-NIEMA RECENZJA- TiSi Wolf

Oglądajcie na Youtube

TCWolf82 TCWolf82 23.02.2015, 01:23
THE EVIL WITHIN - NIEMA RECENZJA -
261V

THE EVIL WITHIN - NIEMA RECENZJA -

The Evil Within. OCENA 8/10

Gameplay w tej grze choć nieco staro-szkolny wciąga i jest bardzo sprawnie zrealizowany.
Znajdziemy tu zarówno elementy w których będziemy się skradać jak i  długie, dynamiczne sekcje pełne akcji.
Wykorzystamy nasze szare komórki przy planowaniu walki, wytężymy koncentrację by omijać czyhające niebezpieczeństwa i sprawdzimy refleks w trakcie starć.

Czy ta gra straszy?
Tak! Mimo, że nastawiona jest na akcje to znajdziemy w niej kilka elementów przyspieszających pocenie i oddech. Nie jest to horror w którym ciągle coś będzie wyskakiwać, ale bywa duszno i nieprzyjemnie.
Zarzucić rozgrywce można to, że gra jest nierówna pod kątem wyzwania. Zamiast zwiększać stopniowo trud i wysiłek włożony wraz z postępami, raczy nas wyjątkowo trudną walką w środku, by potem stopniowo zmniejszać wyzwanie. Z drobnymi wyjątkami. Rekompensuje jednak ten zgrzyt gdyż wciągająca i wymagająca rozgrywka daje dużo satysfakcji. (sporo skradania, dużo akcji, rozbrajanie pułapek, kilka prostych zagadek, rozwój umiejętności i uzbrojenia)
Trzeba potrafić czerpać radość z rozwijania postaci i wracania w tym celu do jednego z pomieszczeń, które swoją drogą kryje w sobie sporo niespodzianek. Ale tych wam już nie zdradzę :P

Grafika nie należy do czołówki, ale rozmaitość lokacji i dizajn to rekompensuje. Niesmaku nie ma bo efekty cząsteczkowe i wspomniany kształt lokacji wzorowo się prezentują i być może pozostawią wam w pamięci jakiś ślad.
Jedyną nieusprawiedliwioną bolączką tej produkcji jest strona tekstowa. Niestety dialogi są drętwe i głupie, a wypowiadane przez aktorów kwestie śmieszą zamiast straszyć i wzbudzać niepokój.
Jeśli pamiętacie sposób w jaki toczono rozmowy w RESIDENT EVIL to możecie odczuć podobny klimacik horroru klasy B!
Historia opowiedziana w grze też jest dosyć płytka lecz znów na pomoc spieszy tym razem atmosfera, która jest wręcz genialna i znacząco łagodzi ten niesmak.

Czas gry 23 h. który był mi potrzebny do ukończenia za pierwszym razem jest bardzo dobrym wynikiem, a gra kryje sporo smaczków.
Sprintem zaliczyłem ją w 4:32 dla trofeum. Różnica ogromna, ale czasem gry nie powinniście się rozczarować. Powodzenia.

- NIEMA RECENZJA - numer JEDEN :) Mam nadzieję, że obraz lepiej przemówi niż setki słów.
Może posłuży za pomoc przy ewentualnym wyborze.

Tagi: recenzja the evil within

Oceń notkę
+ +2 -

Oceń profil
+ 0 -
TCWolf82
Ranking: 4757 Poziom: 24
PD: 2237
REPUTACJA: 166