Blog użytkownika Vulcan Raven

Vulcan Raven

Vulcan Raven Vulcan Raven 09.03.2015, 20:39
Kupiłem PS4 ponieważ...
654V

Kupiłem PS4 ponieważ...

...jestem upośledzony. Nie, no żartuje, choć po miesiącu od zakupu moje odczucia są raczej mieszane.

Nie dawno stałem się posiadaczem nowej stacjonarki Sony. Celowo nie napisałem o dumie, która mnie z tego powodu rozpiera, bo mnie nie rozpiera. Wręcz przeciwnie. Czuję, że to nie był najlepszy wybór, ale prawda jest taka, że w 8 generacji nie ma tak naprawdę najlepszych wyborów. Są tylko desperackie kroki łaknących nowej jakości graczy, którzy wydając swoje(albo i nie swoje) pieniądze liczą w swej naiwności na coś wielkiego. 

 

Zakupu dokonałem pod delikatną presją mojej ukochanej, która-co tutaj dużo mówić, napier$ala ostatnio na konsolach więcej ode mnie. Szczególnie jak jakiś tytuł nią zakręci to nie ma chwili wytchnienia. Tak było z Dishonored(zaliczyła całą GOTY), Bioshock:Infinite, Tomb Raider, Thief i kilkoma innymi grami. Na plus można jest zapisać, że ma całkiem dobry gust o czym świadczą powyższe przykłady. Tak więc Ela trochę chciała, ja trochę chciałem i :cuzamen: do kupy wyszedł z tego bundle z The Order 1886 za 1699zł. Chciałem bowiem organoleptycznie przekonać się ile jest ten tytuł wart. A ponieważ bundle był tylko o 50zł droższy od gołej konsoli to wybór wydawał się prosty. Sprawdzić świerzutkiego exa za 5 dych? A i owszem. Nawet gdyby miał okazać się kupą końskiego łajna, na której leży zdechły kot. 

 

Pierwsze zaskoczenie pojawiło się kiedy w półmroku próbowałem uruchomić konsolę. Gdzie te przyciski? Za cholerę nie mogłem ich znaleźć. Wkur#iony zapaliłem wszystkie lampy i szukam. W końcu znalazłem. Do prawdy nie wiem, czy potrzebny był aż taki minimalizm. Mogli chociaż dać podświetlenie. Potem był pad. Niby spoko, ale czy tylko mnie się wydaje jakby miał zaraz wylecieć z rąk? Nie wiem, czy to kwestia wyprofilowania, czy  faktura powierzchni, ale pad ewidentnie nie trzyma się dłoni tak jak trzeba.

Kolejna sprawa to bateria. Pad z WiiU ma jebitny ekran o średnicy 6,2 cala, a mimo to bateria ma bardzo podobną wytrzymałość do tej z  dualshock-a 4. Skąd takie słabe parametry? Może chodzi o to żeby kupić drugi pad za 250zł i trzymać go w pogotowiu. A co jak oba padną? Szał uja, bo włąśnie wydałeś 5 stów i musisz grać po kablu. Niby można przyciemnić tę cholerną żarówę z przodu kontrolera, ale regulacja jest dyskusyjna i to nie  nie przypadkowo. Wszystko sprowadza się do tego,że jeśli dużo grasz i chcesz to robić bez kabla to musisz posiadać dwa pady:) Fajnym patentem jest głośniczek(każdy kto grał w Dying Light wie o co chodzi), ale to żadna nowość, bo wiilot miał coś takiego już 10 lat temu. 

Dalej mamy brak możliwości odtwarzania filmów z pendrive'a. Tłumaczenie, że Sony stawia na serwisy filmowe pokroju Netflix-a jest w takim samym stopniu chamskie co głupie. Jeśli chcą faktycznie zachęcić ludzi do korzystania z takich usług to tym zagraniem raczej na pewno tego nie osiągną. Choć kto wie? Ludzie teraz takie głupie...

Koniec części pierwszej

Tagi:

Oceń notkę
+ +19 -

Naród wspaniały, tylko ludzie k...y
Oceń profil
+ +7 -
Vulcan Raven
Ranking: 283 Poziom: 60
PD: 27733
REPUTACJA: 5006