MY World!

Czyli kolejne 1001 opowieści Ajrona...

Iron Iron 28.11.2014, 04:22
TOP 10 — Najlepiej wyglądające bronie
4458V

TOP 10 — Najlepiej wyglądające bronie

Zestawień z swoimi ulubionymi grami, filmami, konsolami jest w internecie pełno, każdy lubi pokazać swoją oryginalność i gust. Do tematu można podejść z każdej strony i ten "project" to wynik zwykłej zajawki do tych topów i porównań. W moim stylu, ale bez zbędnych dylematów, kto wie może będzie jakaś akcja i cycki!

Moje zestawienie to i moje zasady. Z założenia jestem dość leniwy i najlepiej jakby wszystko w domu działało na wi-fi i blutha, ale jak już trzeba coś zrobić, to lepiej zrobić to dobrze od początku do końca. 

Każdy TOP będzie miał swój motyw przewodni. Który będzie wybierany randomowo i subiektywnie z mojej głowy. Jednak nie przewiduje ograniczeń i kto wie do czego się posunę :)

Z założenia TOP ma się pojawiać cyklicznie, jednak wszystko zależy od zainteresowania i mojego wolnego czasu...

Gry mają swoje własne światy i historie, a przywykłem do oglądania zestawień czysto gatunkowych, najlepsze gry rpg, fps... po co się ograniczać?

Dla wszystkich lubiących klikać, w każdym TOPie będzie sonda by porównać preferencje, niczym w grach Telltale tu też wyniki nie mają znaczenia, jak punkty w  Whose Line Is It Anyway?

Każdy oczywiście może podawać swoje preferencje w komentarzach.

Bez zbędnych fajerwerków przechodzimy do dalszej części programu. Jeśli jeszcze czytasz, to dobrze zostań i scrolluj dalej.

W tym tygodniu:

 

TOP 10 Najlepiej wyglądających broni

 

Pierwsze zestawienie jest dość ogólne i pod uwagę biorę broń: białą i palną, (z naciskiem na te pierwsze) która była użyta w grze przez protagonistów lub postacie z dalszych planów. Top jest jak najbardziej subiektywny i każdy wybór opieram na osobistych preferencjach. Jednak wybieram tylko jedną broń z danej serii, niestety zbyt dużo świetnych broni było w grach, by dać cały ekwipunek Dantego hehe

 

 

10. Dagger Of Time (Prince Of Persia, trylogia, film)

Artefakt który posiada moc kontrolowania czasu, używamy tych zdolności przez większą część gry, wcielając się w księcia. Nie raz ratuje nas od zguby, a sam motyw z cofaniem czasu stał się ikoną serii. Sam sztylet powstał w niewyjaśnionych okolicznościach na wyspie czasu, z której został skradziony i jest ściśle powiązany z wydarzeniami w grze. W rękojeści zbierany jest "piasek czasu", właściciel jest też niewrażliwy na zmiany w czasoprzestrzeni i zmianę w piaskowego potwora. W filmie spełnia tą samą rolę co w grze, choć wygląd samego sztyletu został trochę zmieniony.

Wygląda kozacko i ma super właściwości, poproszę 2 takie na wynos i frytki do tego :)

Link

 

 

 

9. Ebony Blade (Skyrim)

Miecz odnajdujemy w sekretnym pokoju w Whiterun. Jest to artefakt należący do Mephali, jednego z bożków w świecie scrolla. Dwuręczny miecz przypominający katanę wykonany z Ebony. Rośnie w siłę gdy mordujemy swoich sprzymierzeńców. Może nie jest to najmocniejsza broń w grze, jednak na pewno jedna z najlepiej wyglądających, zaraz obok innego artefaktu - Dawnbreaker'a

Posiada długie lekko zakrzywione ostrze i ozdobną rękojeści. Wygląda schludnie i ekstrawagancko jednocześnie, ale to pewnie zasługa zdobień przypominających runy i kształtu samej rękojeści.

 

 

 

8. Lightsaber (uniwersum Star Wars)

Broń energetyczna Jedi do walki w zwarciu. Ciemna strona posiada swoje odpowiedniki. Nie wiadomo kto pierwszy wpadł na projekt broni energetycznej w postaci miecza, ale gdy o tym pomyślimy broń ta jest ikoną sagi. Nie raz gracze mieli okazję testować miecz świetlny w akcji w grach opartych na filmowych dziełach np. Knights of the Old Republic, albo Force Unleashed. Lista wszystkich gier opartych na tym uniwersum powala, rzućcie okiem sami.

