SKLEP

Wiec Myśli

Perez Perez 03.02.2017, 19:23
Czarna lista - co z nią?
2795V

Czarna lista - co z nią?

Drodzy Czytelnicy, zgłaszamy się z tematem naszej portalowej "czarnej listy", która ostatnimi czasy przysparza nieco problemów i warto zastanowić się nad jej dalszym kształtem. 

Na wstępie... przeprosiny. Nie zapomniałem o awardsach, ale przeróżne tematy w redakcji plus trochę spraw rodzinnych skutecznie uniemożliwiają przebrnięcie przez ponad 120 nominacji, poukładanie ich i przygotowanie naszemu programiście do zakodowania. Wierzę jednak, że przed Oskarami zdążymy! :). 

A teraz do rzeczy - "czarna lista" powstała na portalu z prostego powodu - chcieliśmy, aby każdy mógł stworzyć wokół siebie takie środowisko, które będzie dla niego odpowiednie, aby czuć się na portalu dobrze. Nie każdy musi mieć ochotę rozmawiać z każdym, dostawać od niego prywatne wiadomość czy czytać komentarze. Stąd "czarna lista" w poniższym kształcie:

Umieszczając użytkownika na Czarnej Liście, sprawisz że:

  • nie będzie mógł wejść na Twój profil 
  • jego komentarze będą automatycznie ukrywane (m.in. w newsach, recenzjach, shoutboxie)
  • nie będzie mógł wysyłać do Ciebie ani odbierać od Ciebie Prywatnych Wiadomości
  • nie będzie mógł komentować Twoich blogów, recenzji ani profilu
  • nie będzie mógł negatywnie oceniać Twoich komentarzy ani profilu

Niestety ostatnio mamy coraz więcej sygnałów, że "czarna lista" jest wykorzystywana w nie do końca taki sposób, w jaki o niej myśleliśmy. Zdarzały się m.in. przypadki celowego minusowania konta innej osoby, a następnie błyskawicznego dodawania jej na "czarną", aby uniknąć odwetu (jakkolwiek to kuriozalnie brzmi w temacie rozdawania plusów i minusów :)). Pojawiają się też narzekania na brak możliwości minusowania niektórych materiałów, co sprawia, że osoba będąca na "czarnej" w żaden sposób nie może negatywnie wypowiedzieć się o danym materiale (oczywiście nie łamiąc zasad komentowania czy "spamowania" minusami). 

Uwaga, SPOILER!
[Pokaż]

Tagi:

Oceń notkę
+ +35 -

Oceń profil
+ +104 -
Perez
Ranking: 62 Poziom: 63
PD: 31762
REPUTACJA: 9211
Miesięcznik PSX Extreme