O wszystkim

-bo to mój blogi i piszę co chce

Mikami416 Mikami416 30.10.2013, 22:37
Życie z muzyką jest prostrze #3
376V

Życie z muzyką jest prostrze #3

     W tym wpisie chciałbym zająć się zespołem, duetem Ylvis. Po pierwsze napisać co nieco na ich temat i poznać waszą opinie o nich. Bo moim zdaniem są po prostu zajebiści.

    No więc zespół, a właściwie duet składa się z dwóch braci. Oboje pochodzę z Norwegii, ale dzieciństwo spędzili w Mozambiku i Angoli. Może ten pobyt a Afryce tak im zrył banie, oczywiście pozytywnie. I teraz przejdę do sedna sprawy, do powodu z którego pisze ten wpisz. Goście są komikami, tak właśnie. Wszystkie ich piosenki jakie są na YT to piosenki kabaretowe stworzone w większości na potrzeby ich programów telewizyjnych.

    Nie wiele osób o tym wie, i przez to porównują The Fox do piosenek One Republic czy Imagine Dragons lecących razem z nimi w radiu. To tak jak by porównać zawodowego biegacza do Heńka który lata wokół bloku żeby zgubić bojler który mu urósł przez zimę. Niby oboje biegają ale mają zupełnie inny cel. Tak tez jest tutaj, żaden z braci nie wiedział że piosenka odniesie taki sukces. A to że poziom piosenek puszczanych w radiu ogranicza się to ring ding ding ding to wina tylko i wyłącznie społeczeństwa. Dlatego tak strasznie wkurzają mnie ludzie, nawet nie sprawdzą nie poczytają, ale do hejcenia są pierwsi.

     Cieszy mnie przynajmniej to że wygrywa z takimi szitami jak Miley Cyrus czy One Direction. Tych wykonawców powinno się jechać. Za tandetę i tworzenie pustych piosenek tylko po to żeby je sprzedać i zarobić.

    Mi Ylvis się na prawdę podoba. Po obejrzeniu kilku skeczy, tylko kilku bo nie wiele jest przetłumaczonych na angielski, bardzo ich polubiłem. Warto się nimi zainteresować bo są bardzo zdolni, i zabawni. Rozwala mnie piosenka Stonehenge, czy Cabin. Obracają takie proste rzeczy w żart, i to oczywiście cały czas z powaga na twarzy. Jak się słucha Vegarda opowiadającym o swoim domku w lesie, do którego jest tylko 5 godzin drogi z miasta można na prawdę się pośmiać. Tak jak mówiłem, najlepsze jest w nich to że robią to wszystko z pełna powagą. Znam się trochę na polskiej scenie kabaretowej i obecnie jedyną formacją która mogła by z nimi konkurować byłby Kabaret Hrabi z genialną Joanną Kołaczewską. 

Tagi:

Oceń notkę
+ 0 -

Oceń profil
+ +1 -
Mikami416
Ranking: 1365 Poziom: 41
PD: 9582
REPUTACJA: 528