RETROSTRZAŁ

Yohokaru Yohokaru 09.01.2019, 12:36
Joszkowe Pierdoły #003 - Komu jest potrzebne PlayStation 5?
1104V

Joszkowe Pierdoły #003 - Komu jest potrzebne PlayStation 5?

Bo na pewno nie mnie.

W momencie kiedy z powodu katastrofy zwanej dorosłym życiem mam coraz mniej czasu na granie, wszelkie stronki z newsami gejmingowymi (w tym na czele ppe.pl) zalewa stronę główną karuzelą spekulacji:

“Wszystko co wiemy do tej pory o PlayStation 5”

“The Last of Us 2 może ukazać się tylko na PlayStation 5”

“PlayStation 5 być może w Twojej lodówce!”

“Obrabowano siedzibę Microsoftu! Głównym podejrzanym zbliżające się PlayStation 5!

I ja tak sobie tu siedze, jak większość z Was mając worek zaległości zarówno z PS4 jak i świętej pamięci PS3. Nie wspominam też o swoich ciągotkach do odkurzania klasyków z PS2 i PS1, które jest jeszcze przyjemniejsze dzięki dostępności klasyków w trójkowym PS Store.

Trudno by też nie wspomnieć o zbliżających się premierach na PS4! Jaram się nowym DiRT Rally 2, w czerwcu remake Crash Team Racing, po drodze pewnie pogram w Astrobota/Tetris Effect, nowe Ace Combat jak potanieje. Dołożyć do tego Tomb Raider edycję definitywną, God of War, które odkładam od dawna i pewnie będzie koniec roku. Kurde, jeszcze przecież Ellie wraca, a The Last of Us niedokończone!

Wracając jednak do pytania, komu to PS5 w końcu jest potrzebne, bo jeśli nie graczom z dwudziestoma grami w backlogu to komu? Microsoftowi? Owszem, ten cały XBOX One to niezła konsola, bo każdy sprzęt, na którym można zagrać w moje ukochane Banjo - Kazooie jest świetny, jednak sprzedaje się gorzej od PS4 przez wtopy z 2013 związane z próbą ograniczenia wolności wyboru między cyfrowymi a fizycznymi wydaniami gier.

Developerom? Ja tam się nie znam, ale grałem w Spider-Mana i jestem w stanie się założyć, że nawet na kolejnej generacji EA, Ubisoft czy nie daj boże Bethesda nie zbliżą się jakościowo grami do produkcji, jakie oferują studia first-party od Sony. Niech zrobią jedną IDEALNĄ grę na PS4, potem mogą sobie przeskakiwać.

Moje zdanie jest następujące. Oby PS4 nam królowało jak najdłużej. Tak wielkiego przeskoku między generacjami jak kiedyś już nie zobaczymy, a warto skupić się na jakości doświadczenia. 2019 zapowiada się fantastycznie i oby 2020 obfitowało w hity?

A PS5? Cytując klasyka, a komu to potrzebne, a dlaczego?

Tagi: playstation 4 ps4 PS5

Oceń notkę
+ +9 -

Oceń profil
+ +40 -
Yohokaru
Ranking: 2415 Poziom: 34
PD: 5986
REPUTACJA: 1388