kwadratowy blog

squaresofter

squaresofter squaresofter 23.08.2014, 18:35
Wojny konsolowe #2
831V

Wojny konsolowe #2

  Miałem wrzucić kolejne wojny przed targami w Kolonii, ale byłby to niewybaczalny błąd z mojej strony. To jedziemy Panie I Panowie. Kto wygrał targi Gamescom 2014 i dlaczego? A jeśli nie chcecie o tym gadać, to dziś wybieramy najlepszą grę-serię ND.

Reguły bloga:

1. Temat niemoderowany za wyjątkiem bluzgów i wycieczek osobistych.
2. Należy przynajmniej starać się trzymać tematyki okołogrowej.
3. Spoilery będą karane, w zależności od ich wagi.


Zasady dla świeżaków:
- w wojnach się nie przeprasza, nawet jak komuś pojedziesz matkę lub nie masz racji

- wojny to życie! tu wszystko jest na serio
- jak post ma więcej niż 20 linii to zbywasz go tekstem "nikogo"
- nie czytasz postów ludzi, którzy nie znają tajnego przejścia ze świata 1-2 do 4-1 w Super Mario Bros.
- nie piszesz, że czegoś "nie rozumiesz", po prostu się z tym nie zgadzasz
- jeśli kończą Ci się argumenty, to wyjeżdżasz z jakimś uniwersalem (magnetowid Microsoftu, WiiU dla dzieci, RemasterStation itp.).

-jak ktoś pisze, ze liczy się granie, że wszystkie konsole są dobre, to niech idzie być growym komunistą gdzie indziej.


  

  Niemieckie targi gier za nami a najsilniejszy cios padł ze strony amerykańskiej firmy produkującej konsole. Co tam Quantum Break i kolejny Call of Duty? Fanboje MSu mają w dupie te gry. Najważniejsze, ze najnowszy Tomb ma być exem na XOne!!!

  I co na to posiadacze konsol Sony? Co Wam przyszło ze wspierania Crystal Dynamics? Nic, bo 3rd part developerzy to... Liczę, że sami dopowiecie resztę, robiąc sobie przerwę między jednym a drugim indykiem na PS4.

  Oprócz tego, mieliśmy jeszcze cyrk z edycją kolekcjonerską Wiedźmina 3 na XOne, która otrzyma dodatkową mapę i talię kart. Brawa dla tych, którzy składali preordery na PC i PS4. Dla REDów i tak jesteście wszyscy równi. Daliście więcej za mniej? Jesteście posiadaczami PS4? Dobrze się składa. Dostaniecie w Wieśku grafę nie lepszą niż na konsolach MS, żebyście przypadkiem nie poczuli się lepszymi graczami.

 

  To są jednak tylko błahostki. Ostatnio zastanawiałem się nad najtrudniejszą grą i nad najlepszą marką Naughty Dog.

  Crash? Jak? Uncharted? TloU? Która marka ND jest najlepsza? Może żadna i psy, albo raczej suki Sony, robią same szroty i nie dorastają do pięt zniewieściałym Linkom i Gruntom  z Halo? Jak to z Wami jest? Macie coś do powiedzenia, to skomentujcie. Jeśli nie macie nic do powiedzenia, to tym bardziej powinniście skomentować.

 

  A co ze mną? Jestem  w trakcie ogrywania Jaka 3 HD i po blisko piętnastu latach z grami ND uważam, że najtrudniejszymi grami tego studia (chodzi mi o zwykły poziom trudności) jest pierwszy Crash i JakII/Jak3. Uncharted i TLoU to gry dla casuali. W Uncharted jest automatyczna regeneracja zdrowia a trudność w TLoU kończy się po zdobyciu strzelby, bo wtedy clickery stają się mięsem armatnim.

  Crashe to jedyna marka ND z policzalnymi życiami. Pierwszy z nich ma spieprzony system sejwów, ale spróbujcie wejść tu na górę bez straty życia.

  Nie dacie rady, bo najnowsze gry ND nie wymagają żadnego skilla. Po co komu trudność w grze, jak wy się wolicie spuszczać nad jej grafą?

  A co jest takiego trudnego w JakuII/Jaku3? Spróbujcie zrobić wszystkie strzelnice i wyścigi na złoto, to zrozumiecie. Jaki mają przynajmniej jakieś minigry, i to zróżnicowane, więc nie ma czasu na nudę. Rynienki o nazwie Uncharted i The Last of US z powtarzalnym gameplayem nie robią na mnie żadnego wrażenia. Wybierając Uncharted i TLoU stajecie się drętwi jak czerstwe grypsy Ellie. Ja wolę pozostać z Daxterem. On naprawdę nie potrzebuje dużo, żeby rozbawić.

 

 

Najlepsze marki ND: Crash, Jak & Daxter.

Najtrudniejsze gry ND: Crash, Jak II/Jak 3.

Wygrana na GC. Nikt, Nie zobaczyłem tam nic, co przekonałoby mnie do zakupu jakiegokolwiek currentgena. Liczyłem na Bloodborne'a, ale szykuje się masherka dla graczy pokroju dexxa, co to chwalą się, ile to gier przeszli, a prawda boli.

http://psnprofiles.com/dawe1986

 

 

Nie pozdrawiam i mam gdzieś to, w co gracie w weekend, bo i tak gracie na pewno  w jakieś słabizny, więc nikogo.

Tagi:

Oceń notkę
+ +21 -

W co gracie w weekend?
Oceń profil
+ +223 -
squaresofter
Ranking: 12 Poziom: 82
PD: 69773
REPUTACJA: 66109