Papierowy blog

Luck77

Luck77 Luck77 15.08.2020, 13:08
Papercraft #28 - Sześcienne dioramy
209V

Papercraft #28 - Sześcienne dioramy

Dzisiaj przedstawiam papercraft w trochę innej formie, a mianowicie jako dioramy zamknięte w plastikowych sześcianach.
 

            Same dioramy gościły już kiedyś u mnie na blogu, jednak oprócz Mario i Contry były one niezwiązane z grami.  Tym razem wszystkie łączy ta sama tematyka oraz to, że zostały stworzone w sześcianach o krawędzi 8,5 cm. Po raz pierwszy też nie używałem gotowych szablonów dostępnych w Internecie, a stworzyłem swoje własne, oczywiście na podstawie grafik wyciągniętych bezpośrednio z gier. Jedynie diorama z Pokemonami została zaprojektowana przez kogoś innego i to na jej podstawie tworzyłem pozostałe prace. Tutaj link do oryginalnego autora:  

Nie ukrywam, że samodzielne rysowanie szablonów daje tyle samo frajdy co ich  późniejsze tworzenie. No i jest raczej duże prostsze niż tworzenie pełnoprawnych papercraftów, gdzie potrzebna jest umiejętność obsługi programów 3D. Tutaj wystarczył mi sam Photoshop.

A co do samych dioram to przedstawiają one scenki ze znanych gier z NESa, SNESa oraz Gameboya Advance. I są to odpowiednio: początkowa scena z wyborem startera z Pokemon FireRed/LeafGreen z GBA, mecz pomiędzy Japonią a Mongolią z gry Kunio Kun No Nekketsu Soccer League znane u nas bardziej jako Goal 3 z kultowego Pegasusa, pierwsza trasa z Nesowego Excitibike oraz walka z Atma Weapon z Final Fantasy VI dostępnej na konsoli SNES. 

Jakie inne gry chcielibyście zobaczyć w takiej wersji? Tymczasem zapraszam do oglądania, komentowania i do zobaczenia następnym razem ;)

Tagi: diorama papercraft

Oceń notkę
+ +23 -

Oceń profil
+ +53 -
Luck77
Ranking: 360 Poziom: 55
PD: 22168
REPUTACJA: 4463