Blog użytkownika Songetsu

Songetsu Songetsu 14.01.2016, 10:00
Music Japan #3
849V

Music Japan #3

Music Japan: Reaktywacja! Po dłuższej przerwie ponownie zapraszam wszystkich miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni do odsłuchania i oddania głosów na swoje ulubione pozycje.

Music Japan zaliczyło długą nieobecność na PPE, przez ten czas zapewne wielu przekreśliło szanse na powrót serii, ale z góry mogę zapewnić, że MJ ma się dobrze, a dzisiejszy odcinek na pewno nie będzie tym ostatnim. Dlaczego tak długa przerwa? W sumie ciężko jest mi teraz tak konkretnie odpowiedzieć na to pytanie. Z pewnością jednym z czynników był pewien użytkownik portalu, który nieumiejętnie podał swoje typy, a ja się później przez długi czas zastanawiałem co z tym fantem zrobić. Swój udział miało tutaj też na pewno odejście Rikimaru 力丸 z portalu. Po tym fakcie długo rozmyślałem nad przyszłością cyklu. Nie chodziło tutaj o sam sens kontynuacji, a o jego dalszą formę.

Dobra, czas to wszystko rzucić w niepamięć i ruszyć przed siebie. Rok 2016 przysporzył mi większą liczbę obowiązków, przez co ciężej jest mi teraz znaleźć chwilę dla PPE. Mimo to będę starał się efektywniej zagospodarowywać swój czas i wydawać Music Japan częściej i regularniej. Mam pewną wizję odnośnie tego cyklu i chciałbym ją spełnić.

Ostatnie zestawienie zostało zdominowane przez Flaba i jego propozycję "Get Along", dlatego to jemu dzisiaj przysługuje Punkt Specjalny, który może przyznać dowolnie przez siebie wybranej piosence. Moja propozycja, którą zaproponowałem w zeszłym zestawieniu, również cieszyła się dużym zainteresowaniem głosujących, bo uplasowała się aż na drugim miejscu. Cieszy mnie ten fakt. Nieco smuci natomiast, że ubóstwiane przeze mnie Perfume - GAME odpadło z dalszej gry. No cóż, to jest tylko zabawa, a gdyby każdy miał ten sam gust muzyczny i myślał tak samo, to byłoby po prostu nudno.

Wielkimi przegranymi okazały się zostać Country Girls i ich "Wakatteiru no ni gomen ne". Jak widać nie tylko Calamowi nie przypadł do gustu ich utwór, bo dziewczyny zgarnęły zaledwie 1 punkt.

W notowaniu Music Japan #2 zagłosowało łącznie 16 osób, z czego 14 podało komplet głosów. Punkt specjalny nie został wykorzystany. Tak oto prezentuje się tabela 10-ciu najlepiej punktowanych utworów:

 

Pozycja Wykonawca i nazwa utworu Autor propozycji Liczba punktów
1. Megumi Hayashibara & Masami Okui - Get Along flaberobaderous 30
2. Ayumi Hamasaki - Trust Songetsu 20
3. KOKIA - Fate Calam 14
4. SEKAI NO OWARI - ANTI-HERO J-POP Oricon charts 12
5. LiSA - Crossing Field Senix 9
6. ONE OK ROCK - The Beginning Calam 8
7. Aya Hirano - Super Driver flaberobaderous 7
  BAND-MAID - Thrill Otaku91 7
  Megumi Hayashibara - Omokage krzychu007 7
  MY FIRST STORY - Fukagyaku Ripureisu Noel 7

 

To tyle słowem wstępu. Zapraszam wszystkich do głosowania!

 

Zasady Głosowania

- zestawienie składa się z 10 utworów,

- każde zestawienie będzie uzupełniane 3-5 propozycjami od użytkowników, jedną od artysty miesiąca, jedną propozycją powrotu, oraz top 2 z japońskiej listy singli,

- pod uwagę brane są wyłącznie głosy zalogowanych użytkowników,

- ostateczna kolejność ustalana jest na podstawie zgromadzonych głosów,

- typujemy maksymalnie cztery utwory zgodnie ze slajdem poniżej:

Propozycje

- propozycje proszę podawać w komentarzach wraz z linkiem do danego utworu,

- zgłaszamy utwory japońskich wykonawców lub w języku japońskim,

- jedno notowanie = jedna propozycja na użytkownika, nie przyjmuję więcej zgłoszeń,

- propozycje są kolejkowane, więc to że zgłosimy je do zestawienia nie znaczy że pojawią się w najbliższym notowaniu,

- odnośnie klipów to trzymam się tego jaki link podeśle osoba proponująca dany kawałek. Jeśli ten wskazany przez użytkownika nie działa lub nie podlinkował utworu to szukam na własną rękę takiego, który moim zdaniem "ładnie się prezentuje". Jeśli piosenka jest z nami dłużej niż 5 notowań to w miarę możliwości i czasu postaram się znaleźć nowy link, aby uatrakcyjnić odbiór danego kawałka. Zdarza się że trudno znaleźć utwór na YouTube, wówczas będzie to link do strony gdzie można odsłuchać dany utwór.

UWAGA! Nie głosujemy na własne propozycje tylko jak są w sekcji propozycji. W momencie gdy nasz utwór spodoba się na tyle, aby wejść do zestawienia, to proponujący może oddać na niego swój głos jak każdy inny użytkownik!

