Absurdalne tematy: Niedźwiedzie w grach wideo

WIDEOBLOG
275V
Absurdalne tematy: Niedźwiedzie w grach wideo
Jameshowlet | 31.05, 17:48

https://youtu.be/iN_qfjXOTo8

 

Obecnie na świecie żyje 8 gatunków niedźwiedzi. 4 z rodzaju Ursus: n. brunantny, polarny, czarny oraz himalajski. Jeden z rodzaju Tremarctos czyli Andoniedźwiedź okularowy. Jeden z rodzaju Helarctos czyli N. malajski. Jeden z rodzaju Melursus czy wargacz oraz z jeden z rodzaju Ailuropoda czyli lepiej znana panda wielka. Ssaki występują od Ameryki południowej po północną, Arktykę Azję i Europę. Oczywiście w Polsce również występuję a dokłądnie mówiąc niedźwiedzie brunatne, które są objęte ścisłą ochroną. Misie są wszystkorzerne za wyjątkiem typowo mięsorzernego n. polarnego. Jak wyglądają to chyba każdy wie. Masywne ciała, łapy zakończone z ostrymi pazurami itd. 

Ssaki te na stale się zadomowiły w naszej kulturze . Często występują w opowiadaniach, bajkach, baśniach. Jedna najbardziej znana jest ta o złotowłosej i trzech niedźwiedziach.

Misie są również bohaterami animacji. Np w animacji mój brat niedźwiedź młody indiański chłopiec zamienia się w niedźwiedzia. Kung fu Panda opowiada losach Poo który chce zostać wojownikiem kung fu. Są też filmy aktorskie. Np. w filmie Lekcja przetrwania niedźwiedź ludojad poluje przez cały film na postać graną Anthonego Hopkinsa. Są też antagonistami w niskobudżetowych horrorach takich jak zemsta niedźwiedzicy czy też w filmie zatytułowanytch po prostu " niedźwiedź" . W tych również również są pokazywane jako krwiożercze bestie. Misie są też bohaterami filmów familjnych, przedstawiane jako ofiary okrutnych myśliwych, którzey na nie polują. Tak jest w filmie niedźwiadek z roku 1988.

No i oczywiście Misie też występują w grach. Co ciekawe najczęściej są to niedźwiedzie brunatne i pandy. Przykładami takich bohaterów są np. Kuma i Panda z serii Tekken, jako przykład wojowników. Cheesbuger jako przykład wiernego kompana. Oczywiście przykładów niedźwiedzi w naszej ukochanej rozgrywce jest więcej. Także zapraszam do oglądania.

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper