Mroczne rządy - tekstowa gra strategiczna

BLOG
410V
Tło
Adeptus | 14.05, 13:37

Mroczne rządy to strategiczna gra tekstowa, w której gracz wciela się we Władcę Ciemności w stylu Saurona, mając za cel podbicie świata. Będzie realizował swoje plany podejmując różne decyzje. Będzie budował swoją armię i wysyłał ją do bitew, snuł intrygi i podstępy, tworzył tajne siatki szpiegowskie i sekciarskie kulty, werbował agentów i dowódców, korumpował przedstawicieli Wolnych Ludów i siał między nimi niezgodę, gromadził magiczne artefakty i przeprowadzał złowieszcze rytuały.

Gra jest dostępna w dwóch wersjach.

Wersja „papierowa”: Plik PDF zawiera 145 stron. Gracz musi samodzielnie losować efekty zdarzeń przy użyciu kart i prowadzić zapiski obrazujące sytuację jego sił i świata. Ostrzegam – część testerów twierdziła, że ta wersja jest skomplikowana i łatwo się w niej pogubić.

Wersja elektroniczna: Jest to plik html otwierający się w przeglądarce. W tym przypadku komputer dokonuje wszystkich obliczeń i zapisuje zmienne będące wynikami wydarzeń i decyzji gracza. Wersja elektroniczna nie jest prostym przełożeniem papierowej, zawiera wiele odmiennych elementów, jak np. wybór płci i „profesji” naszego złoczyńcy.

Uwaga – jedna rozgrywka zajmuje ok. 1 godziny, ale założenie jest takie, że do gry podchodzić można kilka razy, za każdym razem podejmując inne decyzje, otrzymując inne rezultaty i odkrywać coś nowego.

Aha, pewna miła youtuberka opublikowała recenzję: https://www.youtube.com/watch?v=JBe7uhB5QZY   Jest też to dodatkowo dowód, że gra istnieje, a nie jest jedynie trojańskim koniem w celu rozsiewania wirusów ;)

Bardzo proszę o opinie. Bardzo, bardzo.

UWAGA!!! Jak napisałem wyżej - gra jest w HTML, otwiera się w przeglądarce... Ale to nie znaczy, że instaluje jakiekolwiek dodatkowe rzeczy, żadnych cookie itd. Można nawet grać offline, w żaden sposób nie łączy się z Internetem.

PS. Wyżej zalinkowana wersja elektroniczna 1.22 jest stabilna, była wielokrotnie testowana i nie powinno być w niej błędów. Jeśli ktoś chce pomóć w testowaniu kolejnej wersji 1.23, w której dodałem jeszcze parę rzeczy, oto link.

W przypadku znalezienia błędu, proszę o przesłanie mi screena ukazującego błąd. Jeśli błąd polega na wyświetleniu pustego ekranu, proszę o screen poprzedniej sceny (to jedyna sytuacja, w której należy się cofać do poprzedniej strony).

4

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych