Gram, bo lubię

FaithlessGod FaithlessGod 17.12.2014, 11:29
Filozofia Zen #2 – South Park
1962V

Filozofia Zen #2 – South Park

Słynny, kontrowersyjny serial skupia wokół siebie sporą grupę fanów, którzy uwielbiają wszystko, co jest związane z przygodami Stana, Kyle’a, Erica i, oczywiście, Kenny’ego. Jeśli jesteś wśród nich i przy okazji lubisz flippery, mam dla ciebie coś, obok czego nie możesz przejść obojętnie.

Ekipa Zen Studios wie, jak umiejętnie korzystać z licencji, tworząc stoły inspirowane postaciami komiksowymi, produkcjami filmowymi, czy wreszcie serialami. Na warsztat wzięli między innymi „South Park”, oddając w twoje ręce, w ramach jednego dodatku, dwa flippery. Czy warto się nimi zainteresować?

Mało South Parku w South Parku


Może ci się to wydać oczywiste, ale muszę już na początku zaznaczyć, że opisywany dodatek spodoba się tylko i wyłącznie miłośnikom serialu. Jeśli nie oglądałeś nigdy wcześniej perypetii mieszkańców tytułowego miasteczka lub nie jesteś ich fanem, lepiej daruj sobie zakup tego DLC. Wiedz też, że jeśli jesteś entuzjastą produkcji Parkera i Stone’a, musisz liczyć się ze sporą cenzurą, ponieważ specyficzny humor obecny w kreskówce, jest mało widoczny na stołach. Owszem, są pierdy, głupawe odzywki i zgon Kenny’ego, ale nie licz na nic więcej. Czy to źle? Chyba nie, ponieważ zawsze możesz obejrzeć któryś z odcinków, jeśli poczujesz po skończonej rozgrywce niedosyt sprośnych żartów.

Super Sweet Butters


W pierwszym ze stołów, Super Sweet, twoim zadaniem jest wykonanie szeregu zadań, za które nagradzany jesteś zapaleniem kolejnych liter składających się na tytuł serialu. Muszę przyznać, że niektóre z nich są piekielnie trudne i ich zaliczenie wymaga nie tylko świetnego skilla, ale i pospiechu, ponieważ najczęściej na ich realizację masz mało czasu. Przykładem jest uratowanie Kenny’ego przed Kostuchą. Aby tego dokonać musisz skierować kulkę w wyznaczone punkty kilka razy. Nie jest to proste, zapewniam. Wykonanie wszystkich dziewięciu zadań zajmie sporo czasu, ale gdy się to uda, odpala się specjalny tryb, w którym punkty nabijają się w zawrotnym tempie. Do zrobienia jest też sporo innych rzeczy, jak chociażby zbieranie wszystkich odcinków serialu poprzez wielokrotne uderzanie w szafkę RTV w górnej części stołu, czy skillshot polegający na trafieniu kulką do kibla. Wykręcenie konkretnego wyniku w Super Sweet wymaga sporo czasu, ale daje ogromną satysfakcję.

Bohaterem drugiego blatu, co wynika z samej jego nazwy, jest 9-letni Butters. Ten flipper jest znacznie prostszy w opanowaniu od pierwszego, a do wykonania jest jedynie 5 głównych zadań, na przykład zbieranie wampirycznych akcesoriów, czy pomoc uchodźcom z Meksyku w przekroczeniu granicy. Są też oczywiście zadania poboczne jak chociażby walka z Ninja lub nabijanie score’u mając szlaban od starych.

W serialowym stylu


Oprawa, a jakże, utrzymana jest w serialowej konwencji. Pojawiają się doskonale znane postacie: Chef, Wendy, Lexus, Bat Dad, Terrance i Phillip oraz wiele innych. Super-Sweet został wykonany z większą pieczołowitością. Pełno w nim rozmaitych elementów kojarzących się z serialem. Animacje wykonane są w obu przypadkach wykonane pierwszorzędnie. Z kolei udźwiękowienie budzi mieszane uczucia. Z jednej strony mamy świetne komentarze bohaterów i odgłosy otoczenia, a z drugiej jednostajne, w pewnym momencie dość nużące melodie. Gra działa w systemie cross-buy, więc kupując ją na jednej platformie, możesz śmiało grać na pozostałych sprzętach Sony. W galerii znajdziesz screeny z wersji na PlayStation 4 i Vitę.

Jak wspomniałem wcześniej, dodatek powinien zainteresować w szczególności miłośników serialu. Oba stoły pełne są charakterystycznych elementów i specyficznego humoru. Choć jest to nieco „ugrzeczniony” produkt, warto po niego sięgnąć. Jeśli lubisz „South Park”, dodaj do oceny końcowej jedno „oczko”.

Ocena: 7/10 (8/10 dla fanów serialu)

Tagi: blog south park zen pinball 2

Oceń notkę
+ +3 -

Oceń profil
+ +5 -
FaithlessGod
Ranking: 1700 Poziom: 36
PD: 6972
REPUTACJA: 1647