oceń notkę
+ +8 -

Oceń profil
+ +1 -
Mikami416
Ranking: 1670 Poziom: 42
PD: 10069
REPUTACJA: 530