IEM, gówniarz i ppe

BLOG
542V
dKc | 18.03.2015, 18:20
Ostatnio, sporo emocji i to niekoniecznie pozytywnych wzbudził we mnie filmik w którym gnojek poniża starszego od siebie uczestnika imprezy IEM. Moje stanowisko odnośnie młodzieży przedstawiłem w komentarzach pod odpowiednim newsem na ppe, ale chciałbym jeszcze przytoczyć kilka kwestii o których czytałem kiedyś m.in. w PSX Extreme.

Gry sprawiają, że gracze reagują na przemoc mniej biernie niż inni

We wspomnianej sytuacji ponizany chłopak wygląda jakby był sam naprzeciwko całego tłumu. Wszyscy wydają się być po stronie Marcina i każdego bawią czerstwe teksty tego małego. Zacząłem się wczoraj zastanawiać czy aby na pewno? Jakoś nie chcę mi się wierzyć, że takie durnowate teksty naprawdę ich bawiły. Jest coś takiego jak psychologia tłumu, widoczna m.in. w grupach wśród młodzieży – dzieci w obawie przed odrzuceniem starają się dopasować do innych, reagując na dane sytuacje w ten sam sposób. Nie wierzę w to, że nikt z tej grupki osób nie pomyślał, że to co robi ten mały jest złe, że tak nie powinno być. Myślę wręcz, że kilka osób tak pomyślało, ale jednak skandowanie tego co robią inni jest łatwiejsze i przystępniejsze dla przeciętnego człowieka. Możesz teraz pomyśleć „Nie, na pewno tak nie pomyśleli, nie znasz się dKc”. Skoro tak myślisz to weź wyjdź najlepiej, chyba brak Ci empatii, nie czytaj dalej. Wg jakiejś teorii, którą wyczytałem w którejś Graczpospolitej przeciętny gracz (jakich tam było zapewne w cholerę) jest o wiele bardziej chętny na aktywne reagowanie w sytuacji, w której ktoś wobec kogoś używa przemocy. Cóż, tutaj się to jednak nie przytrafiło.

Idźmy dalej. Pamiętacie może taki przypadek dziewczynki w podstawówce, która popełniła samobójstwo wieszając się na skakance z powodu tego, że koledzy ją rozebrali i symulowali na niej gwałt? A propos wspomnianej wyżej psychologii tłumu jestem ciekaw jak potoczyłaby się sytuacja, gdyby ten poniżany zgłosił skargę na policję i to zniszczyłoby życie sprawcy i podżegaczom. Być może z nich z powodu ogólnej nagonki na nich (która już się zaczęła) nie wytrzymałby psychicznie i popełniłby samobójstwo. Ciekawe jak ogół wtedy by zareagował? Czy czulibyście raczej ulgę czy obwinianie się samego siebie za swój czyn?

Miałem taką rozkminę dotyczącą całego zamieszania z głównymi bohaterami będącymi świetnymi materiałami na przyszłych przestępców, ale główna rzecz jaką chciałem tu przytoczyć dotyczy trochę innej kwestii. Dziś rano, ppe dodało newsa. O całym zamieszaniu. Czytam. Zaczyna się o nośnym temacie. Jest politycznie. Bardzo politycznie. Tak być nie powinno. Wchodzę w komentarze. Marlenqa napisała coś, z czym się zgadzam - że walka o najmłodszy elektorat trwa. Ktoś ją zminusował. Beka. Riczi dodał ciekawy filmik, polecam obejrzeć :) Dżinsowe jak zwykle nie zawiódł i jego chory, kreatywny dowcip zrzuca z taboreta. Ten news to była okazja do śmiesznych komentarzy, wszystko fajnie, ale ...

TAK BYĆ NIE POWINNO

To jest cholera portal o grach, a nie polityczny. Janusz Korwin Mikke ma spore poparcie wśród młodzieży, ale ppe nie powinno o takich sprawach pisać. Blackzone w komentarzach publicznie się jeszcze o nim negatywnie wypowiada. Stary, nie rób tego, tylko przez takie poglądy będziesz niektorym kojarzył się tu negatywnie. Raczej ppe nie jest miejscem do dyskutowania o polityce. Wydaje mi się, że ten artykuł był sponsorowany, bo news wygląda mniej więcej tak: Nośny temat. Dyrektorka przeprasza. Kolejny akapit. Warto wspomnieć o czymś milszym. I tutaj już zacznę się rozdrabniać i przytoczę poszczególne teksty opisując jak przeciętny laik, nieinteresujący sie polityką może odebrać to co czyta.

Warto przy okazji tego niefortunnego incydentu wspomnieć o milszych aspektach imprezy Intel Extreme Masters.


„Uff, w końcu dosyć tego szamba. Ciekawe o czym będzie mowa.” – myśli sobie gracz nie siedzący w polityce.

Okazało się, na tym wydarzeniu nie zabrakło dwóch znanych polityków: Janusza Korwin-Mikke oraz Przemysława Wiplera.

„Nie znam ich, ale ooo znani politycy byli na imprezie! Super!”

Kandydat na prezydenta RP mocno chwalił graczy, mówiąc, że "granie wyrabia umiejętność podejmowania decyzji".

Z tego zdania dowiadujemy się, że jeden z nich kandyduje na prezydenta. Przeciętny gracz widząc, że ta osoba chwali gry za to, ze wyrabiają umiejętność podejmowania decyzji. Coś dobrego, super. Trzeba na niego zagłosować.

Wipler natomiast podkreślał, że od wielu lat sam jest zapalonym graczem (póki co tylko na PC, ale w planach jest podobno konsola) i piętnował media, które przedstawiają ten sport i hobby w niekorzystnym świetle.

W tym zdaniu przez zastosowanie wyrazu „natomiast” gracz się dowiaduje która osoba konkretnie kandyduje na prezydenta.

Niżej jakieś filmiki, których nie włączałem, bo są już chamskim nagabywaniem do popierania jakichś tam poglądów politycznych.

Mój komentarz:
Nosz k***a mać! Nie wchodzę tu po to, żeby czytać o polityce tylko o grach. Jakbym chciał czytać o polityce to bym sobie kupił Politykę. Co mnie obchodzi, że jakiś polityk zjawił się na imprezie dla graczy i zaczął wygłaszać swój program. Takim akcjom mówię NIE. „Granie wyrabia umiejętność podejmowania decyzji”. Więc ja podjąłem decyzję o napisaniu tego tekstu i wyrażeniu co mi się nie podoba.

PS. Ale może takie newsy na ppe są codziennie i to jest normalne. Ja w ostatnim tygodniu tylko wchodziłem w newsy, żeby nabić sobie PeDe. :P

PS2. A tamtych dwóch kolesi (obrażany i obrażający) to może był taki performance, a ja jestem debilem i za tydzień wszyscy się będą ze mnie śmiali, że nie ogarniam.

 

 

 

 

[1] http://www.ppe.pl/news-34551-wulgarny_chlopak_z_intel_extreme_masters_przestal_byc_anonimowy__politycy_na_imprezie.html

[2] http://www.ppe.pl/news-34533-nastolatek_wyzywa_na_intel_extreme_masters__a_media_mainstreamowe_podlapuja_temat.html

[3] https://www.youtube.com/watch?v=eEg1SFohmkQ

 

21

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych