PowerA Nano Enhanced Wired Controller - recenzja - sprzęt z przodu

PowerA Nano Enhanced Wired Controller – recenzja i opinia o sprzęcie [Xbox, PC]. Idealny pad dla rodziny

Wojciech Gruszczyk | 01.01, 12:00

Producenci sprzętu do gier coraz chętniej przygotowują urządzenia nie tylko dla wiernych entuzjastów gamingu, którzy każdy wieczór spędzają przy kolejnych grach z segmentu AAA. Firmy dostrzegają nowych odbiorców i właśnie dla takich osób został przygotowany PowerA Nano Enhanced Wired Controller. Kompaktowa propozycja zaskakuje wykonaniem.

Na rynku systematycznie pojawiają się nowe kontrolery, które mają zainteresować graczy spędzających sporo czasu przy ulubionych grach. PowerA postanowiło jednak pójść inną drogą i stworzyło sprzęt, który nie posiada wielu ulepszeń, ale oferuje odpowiednio odświeżoną konstrukcję. Firma stawia na mniejszy pad.

PowerA Nano Enhanced Wired Controller wyróżnia się rozmiarem

PowerA Nano Enhanced Wired Controller - recenzja - kontroler z boku

W 2022 roku na polskim rynku pojawiło się wiele zróżnicowanych kontrolerów, które wyróżniały się możliwościami oraz efektownymi wzorami przygotowanymi przez producentów. PowerA podeszło do tematu w inny sposób, ponieważ korporacja postawiła na rozmiar – recenzowany PowerA Nano Enhanced Wired Controller jest mniejszy od standardowego pada.

Kontroler w najszerszym miejscu (gripy) mierzy 13,5 cm (15,5 cm pad od Microsoftu) i jest wysoki na 10 cm (11 cm), przez co konstrukcja znacznie lepiej leży w dłoniach młodszych graczy czy też po prostu osób z mniejszymi dłońmi. Rozmiar ma w tym wypadku znaczenie, ponieważ urządzenie może być dla odpowiedniej grupy odbiorców znacznie wygodniejsze względem standardowych padów. Ja nie mam problemów z grą na klasycznych urządzeniach, ale też nie czułem, by PowerA Nano Enhanced Wired Controller był za mały – firma w naprawdę mądry sposób dostosowała rozmiar kontrolera.

Na pewno warto jednak przyjrzeć się samej konstrukcji, ponieważ przyciski funkcyjne są minimalnie mniejsze względem klasycznych (1 mm), ale są bardziej wypukłe. Producent zastosował bardzo dobre przełączniki, które natychmiastowo odskakują na miejsce – podczas gry niezbędne jest wyraźne kliknięcie. Grzybki analogów są standardowego rozmiaru, więc jeśli korzystacie z nakładek, to bez problemu będziecie mogli dorzucić do urządzenia dodatkowe elementy. Analogi działają poprawnie – w zasadzie nie odczułem żadnych różnic względem propozycji Microsoftu. Jedyną wyraźną zmianą, która prawdopodobnie została zastosowana ze względu na rozmiar całego sprzętu, jest zamontowanie klasycznego d-pada. Korporacja nie wykorzystała nowszej wersji krzyżaka, a zdecydowała się na rozwiązanie znane z poprzedniej generacji – poszczególne kierunki są ze sobą połączone, ale switche działają dobrze. PowerA zadbało, by nie pojawiło się miękkie kliknięcie, więc podczas gry nie odczułem różnych nieprzyjemności, które możecie znać z mniej dopracowanych konstrukcji.

PowerA Nano Enhanced Wired Controller oferuje dobre rozwiązania i dodatkowe przyciski

 oficjalnie licencjonowanym - recenzja - przyciski

Recenzowany PowerA Nano Enhanced Wired Controller jest kontrolerem oficjalnie licencjonowanym przez Microsoft, więc urządzenie podłączycie do Xboksów Series X|S, Xboksa One oraz komputerów osobistych. Firma postawiła tylko na jedną formę współpracy ze sprzętem, więc w pudełku znalazł się długi, 3-metrowy przewód (USB-C) – w samej konstrukcji kontrolera zastosowano specjalne wejście, ale bez problemu podłączycie urządzenie do konsoli wykorzystując posiadane kable. Z perspektywy czasu i biorąc pod uwagę potencjalne grono odbiorców – szkoda, że firma nie zdecydowała się na bezprzewodową rozgrywkę. Małym dodatkiem, który może zainteresować niektórych graczy jest na pewno dorzucenie do pudełka kodu na Xbox Game Pass Ultimate – jest to miły dodatek, bo za jego pomocą sprawdzicie kilka gier lub przedłużycie trwający abonament.

