-NIEMA RECENZJA- TiSi Wolf

Oglądajcie na Youtube

TCWolf82 TCWolf82 23.02.2015, 01:25
NIDHOGG - NIEMA RECENZJA -
187V

NIDHOGG - NIEMA RECENZJA -

Zestawienie obrazów z gry NIDHOGG
OCENA  8/10

NIDHOGG jest najlepszym przykładem gry w której pomysł liczy się bardziej niż wielki budżet.

To bardzo prosta gra akcji, kompletnie pozbawiona fabuły czy dodatkowych zadań. Oto dwóch stojących naprzeciw siebie panów (z rapierami) musi w linii prostej dobiec do punktów na końcu planszy. Jeden ma punkt na lewym jej krańcu, a drugi na prawym.
Jeden z nich musi więc nieustannie biec w prawo , a drugi w lewo i tu się pojawia haczyk bo biec może tylko ten z nich, który pozbawi życia drugiego. Ten pozbawiony życia odradza się jednak na drodze tego drugiego, więc szans na uśmiercenie jest wiele, a wygrana przechyla się bardzo szybko raz w jedną , a raz w drugą stronę.

Plansze są zaledwie cztery (i to mały zgrzyt), a całość graficznie wyrżnięta jest z piksli zza czasów 8 bitowych stacji do grania. Plansze mają kilka ciekawych niespodzianek, które troszeczkę urozmaicają rozgrywkę. Udźwiękowienie to atut tej produkcji, ale tez nie spodziewajcie się jakichś wielkich muzycznych uniesień. Ot parę 8bitowych dziwnych dźwięków i efekty, które składają się głównie ze szczęku żelaza i krzyków konających.
Wszystko do siebie pasuje i mimo, że proste jak budowa cepa to cieszy.

Kampania dla pojedynczego gracza to jedynie kilkunastu przeciwników, których eliminujemy jeden po drugim na wspomnianych czterech levelach. Przeciwnicy nie różnią się zbytnio od siebie. Jeden będzie troszkę szybszy, inny częściej rzuca bronią białą, a inny będzie nieco szybciej reagował, ale wachlarz możliwości wszyscy maja identyczny.
A jak można atakować?

Dźgać rapierem na kilku wysokościach, rzucać nim, wybić rapier z ręki przeciwnika, bić gołymi dłońmi a w rezultacie przewrócić wroga i skręcić kark, turlać się, czołgać, skakać, wykonać skok z kopniakiem oraz podcięcie, zawisnąć nad przepaścią tez sobie można. I to wszystko co możemy w bardzo prosty sposób wyegzekwować z pada.

Gra jest idealna na spotkania towarzyskie! Prosta lecz emocjonująca gra, jedynie cena mogła by być niższa.

Tagi:

Oceń notkę
+ +2 -

Oceń profil
+ 0 -
TCWolf82
Ranking: 4758 Poziom: 24
PD: 2228
REPUTACJA: 166