KARCZMA

Senix

Senix Senix 29.05.2013, 17:47
Książka adaptacją dobrej gry.
311V

Książka adaptacją dobrej gry.

Ostatnio posypało nam się grami na podstawie komiksów np: The Walking Dead, kilka części Spider-Mana, Batmana itp.
Ja chciałbym zwrócić uwage za to na dwie serie książek, które w moim mniemaniu były by idealne, aby stworzyć na ich podstawie dwie gry.
Jest to seria Horrorów autorstwa Briana Lumleya pod tytułtm Nekroskop(17-książek) oraz Mroczna Wieża(7-tomów) Stephena Kinga.

 

PO czym to wogóle miało by być?

A więc zacznijmy od Mrocznej Wieży.

Mroczna Wieża opowiada historie Rolanda Deschaina ostatnie z  żyjących rycerzy z bractwa zwanego "rewolwerowcami", który za wszelką cene próbuje sie dostat do mistycznej wieży zwanej Mroczną Wieża.Roland na swej drodze spotyka trzech ciekawych bohaterów Eddiego, Susan i Jacka i łaczy ich wspólna wyprawa przez różne światy do Mrocznej Wieży.

 

Z kolej Nekroskop opowiada historie Harrego Keogha człowieka który może rozmawiać ze zmarłymi.Harry dzięki swoim umiejętnościa dostaje je do tajnej organizacji, która zrzesz podobnych ludzi do niego z różnymi umiejętnościami.Harry nie świadomy tego, że przyjdzie w walczyć z pradawnym złem-wampyrami, nekromantami itp. wstępuje do organizacji.

Chciałbym zaznaczyć, że w tym cyklu wampiry to nie śa emo-wampirki, które świeca za dnia jak diament, tylko prawdziwe skurwiele.

W tym momencie chciałbym śkończyć streszczać fabułe tych cykli.Tak wiem za wiele względem fabuły nie zdradziłem, ale chodzi mi o to w tym momencie , a żebyście sami zerkneli do tych książek i je przeczytali.

 

Jakby to miało wyglądać ??

Od razu informuje, że chciałbym aby to były gry z elementami rpgie coś na wzór pierwszego Mass Effecta.

 

A więc jakby miała wyglądać gra na podstawie Mrocznej Wieży.

Napeno była by to strzelanka z otwartym światem RDR potrzebuje konkurencji, bo Call of Juarez to za mało.Tak jak pisałem będziemy mieli czterech bohaterów sterowanych przez SI gry lub przez kumpli.Każdy z nich będzie miał unikatowe umiejętność np Eddi drzewko do rozwoju zagadek, które się sprzydadzą przy walce z jednym z bossów , czy też super celność dla Rolanda.Jak chcecie wiedzieć czemu takie umiejętności zacznijcie czytać książki.Czemu otwarty świat i to aż tak duży Roland ze swoją ekipą przemierza duże odległości i nie wyobrażam sobie innego świata tym bardziej, że mogą podróżować miedzy różnymi rokami i światami.A otwarty świat w sam raz pasuje do przemierzania go i robienia questów ,które pomoga przy rozwoju postacji. Napisałem , że bedzie można grać z kumplami jak najbardziej razem i osobno, będzie trzeba się dzielić na różne ekipy i iść w różnych kierunkach, po to aby pociągnąć fabułe dalej lub jak ktoś nie zbierze odpowiedniej ilości osób będzie musiał sie przełańczać miedzy postacjami.

 

Co do Nekroskopu:  najważniejsze grafika w klimacie Noiru innej opcji nie ma.Tak samo Harry bedzie rozwijał swoje umiejętności przez róznego rodzaju questy itp.Do tego będą dochodziły elementy gier logicznych zobaczycie czemu jak przeczytacie pierwszy tom cyklu.Sam gatunek bardzo zblizony do Dishonored(ale ta gra jest przezaje...ta).Co do świata oczywiście, że otwarty będziemy podróżować po całym świecie odwiedzimy Rosje, Bułgarie może nawet Polsce, ale sami zobaczycie jak poczytacie.Do tego dochodzi inny wymiar , ale tu dużo nie zdradze.W tym miejscu gra stanie sie w dużej mierze strategia, a czemu z gry zbliżonej do Dishonored ma nagle stać sie strategia, czytajcie to się przekonacje.

 

Kolejnym punktem muze chciałbym aby stworzym pan Harry Gregson-Williams po tym co usłyszałem w końcówce MGSa nie widze innej opcji.

 

Do kogo były by skierowane te gry do graczy pełnoletnich, bo jak i w jednych tak w drugim cyklu nie brakuje przemocy i sexu.A napewno chciałbym zeby był sex w tych grach i nie widze przeciwwskazań, gry nie sa gorsze od filmów.

A co najważniejsze brak jakich kolwiek dlcków.Wszystko ma być na płycie.

Pewnie w tym momencie znajdą sie osoby które zapytają , ale jak to zmieścić na jednej płycie w jednej grze, ja nie widze problemu, aby to była seria w ilości ja FF.

Ważne, aby zmieścić jak najwięcej smaczków z tych ksiązek na płycie.

 

Podsumowanie

Chciałbym żeby osoby, które miały przyjemność w czytaniu tych cykli, wyraziły swoją opinie jakby oni widzieli te ksiażki przeniesione do gry i czy zgadzają sie z moją wizją.

Tagi:

Oceń notkę
+ +1 -

Oceń profil
+ +79 -
Senix
Ranking: 60 Poziom: 74
PD: 50823
REPUTACJA: 18225