Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 08.03.2020
Dziesięć kobiet, którym musieliśmy ruszyć na ratunek
1622V

Dziesięć kobiet, którym musieliśmy ruszyć na ratunek

Płeć piękna wpada w tarapaty w grach nie rzadziej od mężczyzn, a poniższe zestawienie tylko przekona Was w tym stwierdzeniu. Poniżej przeczytacie o dziesięciu kobietach, których z opresji musieli wyciągać główni bohaterzy.

W poniższym tekście znajdują się spoilery z gier: Days Gone, Death Stranding, Wiedźmin 3, Mass Effect 2, The Last of Us, Final Fantasy VII, Red Dead Redemption 2, Until Dawn, Metro Exodus, Alan Wake.

Mam nadzieję, że nikt nie zapomniał o dzisiejszym święcie - Dniu Kobiet. Jest to dzień, w którym mężczyźni obdarowują prezentami swoje drugie połówki i spełniają ich życzenia, a przynajmniej próbują. Jedni spędzają go w kawiarni popijając kawkę ze swoją ukochaną, a z kolei drudzy troszczą się o swoje dziewczyny w grach. Z tej okazji w poniższym zestawieniu przedstawimy dziesięć bohaterek z gier, którym musieliśmy ruszyć na ratunek. Nasi główny bohaterzy robili wszystko co w swojej mocy, aby nie doszło do czarnego scenariuszu - zazwyczaj historia kończyła się happy endem, lecz zdarzały się sytuacje, w których nie wszystko poszło po myśli głównego bohatera. Zaczynajmy!

Sarah

Sarah to jedna z głównych bohaterek, a zarazem małżonka głównego bohatera bardzo dobrze przyjętej gry poprzedniego roku - Days Gone. To wokół niej obraca się główna otoczka fabularna - Deacon, którym sterujemy podczas przygody w najnowszą produkcję studia Bend nie wierzy w obrót wydarzeń, o których wspomina Boozer, jego najlepszy przyjaciel. Do poznania prawdziwej wersji wydarzeń i odnalezienia żony Deacon musi przejść długą, krwawą drogę - na jego drodze stoją nie tylko zombie, ale także grupki ludzi.

Ciri 

Już na samym początku trzeciej odsłony bardzo ciepło przyjętej serii od rodzimego studia CD Projekt RED jesteśmy rzucani na głęboką wodę - Emhyr, cesarz Nilfgaardu zleca nam odnalezienie jego córki Ciri, która jest de facto naszym dzieckiem-niespodzianką. Cała otoczka trzeciego Wiedźmina skupia się na niej - trafiamy do Velen gdzie poznajemy Krwawego Barona, Novigradu gdzie walczymy z krwawymi rządami Skurwiela Juniora oraz na Skellige, wyspie, na której Ciri wyrządziła ogromne szkody.

Amelie 

Główny bohater najnowszej gry kreatywnego Japończyka Hideo Kojimy, Sam Bridges, próbuje zjednoczyć Amerykę - jego głównym celem nie było poprawienie jakości życia - skupiał się na odnalezieniu Amelii, którą musiał sprowadzić z powrotem do siedziby UCA, ponieważ miała ona objąć funkcję nieżyjącej już matki. Aby dotrzeć do celu Sam musi przejść bardzo długą drogę - walczy z wynurzonymi, zbuntowanymi ludźmi znanymi jako MUŁ-y, poznaje swoją prawdziwą przeszłość i udaremnia plany Higgsa, który kontroluje istoty z zaświatów.

Tali 

Quariankę Tali poznajemy już w pierwszej odsłonie kultowej serii od kanadyjskiego zespołu BioWare. Kobieta jest specem od systemów statków kosmicznych, więc jest ona bardzo silnym ogniwem ekipy, w której pieczę sprawuje Shepard - główny bohater trylogii. Tali, po wydarzeniach poznanych w pierwszej odsłonie, dołącza do ruchu oporu, który ma za zadanie przerwać działania gethów, zbuntowanej rasy stworzonej przez quarian. Po spotkaniu na Pochodzie Wolności Tali udaje się na Haestrom, planetę opanowaną przez agresywne maszyny. Prawie cały oddział naszej przyjaciółki został wyeliminowany - z wyjątkiem Kal Reegara, z którym ryzykuje życiem walcząc z ogromnym kolosem gethów i mniejszymi jednostkami, a wszystko to, aby wyciągnąć Tali z zabunkrowanego pomieszczenia.

