Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 10.04.2020
Najlepsze gry o superbohaterach
954V

Najlepsze gry o superbohaterach

Macie zamiar uratować świat, a nie wiecie w której produkcji najlepiej Wam to wyjdzie? Przejrzyjcie poniższe zestawienie o dziesięciu najlepszych grach o superbohaterach.

Gry o superbohaterach to pozycje, w których najczęściej ratujemy miasto i swoich przyjaciół przed złoczyńcami. Takowe produkcje według wielu osób są skierowane zazwyczaj dla młodszych odbiorców, ale prawda jest zupełnie inna - w tytuły o superbohaterach zagrywają się także starsze osoby, które lubią wygodnie usiąść na kanapie, chwycić pada w dłoń i uratować świat przed zagładą.

Poniższe zestawienie przedstawi dziesięć ciepło przyjętych pozycji nawiązujących do superbohaterów. Znajdziecie tutaj coś relaksującego, niewymagającego wielkiego skupienia produkcje oraz takie, w których doświadczycie brutalności. Krótko mówiąc - każdy znajdzie coś dla siebie.

LEGO Marvel's Avengers

Listę otworzymy grą od studia zajmującego się produkcjami z serii LEGO - Traveller's Tales, znanego także jako TT Games. LEGO Marvel's Avengers jest przygodówką z widokiem z perspektywy trzeciej osoby opowiadającą o szalonych przygodach tytułowych bohaterów, „mścicieli”, którzy na potrzeby produkcji przybrali formę popularnych duńskich klocków LEGO. Przez większość rozgrywki walczymy z przeciwnikami, szukamy przedmiotów kolekcjonerskich i rozwiązujemy łamigłówki, a wszystko to możemy robić w trybie singleplayer lub multiplayer - jeśli skusimy się na ten pierwszy, nasi kompani będą sterowani przez sztuczną inteligencję.

Marvel’s Guardians of the Galaxy: The Telltale Series

Za Marvel’s Guardians of the Galaxy: The Telltale Series odpowiadało studio Telltale Games, które w zeszłoroczne wakacje powróciło do świata żywych. Amerykańscy deweloperzy słynęli w branży gier z tworzenia przygodówek kładących ogromny nacisk na wybory i sekwencje QTE (quick time event), od których często zależało powodzenie danego zadania. Podobnie było w wyżej wymienionej grze. Marvel’s Guardians of the Galaxy: The Telltale Series powstało na bazie komiksu Marvela zatytułowanego „Strażnicy galaktyki”, ale warto tutaj zaznaczyć, że fabuła przedstawiona w grze nie jest bezpośrednia związana z tą, którą przedstawiono w dziele amerykańskiego wydawnictwa.

Injustice 2

Injustice 2 to świetnie przyjęta bijatyka z udziałem postaci znanych każdemu fanowi uniwersum DC. Akcja gry rozgrywa się po wydarzeniach poznanych w poprzedniczce, Injustice: Gods Among Us. Batman wraz z grupą przyjaciół próbuje odbudować zniszczone społeczeństwo przez Supermana, który został czarnym charakterem pierwszej odsłony marki. Injustice 2 zebrało wysokie oceny przede wszystkim za przyjemną rozgrywkę i ciekawą fabułę, mimo tego, że owa gra jest bijatyką - dobrze wiemy, że tego typu produkcje nie słyną z ciekawych opowieści fabularnych, więc należą się brawa dla studia NetherRealm.

Ultimate Spider-Man

Ultimate Spider-Man było ogromną gratką dla fanów Człowieka-Pająka - kanadyjskie studio Beenox wykonało świetną robotę, która została doceniona przez graczy na całym świecie. Niektórzy krytycy uznawali, że Ultimate Spider-Man to przełomowa gra z tytułowym bohaterem w roli głównej. Kanadyjczycy oddali graczom do dyspozycji tętniące życiem miasto, po którym latanie pomiędzy budynkami sprawiało ogromną radość - szczególnie podczas wymagających pościgów.

Batman: Arkham Asylum

Większość z nas chciała w dzieciństwie złapać w swoje sidła Jokera i ukarać go za zbrodnie, których się dopuścił. Utrzymana w mrocznej stylistyce seria Batman: Arkham pozwala graczom wcielić się w tytułowego bohatera, którego celem jest złapanie wymienionego wyżej złoczyńcy i pokrzyżowanie jego niebezpiecznych planów. Pierwszą grą z serii jest Batman: Arkham Asylum, który już od samego początku akcji rzucił nas w wir akcji. Grę wyróżnił m.in. klimat wylewający się z ekranu, dojrzała fabuła czy też system walki.

The Punisher

The Punisher to zaskakująco dobry shooter opowiadający o historii Franka Castle'a, byłego żołnierza piechoty morskiej. Był on świadkiem morderstwa swojej rodziny przez handlarzy narkotyków, co bardzo zmieniło tytułowego Punishera. Postanawia on rozprawić się z całym przestępczym światkiem, nie zważając na żadne okoliczności. Grę wyróżnił szeroki arsenał broni i oprawa graficzna podkreślająca brutalność owej pozycji. Podczas rozgrywki gracze muszą przejść szesnaście przygotowanych przez twórców poziomów, podczas których mordują przeciwników i kierują się do kolejnych celów.

X-Men Origin: Wolverine

X-Men Origin: Wolverine opowiada o tytułowym bohaterze, Wolverinie, który jest kanadyjskim mutantem cechującym zdolność regeneracji uszkodzonych tkanek ciała i możliwość zadawania ogromnych obrażeń swoimi pazurami, które chowa w przedramionach obu rąk. Akcję gry śledzimy z perspektywy trzeciej osoby, przemierzając Wolverinem liniowy świat przygotowany przez amerykańskie studio Raven Software. Główny aspekt położono tutaj na walkę z przeciwnikami - do naszej dyspozycji oddano ogromny wachlarz kombinacji ciosów, a ich opanowanie nie należy do najprostszych zadań.

Deadpool

W grze Deadpool wcielamy się w tytułowego superbohatera, którego głównym zadaniem jest wyeliminowanie Chance’a White’a, wpływową medialną osobę prowadzącą kanał telewizyjny, który skupia się na emitowaniu niebezpiecznej rozrywki. Gra łączy w sobie elementy strzelaniny i bijatyki - główny bohater został uzbrojony w parę pistoletów oraz dwie katany, które potrafią zasiać ogromny zamęt na linii wroga. Pikanterii podczas starć dodaje fakt, że Deadpool może teleportować się na krótkie dystanse.

Batman: Arkham City

Batman: Arkham City to sequel świetnie przyjętego Arkham Asylum, którego wymieniłem powyżej. Historia w Arkham City rozgrywa się kilka miesięcy po wydarzeniach poznanych w poprzedniczce. Gracze ponownie wcielają się w tytułowego bohatera, którego celem jest uratowanie miasta przed zagładą. Tym razem Mroczny Rycerz musi zapobiec wprowadzeniu w życie tajemniczego Protokołu 10 opracowanego przez szaleńca o imieniu Hugo Strange. Ponownie mamy do czynienia z przyjemnym gameplay'em oraz dojrzałą, wciągającą fabułą.

Spider-Man

Na sam koniec zostawiłem Spider-Mana, ekskluzywną grę na PlayStation 4 od studia Insomniac Games. Amerykańscy deweloperzy postanowili nie tworzyć bezpośredniej adaptacji konkretnego komiksu czy filmu, ponieważ woleli stworzyć zupełnie nową fabułę, którą wypełnili bohaterami znanymi każdemu fanowi uniwersum DC. Podczas rozgrywki przejmujemy kontrolę nad Peterem Parkerem, czyli tytułowym bohaterem, którego zadaniem jest wyeliminowanie Wilsona Fiska, przestępcę, którego czyny zagrażają życiu mieszkańcom w Nowym Jorku. W późniejszym etapie poznajemy prawdziwe zagrożenie, którego zażegnanie nie należy do najłatwiejszych zadań.

Tagi: Batman Injustice Insomniac Games Sony Computer Entertainment Spider-Man (2018)