Sam wygląd miecza jest dość przeciętny, ale broń z łatwością przecina metal i odbija pociski i strzały z blasterków. Posiada futurystyczną skromność miecza samurajskiego i występuje w wielu wariacjach i kolorach. Do tego ten dźwięk, gdy wysuwa się ostrze energetyczne. Muszę kiedyś w pracy wejść do kibla i w momencie odsuwania rozporka puści dźwięki lightsaber'a :D Beka zapewniona.

Link

 

 

 

7. Mark 2 Lancer Assault Rifle (Gears of War seria)

Pomysł połączenia kilku rodzajów broni nie jest niczym nowym w grach (Dead Rising) jak i w prawdziwym życiu, choćby karabin M16A1 z jednostrzałowym granatnikiem M203, który gęsto używany był w Wietnamie. A sam karabin do dziś jest na wyposażeniu armii w USA.

Lancer z GoW jest połączeniem karabinu maszynowego z piłą, rozwiązanie nie jest bardziej praktyczne niż zwykły bagnet w MK1, ale jest zdecydowanie bardziej efektowne! Szczególnie gdy wrogiem są podziemne mutanty zakute w zbroje niczym orki. Sama broń jest podstawowym wyposażeniem COGsów i od pierwszej części stała się ikoną serii. Kolesie w Evil Dead wiedzieli co robią haha. Efekty dźwiękowe i wizualne dają frajdę, a na multi będziemy srogo obrywać za lancera :) Jednak i tak nic nie pobije sałatki z szarańczy przyrządzonej za pomocą piły.

Sama broń posiada futurystyczny design, jednak nie przypomina zabawek jak niektóre bronie w serii Halo. Dobrze wygląda, a sprawdza się jeszcze lepiej, nie mogło braknąć tego cacka na liście.

 

 

6. Rebellion (Devil May Cry — seria z wyjątkiem pierwszej odsłony)

Jedna z ulubionych broni łowcy demonów — Dantego. Miecz został mu przekazany przez ojca, Sparde. Dante otrzymał Rebelliona, a Vergil Yamato. Obie bronie w serii są bardzo potężne i szczerze miałem niezły dylemat którą wybrać, jednak jeśli chodzi o sam wygląd, to Rebellion prezentuje się zdecydowanie bardziej okazale. Charakterystyczny kształt ostrza i rękojeść z czaszką, która może zmieniać kształt. Broń w rękach Dantego jest zabójczo skuteczna, jak zresztą każda broń :)

Występuje również w anime i szczerze to nie wyobrażam sobie by Dante nie miał owej broni, która stała się jego znakiem rozpoznawczym, tak jak dwie spluwy — Ivory and Ebony.

Rebellion w DmC od ninja theory, został znacząco zmieniony i przypomina bardziej nóż do filetowania, niż miecz na demony, ale to nie jedyna rzecz jaka mi się nie podoba w tym rebootcie. Dodaję obrazek i oceńcie sami.

 

 

5. Blades Of Chaos (God of War seria)

Chyba najbardziej rozpoznawalna broń łysego Spartanina. Dwa krótkie ostrza na łańcuchu, które był na stałe przymocowane do przedramion Kartosa. Na przestrzeni serii ostrza zmieniają nazwę, ale pozostają praktycznie tą samą bronią. Ostrza chaosu zostały wykute przez samego Aresa w czeluściach Hadesu. Były nagrodą dla najlepszego wojownika, ale jednocześnie i klątwą. Dzięki boskiej mocy mogły pochłaniać energię przeciwników i rosnąć w siłę. Dzięki nim Kratos stał się najstraszniejszym z Spartan i one też przyczyniły się do jego klęski.

Sam wygląd, jest całkiem oryginalny. Zakrzywione ostrze z runami i rękojeść z osłoną przypominająca czaszkę z łańcuchem u podstawy, wygląda bardzo fajnie i tak też sprawdza się w grze. Charakterystyczne efekty świetlne i ciosy znane pewnie każdemu kto miał przyjemność z tą serią.

 

 

4. Chaoseater (Darksiders)

Broń czerwonego jeźdźca apokalipsy, która pochłania energię chaosu z pokonanych wrogów (stąd nazwa). Jest pierwszą bronią jaką War posiada w grze. Nie wiele wiadomo o samej broni, jednak bohater nigdy się z nią nie rozstaje. Dzięki zbieraniu energii chaosu, War może przybrać potężną formę (Chaos Form) w której przypomina ognistego demona.

