KARCZMA

Senix

Senix Senix 17.07.2013, 13:35
TOP10 najlepszych strategi RPG
347V

TOP10 najlepszych strategi RPG

O to 10 najlepszych strategi RPGie, jakie kiedykolwiek grałem.Niektóre tytuły są naprawde genialne.

1.Tactics Ogre: Let Us Cling Together:

 

 

Genialny tytuł,że względu na stary styl i nową oprawe graficzną.Genialna fabuła i fajne postacje.Obowiązkowy tytuł dla fanów strategi RPG.

 

2.Final Fantasy Tactics: The War Of The Lions:

 

 

Kolejny genialny tytuł,że wzgledu na fabułe i postacje.Gameplay jest mistrzostwem.Po prostu trzeba zagrać aby się przekonać.

 

3.Front Mission 3:

 

 

Jak tu nie kochac mechów,gdy dostajemy fajny system walk i mozliwość ulepszania naszych konserw.Do tego ciekawa fabuła i fajne postacje.

 

4.Disgaea:Hour of Darkness

 

 

Genialny tytuł pod wzgędem humoru i kłótni ppomiędzy Etna a Laharli.Do tego fajny gameplay.Myślałem,że juz żadna strategia RPGiem mnie nie wciągnie, a tu taka niespodzianka.Tytuł warty uwagi jak mało który.

5. Resonance of Fate:

 

 

Podobno już nie ma fajnych strategi RPGie i jRPGów, po tym tytule zmienisz zdanie.Genialny system walk,ale może sie nie każdemu spodobać.Mi osobiście odpowiada w każdym szczególe.Fabuła może nie genialna,ale wciągająca.Ciekawe postacje.

 

6.Valkyria Chronicles:

 

Kolejna genialna strategia od SEGI.Ciekawa fabuła,genialny system walk,a do tego piękna oprawa graficzna.Obowiązkowy tytuł.

7.Vandal Hearts II:

Tutaj niestety nie znalazłem żadnego fajnego trailera.

 

Gra jest naprawde genialna pokazuje i udowadnia to, ze Konami ma w swoim posiadaniu obok Suikodena genialny tytuł.Co do gry, naprawde fajna fabuła i może nie genialny gameplay,ale naprawde łatwy w opanowaniu.Waro zagrac w ten tytuł chociaż teraz może odstraszać oprawa graficzne,ale ona jest mało ważna.Dużym atutem jest też poprawa wad pierwszej części.Szkoda,że Konami zapomniało o tym tytule, bo w HD by obłednie wyglądała trzecia część jakby powstała.

8.Fire Emblem Shadow Dragon:

 

 

Bardzo dobry remake strategi z SNESa, ale gra napewno ideałem nie jest.Moim zdaniem jest przeznaczona dla fanów gatunku i serii.Chociaz moge ja polecić czystym sumieniem każdemu fanowi strategi RPG.Akutem jest utrzymanie walk w starym dobrym stylu, bez żadnych niepotrzebnych bajerów.Do tego ładna oprawa graficzna postacji w czasie rozmowy.Fabuła też daje rade,ale nie każdemu może sie spodobać.

 

9.Jeanne d'Arc:

 

 

Nie spodziewałem sie wiele po ty tytule,a tu taka niespodzianka.Według mnie jest to obowiązkowy tytuł na PSP.Bardzo ładna oprawa graficzna i ten średniowieczny klimat w oprawie mangowej.Ciekawa fabuła no i postać panny d'Arc.Musisz zagrac aby sie czuć oczarowanym jak ja.Gameplay na naprawde fajnym poziomie.

 

10.Final Fantasy Tactics A2 Grimoire of the Rift:

 

Pewnie sie dziwicie, co tu robi ten tytuł,bo są lepsze na rynku.Oczywiście są lepsze,ale nie takie jak ten.Co mnie w nim urzekło to,że przypomniało mi sie dzieciństwo,ze względu na bajkowa stylistyke tego FFa.Na dodatek jest Cid w nim,a jak jest Cid to mamy dobrego fajnala.Gameplay jest naprawde bardzo łatwy do opanowania,fabula może i banalna,ale jak na taka bajke daje rade.

 

Ciekawi mnie jakbyście Wy zestawili swoją 10-tke najlepszych strategi RPGie,takie jest Moja, a Wasza ?

 

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +1 -

Oceń profil
+ +74 -
Senix
Ranking: 44 Poziom: 74
PD: 50587
REPUTACJA: 18163