Blog użytkownika Dżony

dżony

Dżony Dżony 16.06.2016, 16:20
O tym jak nintendo się zesrało...
639V

O tym jak nintendo się zesrało...

...czyli ogólne przemyślenia po targach o branży gier video a w szczególności prosta odpowiedź na pytanie DLACZEGO NINTENDO NIE POKAZAŁO NXA

Skąd taki dosadny tytuł. Powodów jest wiele po pierwsze byś tu wszedł, po drugie bo takie lubię a po trzecie BO TO PRAWDA i postaram się to wam przedstawić w jasny sposób.

 

Od dłuższego czasu w sieci huczało od plotek na temat Playstation 4.5, Xboxa one 2.0 oraz Nintendo NX. Wiele na ten temat napisaliście też blogów wylewając na sony swoje gorzkie żale ale nie mam zamiaru powielać tych tekstów tylko nakreślić sytuacje. Wszystko wyjaśnić miało E3 i szczerze to oficjalnie gówno się wyjaśniło ale wiele można wyczytać między wierszami.

 

Po co Sony i Microsoftowi nowe konsole? Każda z firm ma swoje inne powody. Sony jest producentem sprzętu rtv więc podobnie jak było w przypadku 3D obsługa obrazu 4K może lekko pobudzić rynek telewizorów. Gogle VR też wymagają większej mocy i choć sony o tym oficjalnie nie mówi jestem w stanie się założyć że będzie ogromna różnica między odpaleniem gier VR na PS4 i PS4 neo. Ten powód jest akurat wspólny z Microsoftem ale amerykanie dzięki nowszej wersji łanki wreszcie mają szanse stworzyć system silniejszy nawet od nowej Playstation. Ciężko dziś określić czy twórcy chcą wrzucać na rynek nową konsole jak flagowe smartfony co roku czy raz na kilka lat bo to się okaże z czasem ale dla nas pewne jest że generacje konsol właśnie przestały istnieć. Nie wierzyłbym też w zapewnienia że wszystkie gry będą kompatybilne czy to na sony czy microsofcie ze starszymi sprzętami. Może tak będzie przez rok ale raczej nie dłużej. Ogólnie pier....le bez sensu, no może nie do końca bez sensu ale zapuszczam się w temat którego tykać nie chciałem a przecież miałem napisać dlaczego nintendo się zesrało.

 

A zesrało się ZE STRACHU. Niestety moje kochane Nintendo nadal jest tam gdzie grzebać lubi niemiecki trener. Możecie pomyśleć że bredzę ale Nintendo nie pokazało NXa BO GO NIEMA! Nie w ogóle ale na pewno nie ma go w takiej wersji w jakiej chcieli go wrzucić na rynek. Zanim napiszecie że pieprze przypomnijcie sobie co pierwsi devi mówili o mocy NXa. Według niektórych miał być porównywalny do łanki czyli też ps4 a według innych trochę silniejszy niż ps4. Niestety wydaje mi się że nintendo nie ma wchodów w sony i microsofcie i przecieki z tych firm słabo do nich dochodzą bo albo dwa lata temu nie wiedzieli o nowych mocniejszych konsolach konkurencji albo owe przecieki uznali za zbyt mało realne. W sumie mnie to nie dziwi bo patrząc na to co oferuje ps4 pod względem grafiki jest ono całkowicie wystarczające by dobrze się bawić na nim jeszcze przynajmniej dwa trzy lata. choć nie ukrywam że mogło by być mocniejsze to jednak tę generacje, czyli jeszcze jakieś trzy lata, mogłoby śmiało pociągnąć. Wówczas NX jako mocniejszy od ps4, wbijający się w środek generacji (przy nintendowskich założeniach że konsola żyje max 5 lat) miałby sens zwłaszcza gdyby jakimś cudem przy przejściu na architekture jaką posiada ps4/xone zachował wsteczną kompatybilność i wsparcie dla gamepada. Niestety plotki o mocniejszych wersjach aktualnych konsol potwierdziły się i Nintendo zostało w dupie z konsolą na poziomie obecnych KTÓRĄ WSTYD WYPUŚCIĆ NA RYNEK. Troszkę przypomina mi to sytuację SEGI i wepchanie na szybko wsparcia 3D do saturna po zobaczeniu co potrafi pierwszy szarak. Plotki o tym że Nintendo wstrzymało prezentacje NXa z powodu chęci dorzucenia do niego wsparcia VR uważam za głupoty choć nie wykluczam że idąc z duchem czasu Nintendo coś takiego dołoży ale na pewno nie było to głównym powodem. Głównym powodem był poprostu strach przed kompromitacją a niestety dowodem na to jest praktyczny brak gier na WiiU. Wygląda to tak że NX faktycznie miał być pokazany, być może nawet wpuszczony w tym roku na rynek ale konkurencja pokrzyżowała Nintendo szyki.

 

Co z tego wyjdzie? Jeżeli Nintendo się zesrało to niestety g......o. Konsola dopakowywana na szybko nie ma szans a ta prędkość składania by dogonić konkurencję prędzej czy później wyjdzie. Niestety jako stary Nintedofil tak to widzę i troszkę mi przykro bo choć zawiodłem się na WiiU to liczyłem na następną konsole od BigN ale mam wrażenie że nic z tego nie będzie.

 

Czy się mylę? Być może ale nie sądzę.

 

Pozdrawiam

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +44 -

Ch*j z wami
Oceń profil
+ +113 -
Dżony
Ranking: 8 Poziom: 87
PD: 82422
REPUTACJA: 44448