Sam miecz ma nieregularny kształt i zdobią go motywy czaszek, choć bardziej przypomina mi to dusze pochłoniętych wrogów. Ogólnie lubię niecodzienne kształty broni, jak i okultystyczne motywy :)

 

 

3. Monado (Xenoblade Chronicles)

Broń energetycznie, która w grze odgrywa bardzo dużą rolę, jednak nie będę się rozpisywał o jej historii, by nie spojlerować. Monado potrafi manipulować etherem, który w świecie Xeno spełnia funkcję many lub czakry i jest niezbędny do życia. Jego właściciel potrafi przewidywać przyszłości i dostrzegać zmiany w czasoprzestrzeni. Sam miecz posiada ogromną moc i tylko wybrana osoba będzie umiała ją przebudzić lub choćby kontrolować.

W swojej podstawowej formie broń nie wygląda powalająco, jednak gdy dochodzi do walki miecz rozsuwa się i w całej okazałości prezentuje niebieskie ostrze energetyczne. W tej formie można kopać tyłki i oświetlać drogę w nocy :)

 

 

2. Soul Calibur (seria SC duh)

Kolejna broń z historią i magicznymi właściwościami. Potrafi zmieniać kształt w zależności od właściciela i jest przeciwieństwem Soul Edge'a — swojego złego braciszka. Wiadomo odwieczna walka dobra ze złem, na niekończącej się scenie. Stworzony przez Algola z oczyszczonych kawałków Soul Edge'a, który poświęcił się przy jego tworzeniu i choć Soul Calibur mógł przeciwstawić się złej mocy SE, posiada uśpioną ciemną stronę jako, że oba miecze są w zasadzie jednością.

Stylistyka przypomina SE, jednak SC posiada kryształową postać i wygląda jak wysokiej klasy wyrób jubilerski. Do tego błękitna poświata i charakterystyczne efekty wizualne niczym pady od PS4. Miecz prezentuje się bardziej dostojnie niż Soul Edge, który mi osobiście przypomina żyjący organizm i kawał pulsującego mięsa.

Bez skojarzeń  :P

Link

 

 

1. Squall Gunblade (Final Fantasy VIII)

Dobra wiem, mogłem wybrać multum innych broni z FF, jednak prawda jest taka, że ilość fajnych broni w tej serii przytłacza i przydałby się osobny ranking tylko dla gier FF.

Gunblade jest połączeniem miecza z rewolwerem, sama broń może nie wygląda praktycznie i epicko w porównaniu do reszty, ale zwraca na siebie uwagę pomysłem i wykonaniem. Warto zwrócić uwagę na fakt, że miecz nie wystrzeliwuje naboju, jak wielu pewnie sądzi, a raczej detonuje ładunek w komorze by wprawić broń w drgania, które zwiększają obrażenia przy trafieniu lub szybkość korzystając z siły odrzutu. Ogólnie nieważne jak to brzmi, bo i tak już dawno nie żyjesz, ale co tam, warto o tym wspomnieć :)

W serii FF tylko Squall i Lightning posługują się gunblade'ami. Jednak te błyskawicy przypominają futurystyczne składane zabaweczki, a ten z FF8 wydawał się prawie realny, wszystko zapewne za sprawą magii chromu. Gdy zobaczyłem go na demku FF8 z miejsca przeskoczył — Buster Sword Clouda, który był dla mnie tylko kawałkiem krzywo uciętego metalu.

Squall kilka razy ulepsza swój ostrzo-pistolet, a ostateczna forma przypomina broń energetyczną. Posiada niebieskie ostrze, które może kojarzyć się fanom serii z ultima weapon z innych odsłon. Jednak to podstawowa wersja jest najbardziej znana i najbardziej rozpoznawana.

 

Na zakończenie film Man At Arms w którym panowie robią gunblade'a od podstaw. Polecam.

 

To wszystko w tym "niecodziennym zestawieniu", komentujcie, podawajcie swoje ulubione bronie i do przeczytania. See ya.

Tagi: PPE TOP10 sondaż zestawienie

Oceń notkę
+ +57 -

You're Gonna Carry That Weight
Oceń profil
+ +153 -
Iron
Ranking: 17 Poziom: 87
PD: 81272
REPUTACJA: 35337