 

Powroty

Użytkownik którego zaproponowany utwór znajdzie się na szczycie listy, może podać jeden utwór jako propozycję powrotu do zestawienia. Piosenka ta automatycznie znajdzie się w sekcji propozycji bieżącego lub kolejnego notowania.

 

Punkt Specjalny (dodatkowy)

- użytkownik, którego propozycja zajmie pierwsze miejsce w danym tygodniu ma prawo do przydzielenia dodatkowego punktu (punktu specjalnego) dla wybranego przez siebie utworu,

- przywilej ten obowiązuje tylko w danym tygodniu i nie kumuluje się jeśli propozycja tego samego użytkownika będzie na szczycie zestawienia w kolejnym tygodniu, a nie wykorzystał on/ona punktu z poprzedniego tygodnia.

 

Propozycje użytkowników

 

Propozycja #1: Nana Kitade - Kesenai Tsumi


Z tą nutą spotkałem się przy okazji oglądania Fullmetal Alchemist jako, iż była to przez kilka odcinków piosenka kończąca dany epizod. Po odnalezieniu oryginału w czeluściach Internetu wylądował on na mojej playliście i pewnie długo tam pozostanie. Słucham go zawsze gdy potrzebuje zastrzyku energii, na przykład do zrobienia czegoś, na co nie mam ochoty, a co muszę zrobić.

~ Asuka Kazama


 

Propozycja #2: Kyu Sakamoto - Ue o Muite Arukou


Piosenka pod tytułem "Ue o Muite Arukou" (w wolnym tłumaczeniu: "Spacerujmy z marzeniami w chmurach") z roku 1963, skomponowana przez Rokusuke Ei i Hachidaia Nakamurę, jest do dziś jedynym w historii japońskim utworem, który znalazł się na szczycie listy przebojów Bilboard Hot 100 w USA. Zawitał na szczyt listy w 1963 i utrzymywał się tam przez trzy tygodnie. Poza Japonią piosenka ta jest znana pod tytułem "Sukiyaki" (tak jak popularna potrawa, ale piosenka nie ma z nią nic wspólnego), ale jej słowa nie są tłumaczeniem oryginału.

Piosenka pojawiła się w wielu filmach fabularnych oraz anime.

~ flaberobaderous


 

Propozycja #3: Another Story - Underworld


Na zespół Another Story trafiłem przypadkiem, choć w sumie to nie tak zupełnym. Swego czasu sporo słuchałem zespołu One Ok Rock oraz My First Story, słuchając tych samych utworów raz po raz, chociaż licząc wszystkie płyty jest ich naprawdę niemało, postanowiłem poszukać czegoś w podobnych klimatach.

Szukałem wszędzie, nie tylko pośród muzyki japońskiej, także tej made in USA, oraz naszej europejskiej. Wbrew pozorom ciężko znaleźć zespoły grające ten rodzaj muzyki, mimo wszystko przeszukując Jołtuba, trafiłem właśnie na Another Story, a dokładniej na ich utwór pt. Underworld. Jest to żywioły j-rockowy kawałek, z wokalistą lubiącym "wydrzeć ryja". Image wokalisty w owym kawałku jest żywcem zerżnięty z Tokyo Ghoula, anime którego swoją drogą nie miałem okazji poznać.

Podsumowując jest to moim subiektywnym zdaniem utwór wpadający w uchu, wyzwalający pozytywne pokłady energii, który mógłbym słuchać raz za razem, nie odczuwając znużenia. Wszystkim gorąco polecam zapoznanie się z nim, a w nagrodę otrzymacie spore zasoby energii motywującej do działania.

~ Noel


 

Propozycja #4: BLACK BABYMETAL - Onedari Daisakusen


Onedari Daisakusen to jeden z kawałków BLACK BABYMETAL, podgrupy zespołu BABYMETAL. Na pierwszy plan wysuwa się tutaj Yuimetal i Moametal, czyli dziewczyny które na ogół stoją w cieniu swojej starszej koleżanki, Su-metal. Samo Onedari Daisakusen jest bardzo przyjemne w odbiorze i mi osobiście bardzo szybko wpadło w ucho. Jednakże to co najbardziej tutaj zwróciło moją uwagę, to nie melodia, a tekst piosenki.

Utwór w skrócie opowiada o taktykach córki, które mają jej pomóc w zmanipulowaniu własnego ojca ciepłym słowem, gestem i uczynkiem, by osiągnąć swój założony cel, czyli dobra materialne. Kłamstwa są w porządku, nie trzeba się z nimi powstrzymywać. To jest po prostu evil plan!

Gdyby kiedyś zdarzyło mi się zostać ojcem-graczem takich aniołków, to już chyba byłoby po mnie. A to dlatego, że najprawdopodobniej nie mógłbym się oprzeć ich hipnotyzującemu urokowi i stałbym się bezwolną istotą do spełniania ich pragnień.

I PAPA MONEY?! Papa jest zdruzgotany!

~ Songetsu


 

Propozycja #5: Morning Musume - Tsumetai Kaze To Kataomoi (Numer 1 w Japonii)

 

Propozycja #6: Nogizaka46 - Ima, Hanashitai Dareka ga Iru (Numer 8 w Japonii)

 

Strona 1 - Najnowsze propozycje
Strona 2 - Aktualne zestawienie
Strona 3 - Poczekalnia

Tagi: j-pop j-rock japonia music japan muzyka notowanie ranking zestawienie

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +12 -

Oceń profil
+ +94 -
Songetsu
Ranking: 26 Poziom: 80
PD: 64870
REPUTACJA: 10115