Blog użytkownika Maciej2801

Maciej2801

Maciej2801 Maciej2801 07.07.2013, 11:17
MORTAL KOMBAT DECEPTION
472V

MORTAL KOMBAT DECEPTION

Szósta część

Mortal Kombat Deception zostało wydane w październiku 20004 roku na PS 2 i Xboxa. Czarnoksieżnikom udało się pokonać opór wojowników i wskrzeszają armię Smoczego Króla. Raiden zostaje pokonany przez nich. Po pokonaniu Boga obydwaj rzucają się sobie do gardeł aby przejąć kontrolę nad armią a tu nagle pojawiła się niespodzianeczka pojawia się sam Smoczy Król – ONAGA, lecz nie interesuje go jego armia tylko amulet QUAN CHI. W chwili niebezpieczeństwa formuje się przymierze RAIDEN-a i czarnoksiężników w celu pokonania nowego wrogą. Wojownicy są jednak zbyt słabi. Raiden postanawia poświęcić się lecz na nic to się zdaje. Mortal Kombat Deception skupia się bardziej na przeszłości. Nowością jest kompletnie przebudowany tryb KONQUEST w nim wcielamy się w SHUJINKO młodego wojownika trenowanego pod okiem Bo RA CHO, nie jest to już samouczek ja miało to miejsce w Deadly Aliance tylko jest to 6 godzinna kampania  łącząca elementy przygotówki z bijatyką. Podczas rozgrywki poznajemy wszystkie 4 znane nam krainy dochodzą dwie nowe Chaosrealm i  Orderrealm. Głównym wątkiem fabularnym jest misja zlecona przez emisariusza starszych Bogów, polega ona na odnalezieniu 6 poteżych kamieni KamiDogo, które zostały ukryte przez te bóstwa. Podróżując po krainach SHUJINKO ( jego imię oznacza po japońsku protagonistę ) spotyka każdą z postaci uniwersum a wykonanie tego zadania zajmuje mu ponad pięćdziesiąt lat i pod koniec swojej przygody dowiaduje się iż był ofiarą tytułowego podstępu. Tak naprawdę emisariuszem był ONAGA a Kamidogu pomogą mu wrócić do władzy. ONAGA ( mialbyć grywalną postacią, ślady tego można odnaleźć w kodzie gry ) władca OUTWORLD, jego doradca SHAO KHAN wiedział iż nie uda mu się go pokonać swego pana w walce dlatego postanowił go otruć i przejąć władzę. W grze pojawiło się kilka nowych postaci które należało odblokować jak i pozostałe zablokowane w trybie KONQUEST:

Skorumpowany RAIDEN – zabija tych złych jak i tych dobrych za ich ślamazarność, pośmierch SHANG TSUNGa dusza LIU KANGA została przejęta przez RAIDENA i wmuszona w jego ciało stąd mamy ZOMBIE LIU KANGA ( WTF !!!!!!!!! )

KOBRA ( Zanim otrzymał imię nazywa się Ken ) rekrut Czarnych Smoków, kopia Kena ze Street Fighter

KIRA (  posiada style walki SONYI i KANO ) rekrutka Czarnych Smoków, miala jeden własny ruch

NOOB SAIBOT okazał się w tej części zrejkarnowanym SUB ZERO

ASHRAH ( w języku arabskim jej imię oznacza 10 ) demon, dzięki mocy mistycznego miecza zabija inne demony w ten sposób oczyszcza swa duszę ze zła. Poszukuje Nooba sadząc iż jeśli zgładzi jego oczyści w końcu swa duszę.

HOTARU ( jego imię po japońsku oznacza świetlika, ma tylko 2 specjalne ataki )dowódca armii, bronił przez wiele lat swej krainy przed atakami SHAN KHANA, stanal po stronie ONAGI sądząc iż wprowadzi on równowagę między realiami.

DAIROU i DARRIUS – Pierwszy to dowódca ruchu oporu a drugi to najemnik

HAVIK ( na początku miał być alternatywnym kostiumem do NOOB SAIBOTA,  zanim go nazwano nosił imię SKAB ) – jedyny przedstawiciel wojownikow CHAOSREALM, nie podobają mu się plany ONAGI nad wprowadzeniem porzadku do jego chaotycznej krainy. W tej odslonie znalazło się również kilka wielopoziomowych plansz. Z nowości postaci maja dwa ruchy FATALITY,  wprowadzono też nowy finiszer HARA KIRI polegal on na tym iż pokonana postać mogła wykończyć się sama. Wróciły również stage FATALITY które powodowały automatyczne wygranie rundy. Gra jako pierwsza w serii posiadała pełnoprawny tryb sieciowy.

Z nowości dodano również tryb CHESS COMBAT jest to gra w szachy z jednym wyjątkiem gdy postacię spotkają się na polach dochodzi do walki między nimi na scenie i ta która wygra zajmuje daną planszę.

PUZZLE KOMBAT to po prostu tetris

MK UNCHAINED jest portem tej gry na PSP z 4 nowymi postaciami z DEADLY ALIANCE

 

 

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +2 -

Życie bez muzyki byłoby pomyłką.
Oceń profil
+ +554 -
Maciej2801
Ranking: 4 Poziom: 94
PD: 101036
REPUTACJA: 125370