Blog użytkownika typfon

typfon typfon 18.05.2020, 14:46
Podcasty na pochmurne dni!
102V

Podcasty na pochmurne dni!

Czasy kwarantanny to świetny moment aby rozwinąć swoje zainteresowania, nadrobić zaległości czytelnicze, czy też poszerzyć wiedzę w tematach które nas interesują. Historią zacząłem interesować się dość dawno temu, a odkrycie podcastów w tej tematyce sprawiło iż czerpanie wiedzy stało się jeszcze bardziej przystępne, nie ma nic prostszego niż wrzucić odcinek w drodze do pracy, podczas biegania i chłonąć czego uczą nas wieki. 
 

The History of Rome

https://thehistoryofrome.typepad.com/

 

Dla mnie klasyk, jeden z lepszych podcastów o historii Rzymu (do czasów upadku cesarstwa zachodnio rzymskiego). Odcinki trwają po ok 30 min są więc w sam raz na drogę do pracy, nie męczą (choć początkowo sprzęt używany do nagłośnień daje się we znaki). Humor jest stonowany, ale wyczuwalny, sam podcast poprowadzony z głową, w ciągu narracyjnym zgodnym z wydarzeniami historycznymi, naprawdę polecam każdemu kto lubi takie klimaty J (podcast jest już skończony). Mike ma też drugi podcast o rewolucjach, ten jest jednak jeszcze przede mną więc nie wypowiadam się o nim.

 

The History of Byzantium

https://thehistoryofbyzantium.com/

No jak już mamy Rzym za sobą, pora na Bizancjum , forma bardzo podobna, ok 30 min odcinki, jak sama nazwa wskazuję tematyka podjęta bezpośrednio po The History of Rome, jak spodoba się pierwszy nie ma prawa nie spodobać się drugi. Naprawdę ciekawy temat a mam wrażenie, że naszym systemie szkolnictwa lekko pomijany … No i można dowiedzieć się o pierwszych „wojnach” miedzy niebieskimi a zielonymi J (uwaga nowe odcinki cały czas są dodawane)

 

History of the Crusades

https://histo(...)tic.com/

 

Kolejny podcast z okresu który mnie niezwykle interesuję, krucjaty, prowadzony przez kobietę (dość specyficzny, usypiający głos), odcinki jak poprzednio 20-30 min. Pani wzięła na tapetę bardzo rozległy temat i muszę przyznać dała radę. Omawia krucjaty w ziemi świętej, następie przechodzi to tych we Francji, a kończy na bałtyckich (które powinny być bardzo interesujące dla nas). Aktualnie jest to mój główny podcast (jestem na bałtyckich krucjatach). Wydaję się skończony, ale Pani ma styl że do nowych tematów przygotowuję się kilka miesięcy i mówi o tym w ostatnim odcinku – do którego jeszcze nie dotarłem. Polecam każdemu lubiącemu średniowiecze J

 

 

The History in the Bible

https://www.historyinthebible.com/

 

Jak w tytule, historia zapisana w Biblii, nie jest to podcast dla wierzących, raczej opierając się na biblii twórca stara się znaleźć historyczne relację. Ciekawy, jednak dla wierzących może być kontrowersyjny. Polecam każdemu kogo interesuję antyk, religia, i galimatias bliskiego wschodu. (Podcast dalej trwa)

 

HISTORY OF THE PAPACY

https://play.(...)hepapacy

 

Podobnie jak wyżej, historia papiestwa, jednak nie z punktu teologicznego a historycznego, ciekawe, jednak dla głęboko wierzących może być kontrowersyjne. Warto jednak posłuchać, bo można wiele ciekawych rzeczy się dowiedzieć, zw. o początku chrześcijaństwa. Podcast dalej trwa.

 

Tak z grubsza prezentują się podcasty których słucham w tematyce historii, było ich jeszcze kilka, ale starałem się wybrać te które prezentują najwyższa wartość  merytoryczną. Polecam każdemu, zw. słuchanie w oryginale strasznie pomaga to uczyć się języka J

 

Pozdrawiam

Tagi:

Oceń notkę
+ 0 -

Bomby prawdy - pamiętamy ...
Oceń profil
+ +18 -
typfon
Ranking: 174 Poziom: 61
PD: 30168
REPUTACJA: 15971