Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 17.11.2020
Gry na kwarantannę – TOP 15 gier [Xbox One, PS3, PS4, PC, Nintendo Switch]
2729V

Gry na kwarantannę – TOP 15 gier [Xbox One, PS3, PS4, PC, Nintendo Switch]

W dzisiejszym zestawieniu przygotowaliśmy dla Was najlepsze gry na kwarantannę. Obecnie dosłownie każdy z nas, w każdym momencie, może zostać skierowany na przymusową, domową izolację. Warto więc wykorzystać czas, gdy nuda zacznie nam poważnie doskwierać i zająć się nadrabianiem największych i najciekawszych tytułów ostatnich lat. TOP 15 gier na kwarantannę to ranking projektów, pośród których dosłownie każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Zapraszamy do lektury!

Żyjemy w czasach, gdzie w każdym momencie możemy zostać skierowani na domową kwarantannę. Nigdy nie wiadomo, kiedy otrzymamy telefon, że mieliśmy styczność z kimś chorym i przyjdzie nam spędzić przynajmniej kilka najbliższych dni w czterech ścianach. I choć oczywiście nie jest to nic przyjemnego, osobiście jestem zwolennikiem szukania pozytywów – nawet jeśli o nie ciężko. Z tego względu przygotowaliśmy dla Was najlepsze gry na kwarantannę.

Starałem się zmieścić tu różnorakie gatunki – od pozycji dla fanów strategii, przez tytuły dla wielbicieli RPG, aż po takie, w których odnajdzie się dosłownie każdy, bez względu na przynależność i wiek. Nasze TOP 15 gier na kwarantannę to projekty, które zdecydowanie warto sprawdzić, jeśli już będziecie musieli siedzieć w domu, a zetrzecie kurze nawet z miejsc, o których istnieniu zdążyliście zapomnieć.

Oczywiście są to wyłącznie nasze propozycje – wybierane na podstawie przeróżnych aspektów. Jeżeli więc macie swoje, koniecznie wspomnijcie o nich w sekcji komentarzy i uargumentujcie, dlaczego stawiacie właśnie na te. Czekamy, a tymczasem przejdźmy do zestawienia!

Europa Universalis IV – TOP 15 – Najlepsze gry na kwarantannę

Zestawienie postanowiłem zacząć od gry strategicznej, w której można spędzić całe setki godzin. I zdaję sobie sprawę, że da się powiedzieć to o praktycznie każdym przedstawicielu gatunku. Nie mogło zabraknąć tu jednak nutki subiektywizmu, więc stawiam właśnie na ten tytuł. Nie bez znaczenia jest fakt, że bynajmniej nie potrzeba trybu wieloosobowego, aby zarwać kilka(naście) nocek.

Europa Universali IV - najlepsze gry na kwarantannę

Monster Hunter World – TOP 14 – Najlepsze gry na kwarantannę

Bardzo głośny hit Capcomu i jedna z najmocniejszych marek japońskich wydawców. Choć tytuł pełny jest popularnego grindingu (nabijania poziomów), to rzeczywiście zapewnia setki godzin zabawy. Sama kampania fabularna to robota na przynajmniej kilka pełnych dni, więc zdecydowanie warto dać szansę – zwłaszcza będąc fanem klimatów japońskiej popkultury i przesadnie dużych broni.

Monster Hunter World - najlepsze gry na kwarantannę

Stardew Valley – TOP 13 – Najlepsze gry na kwarantannę

Pora nieco zmienić klimat, albowiem na kolejnym miejscu znalazł się prawdziwy hit indie, a więc Stardew Valley od Concerned Ape. Gra, która traktuje o prowadzeniu własnej farmy, interakcjach z innymi mieszkańcami i wszystkimi czynnościami, które doskonale możemy znać choćby z klasyków serii Harvest Moon. Całość w niezwykle przystępnej i luźnej oprawie graficznej. Zdecydowanie warto dać szansę.

Stardew Valley - najlepsze gry na kwarantannę

Wiedźmin 3: Dziki Gon – TOP 12 – Najlepsze gry na kwarantannę

Prawdziwy klasyk, szczególnie wśród polskich graczy. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji grać, to przymusowa kwarantanna może być idealnym momentem, aby to uczynić. Kampania w Wiedźminie to dziesiątki godzin, a gdyby chcieć wyczyścić całą mapę, można wątpić, czy prawny okres przesiadywania w domu wystarczy... W każdym razie wypada nadrobić!