PowerA zastosowało bardzo dobre przełączniki w triggerach oraz bumperach – LB i RB posiadają 100% pokrycia aktywacji, więc możecie w dowolnym miejscu ułożyć palec, by kliknąć oba przyciski. LT i RT są oczywiście odrobinę mniejsze ze względu na całą konstrukcję, ale oba triggery błyskawicznie odbijają i pozwalają na kontynuowanie rozgrywki.

PowerA Nano Enhanced Wired Controller - recenzja - kontroler z bliska

Istotne zmiany względem propozycji Microsoftu zobaczycie już na gripach, ponieważ PowerA zdecydował się na podkreślenie struktury, jednak wycięcia są na tyle delikatne, że w zasadzie nie poprawiają chwytu. Z tyłu kontrolera znajdują się jednak trzy dodatkowe przyciski AGR i AGL na lewym i prawym gripie oraz dodatkowy odpowiedzialny za zmianę funkcji dwóch poprzednich. PowerA w tym miejscu nie zawiodło, ponieważ wykorzystane switche pozwalają na szybką aktywację AGR i AGL, a dodatkowo oba elementy zostały umiejscowione w naprawdę dobrym miejscu – to właśnie na nich spoczywają środkowe palce, ale nie musicie obawiać się o przypadkową aktywację. Firma pozwala na płynne zmienianie działania przycisków, więc możecie bezpośrednio podczas rozgrywki sprawdzać różne opcje i tym samym pozytywnie wpływać na doświadczenie.

Szczerze mówiąc jestem pozytywnie zaskoczony recenzowanym PowerA Nano Enhanced Wired Controller, ponieważ sprzęt został dopracowany. W samej konstrukcji nie znajdziecie wolnych przestrzeni, całość jest zwarta, nic się nie ugina, a przyciski oraz analogi działają bardzo płynnie. Świetnie sprawdzają się dodatkowe AGR i AG, które dzięki zmianie funkcji w locie możemy przypisywać do różnych akcji – czasami rzucimy granatem, innym razem się położymy, a pewnie znajdą się zainteresowani, którzy będą za pomocą dodatkowych przycisków strzelać gole w kolejnych meczach w Fifę. W moim odczuciu PowerA Nano Enhanced Wired Controller świetnie leży w dłoniach i nie tylko w tych mniejszych, bo sam nie mam problemu przechwycić pad od córki, by następnie pomóc jej w przejściu poziomu lub po prostu budować razem w Minecrafcie. Sprzęt w moim odczuciu będzie dobrym dodatkiem w wielu domach.

Czy warto zainteresować się PowerA Nano Enhanced Wired Controller?

Na rynku znajdziecie dziesiątki zróżnicowanych kontrolerów w pełnym rozmiarze, ale tylko nieliczne firmy oferują sprzęt dla mniejszych dłoni. Recenzowany PowerA Nano Enhanced Wired Controller sprawdza się w 100%, ponieważ sprzęt otrzymał wszystkie podstawowe elementy, jest oficjalnie licencjonowanym urządzeniem przez Microsoft, możecie z niego korzystać na różnych Xboksach i PC, w zestawie znajduje się kod na Xbox Game Pass Ultimate, a dodatkowo urządzenie otrzymało dodatkowe przyciski. Szkoda jedynie, że biorąc pod uwagę potencjalną grupę odbiorców (młodsza publika) nie zdecydowano się na bezprzewodową komunikację z konsolami i PC.

Jeśli więc szukacie mniejszego pada do Xboksów i PC, a dodatkowo nie jest dla Was problemem jedna forma podłączenia, to PowerA Nano Enhanced Wired Controller może okazać się idealną opcją, ponieważ producent dostarczył na rynek naprawdę dobrze wykonaną propozycję.

PowerA Nano Enhanced Wired Controller kupicie za około 179-199 zł:

Atuty

  • Świetnie dostosowana i wyważona konstrukcja, która naprawdę dobrze leży w dłoniach,
  • Dobre wykonanie wszystkich elementów,
  • Dwa dodatkowe przyciski dobrze działają i zostały odpowiednio umiejscowione,
  • Kod na Xbox Game Pass Ultimate w zestawie,
  • Pełna licencja Microsoftu sprawia, że sprzęt działa na konsolach dwóch generacji i PC.

Wady

  • Tylko jedna forma podłączenia do konsoli lub PC,
  • Firma powinna lepiej wykonać teksturę na gripach.
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

PowerA Nano Enhanced Wired Controller to porządny, dobrze skrojony i wyróżniający się rozmiarem kontroler. Jeśli szukacie mniejszego pada dla siebie, młodszych domowników lub przykładowo dziewczyny – sprzęt może być idealnym rozwiązaniem.

8,5

Galeria

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper