Wprost z katakumb

Kiedy dają ci papier w linie, pisz na skos

Loganek Loganek 04.07.2013, 20:03
Kurtyna w górę #8
458V

Kurtyna w górę #8

W tym tygodniu lista premier filmowych nie jest obszerna, ale wierzę, że każdy/każda z Was znajdzie coś dla siebie, a potem podzieli się wrażeniami w komentarzach.

Dziewczyna z lilią

 

 

Miłość - piękne uczucie, którego zwieńczeniem dla wielu osób jest ślub. Potem następuje jednak miesiąc miodowy i kilkadziesiąt lat horroru...no, może nie zawsze. Bogaty wynalazca Colin, również musi zmierzyć się z bolesną rzeczywistością, gdy po tym "wielkim dniu", okazuje się, iż jego wybranka - Chloe - zaczyna ciężko chorować. Nowe dzieło Michaela Gondry'ego (Ratunku! Awaria, The Green Hornet) to połączenie dramatu i fantasy, więc możemy liczyć na szczęśliwe zakończenie dzięki elementom fantastycznym.

 

---

 

Dzisiejsze czasy

 

 

Charles Chaplin w kolejnym wiekopomnym dziele, o którym dzisiejsza młodzież zapewne nie słyszała, bo przecież do obejrzenia jest tyle papki. W Dzisiejszych czasach dyrektor fabryki stara się podnieść wydajność dzięki nowoczesnym metodom. Główny bohater - jeden z robotników - po nerwowym wycieńczeniu ląduje w szpitalu, a potem na ulicy, gdzie z kolei prześladować zaczynają go przedstawiciele prawa.

 

---

 

Kto cię uczył jeździć?

 

 

Ekipa z Francji i Niemiec prezentuje film dokumentalny opowiadający o trzech kompletnie różnych miastach - Monachium, Bombaj, Tokio. Trójka cudzoziemców planuje przystąpić do egzaminu na prawo jazdy, który ma ułatwić im drogę do wolności za sprawą własnych czerech kółek.

 

---

 

World War Z

 

 

Adaptacja bestsellera o niezwykle modnych ostatnio zombie. Natrafiłem wczoraj na grafikę według, której film z papierowym oryginałem ma wspólny tylko...tytuł. Nie byłby to pierwszy przypadek w historii kina i zapewne nie ostatni. Oglądając zwiastuny byłem pod wrażeniem jak niesamowicie wyglądają atakujący nieumarli. Oby tylko w zapowiedziach nie wylądowały najlepsze momenty, bo krew mnie zaleje i zombie będą miały co jeść.

 

---

 

Uniwersytet Potworny

 

 

Dla odmiany studio Pixar prezentuje nam wczesne lata dwóch potworów z szafy, czyli Mike'a i Sully'ego. Chłopaki trafiają na uniwerek, a tam dzieje się magia. Narodziny przyjaźni między nimi były. Za reżyserię i scenariusz odpowiada debiutant Dan Scanlon.

 

---

 

Do przeczytania i miłego oglądania!

Tagi: film kino kurtyna nowości ppe premiery

Oceń notkę
+ 0 -

Oceń profil
+ +4 -
Loganek
Ranking: 1491 Poziom: 39
PD: 8240
REPUTACJA: 1129