Wiedźmin 3: Dziki Gon - najlepsze gry na kwarantannę

Super Smash Bros. Ultimate – TOP 11 – Najlepsze gry na kwarantannę

Oczywiście nie mogło tu zabraknąć także bijatyki. Pozycji z tego gatunku jest na rynku obecnie całe zatrzęsienie, ale wydaje mi się, że to najbardziej rozbudowana (pod kątem liczby dostępnych postaci) produkcja powinna znaleźć się w takim zestawieniu. Najnowsza odsłona Super Smash Bros. to pozycja, którą po prostu trzeba nabyć, jeśli jest się w posiadaniu konsoli Nintendo Switch. Długie godziny zabawy gwarantowane.

Super Smash Bros. Ultimate - najlepsze gry na kwarantannę

The Sims 4 – TOP 10 – Najlepsze gry na kwarantannę

Pozycja od Maxis nie pojawia się w odcieniach szarości. Jest zero jedynkowa – można ją lubić albo można nie trawić. Nie należy jednak odebrać twórcom tego, że gwarantują fanom zabawę na nawet kilkaset godzin i to bez przesadnej nudy, przed którą ratują liczne dodatki, akcesoria, pakiety i oczywiście modyfikacje od fanów.

The Sims 4 - najlepsze gry na kwarantannę

The Legend of Zelda: Breath of the Wild – TOP 9 – Najlepsze gry na kwarantannę

Kolejna pozycja wyłącznie na konsole Nintnedo (i bynajmniej nie ostatnia), ale nie mogłem jej odpuścić. Niebywale rozbudowana odsłona przygód Linka, która zachwyciła wszystkich fanów i bez wątpienia ma ogromny wpływ na tak wysoką sprzedaż „Pstryka”. Twórcy rzucili nas do otwartego świata, który nawet dziś zdaje się inspirować masę twórców.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - najlepsze gry na kwarantannę

The Elder Scrolls V: Skyrim – TOP 8 – Najlepsze gry na kwarantannę

Mógłbym tu równie dobrze umieścić Obliviona i Morrowinda -  Bethesda doskonale wie, jak przyciągnąć fanów na długie godziny. Zdecydowałem się jednak na najnowszą odsłonę, ponieważ to ona oferuje najwięcej zawartości, którą skutecznie rozszerzają przeróżne mody. Można bawić się prawie w nieskończoność.

The Elder Scrolls V: Skyrim - najlepsze gry na kwarantannę

Xenoblade Chronicles 2 – TOP 7 – Najlepsze gry na kwarantannę

Genialny jRPG w otwartym świecie, przy którym da się zapomnieć o rzeczywistości na długie godziny. Cudowny rejon, który wciąga i przedstawiciel gatunku, który doskonale nawiązuje do najlepszych lat produkcji RPG. Bez wątpienia jest to jeden z tych tytułów, po które warto sięgnąć, gdy jedyne, co możemy robić, to leżeć w łóżku. Zwyczajnie warto odkryć tak piękny, wirtualny świat.

Xenoblade Chronicles 2 - najlepsze gry na kwarantannę

Ring Fit Adventure – TOP 6 – Najlepsze gry na kwarantannę

Jednym z największych minusów uziemienia w domu jest fakt, że problemem staje się aktywność ruchowa. Nie możemy wyjść na rower, pobiegać, ani nawet przejść się na spacer. Trzeba sobie jednak radzić, a że nie każdy posiada w czterech ścianach własną siłownię. Można ją świetnie zastąpić obręczą i opaską na nogę. Jestem osobą, która od małego związana jest ze sportem i nigdy bym się nie spodziewał, że takie maleństwo może tak wymęczyć!

Ring Fit Adventure - najlepsze gry na kwarantannę

Animal Crossing: New Horizon – TOP 5 – Najlepsze gry na kwarantannę

Bez dwóch zdań jeden z największych fenomenów tego roku. Gdy najnowsza odsłona Animal Crossing debiutowała w marcu, nikt nawet nie podejrzewał, że będziemy mieli do czynienia z tytułem, który zostawi w tyle wszystkie inne gry wydane na Nintendo Switch. Udało się jednak trafić idealnie z momentem premiery i dziś wiemy już, że posiadanie własnej wyspy w dobie pandemii jest w pewnym sensie oknem na piękny, beztroski świat (nawet jeśli fundamentalne jest tu spłacanie długu).

Animal Crossing: New Horizon - najlepsze gry na kwarantannę

Assassin’s Creed: Valhalla – TOP 4 – Najlepsze gry na kwarantannę

W gruncie rzeczy każdy Assassin’s Creed z „nowej trylogii” mógłby się tu znaleźć, ale skoro właśnie zadebiutował najnowszy, to czemu nie postawić na niego! Przygoda w świecie wikingów jest wyjątkowo długa, a sama kampania fabularna ma przebić nawet tę z Odyssey. Osobiście nie miałem jeszcze okazji zagrać, ale gdy tylko trafi do mnie PlayStation 5, nie będę dłużej zwlekał. Ten świat wydaje się po prostu magnetyczny.

Assassin’s Creed: Valhalla - najlepsze gry na kwarantannę

Gran Turismo 5 – TOP 3 – Najlepsze gry na kwarantannę

Nie mogłem zapomnieć także o jakimś przedstawicielu dla fanów wirtualnych wyścigów! GT5 ma już dziesięć lat, ale wciąż daje masę frajdy. Co więcej, uporanie się ze wszystkimi wyzwaniami to zabawa nie na dziesiątki, a setki godzin za kierownicą. Jeżeli więc nie macie co ze sobą zrobić i szukacie czegoś, co Was wciągnie i da namiastkę jazdy prawdziwym autem, sięgnijcie po największy hit Polyphony Digital z siódmej generacji. 

Gran Turismo 5 - najlepsze gry na kwarantannę

World of Warcraft – TOP 2 – Najlepsze gry na kwarantannę

Jeśli macie przez kilkanaście dni siedzieć w domu, to zdecydowanie warto sięgnąć po World of Warcraft. Oczywiście, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Wasza przygoda w cudownym świecie od Blizzarda nie zakończy się wraz z końcem kwarantanny. Powiem więcej – jeśli tylko zakochacie się w uniwersum, najpewniej szybciej powstanie szczepionka na koronawirusa. Warto jednak w to wejść, jeżeli nie mieliście wcześniej okazji.

World of Warcraft - najlepsze gry na kwarantannę

Minecraft – TOP 1 – Najlepsze gry na kwarantannę

Na koniec gra dosłownie dla każdego. Bez znaczenia ile masz lat, czym się zajmujesz w życiu, w co wierzysz i na jakim sprzęcie lubisz grać najbardziej. Fenomen projektu od Mojanga powraca praktycznie co roku i pokazuje, że praktycznie się nie zestarzał. Sam nie zliczę, ile spędziłem godzin w kanciastym świecie, a przecież oprócz klasycznego trybu dla jednego gracza mamy także liczne modyfikacje oraz masę opcji multiplayer.

Minecraft - najlepsze gry na kwarantannę

Najlepsze gry na kwarantannę - Podsumowanie

Jak zauważyliście, wśród gier na kwarantannę starałem się zmieścić przedstawicieli wielu gatunków, bazując głównie na zakresie możliwości, jakie dany tytuł oferuje. Jestem przekonany, że każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie i mam nadzieję, że gdy tylko zajdzie taka potrzeba, skorzystacie z powyższych propozycji – oczywiście, jeśli tak, to całą redakcją życzymy szybkiego powrotu do pełni zdrowia!

Nasze TOP 15 gier na kwarantannę można wykorzystać, co jasne, nie tylko w trakcie izolacji. Jeśli macie więcej czasu albo zwyczajnie szukacie świetnego tytułu do sprawdzenia, zdecydowanie warto wypróbować każdy z powyższych. Pomimo tego, że niektóre mają już swoje lata, wciąż potrafią doskonale bawić i niewiarygodnie mocno uzależniać.lang

Tagi: długie gry gry na kwarantannę ranking