Ellie 

Główny bohater The Last of Us, Joel, miał za zadanie przetransportować Ellie, dziewczynkę odporną na chorobę zbierającą ogromne żniwa w grze od studia Naughty Dog. Mężczyźnie od początku nie podobało się owe zlecenie, ale wraz z upływem czasu bardzo polubił swój "ładunek", który miał przetransportować do bazy świetlików, nad którymi pieczę sprawowała Marlene. Aby dotrzeć do celu bardzo często owi bohaterowie musieli ratować się w sytuacjach, w których otarli się o śmierć. Pod koniec gry Joel, można powiedzieć pokochał Ellie jak swoje własne dziecko (zważywszy na to, że bardzo trudno było mu się ogarnąć po śmierci córki - Sary), więc nie pozwolił poddać jej badaniom, które miałyby uratować ludzkość kosztem jej życia. Mężczyzna zasiał spustoszenie w ośrodku badawczym Świetlików, aby na czas zdążyć uratować Ellie.

Aerith 

Aerith to jedna z kilku głównych bohaterów siódmej części kultowej serii od japońskiego studia Square Enix - Final Fantasy. Kobieta podkochiwała się w głównym bohaterze gry, Cloudzie, ponieważ przypomina on jej pierwsze zauroczenie, które na zawsze zostaje w głowie. W późniejszym etapie gry sympatyczna kobieta znajduje się w świątyni starożytnych - Cloud wiedział, że musi znaleźć Aerith jak najszybciej, więc ruszył w stronę Miasta Starożytnych najszybciej jak potrafił.

Abigail 

Abigail to żona Johna Marstona, a zarazem przyjaciółka Arthura Morgana - głównego bohatera najnowszej produkcji od studia Rockstar Games - Red Dead Redemption 2. Kobieta zajmuje się wychowaniem swojego syna Jacka. Przez gangsterskie życie, które jest zmuszona prowadzić za sprawą swoich przeszłych czynów, jak i obecnych często jej rodzina oraz przyjaciele są narażeni na śmierć. Podobna sytuacja spotkała ją, ponieważ otarła się o śmierć z rąk Pinkertonów, głównych antagonistów Red Dead Redemption 2. Nasz bohater wraz z pomocą Sadie Adler, przyjaciółki, z którą mamy styczność na samym początku rozgrywki ratuje Abigail z rąk agenta Miltona - gdyby nie szybka reakcja wycieńczonego Arthura, Abigail zapewne nie ujrzałaby już swojego synka ani męża - Johna.

Jessica 

Until Dawn słynie z ciekawej historii, która została wypełniona ciekawie wykreowanymi postaciami - jedną z nich była Jessica, czyli typowa, zbuntowana nastolatka - nowiutki smartfon, wysokie mniemanie o sobie i przede wszystkim kilogramy makijażu na twarzy. Mimo to zauroczył się w niej Mike (tutaj z kolei mamy do czynienia z typowym samcem alfą), który w pewnym etapie rozgrywki zaprowadza jej do chatki, w której rozpala kominek. Wszystko to, aby zbliżyć się do swojej wybranki. W pewnym momencie dziewczyna zostaje porwana przez wendigo, miejscowe, ultraszybkie niebezpieczne potwory, a Mike rusza jej na ratunek, który był strasznie emocjonujący - musieliśmy być skupieni, aby dobrze wykonywać sekwencje QTE (quick time event), a przy tym trzeźwo myśleć, aby wybierać dobre ścieżki.

Anna 

W postapokaliptycznej serii od ukraińskiego studia 4A Games sterujemy Artemem należącym do zakonu Spartan - ludzi niebojących się nowych wyzwań. Jego miłością była Anna, którą niejednokrotnie podczas rozgrywki w Metro Exodus musiał wyciągać z opresji. Wybranka rosyjskiego żołnierza przez swoją ciekawość wpadła do toksycznego pomieszczenia wypełnionego po brzegi śmierdzącymi grzybami. Podczas upadku uszkodziła swoje filtry w masce przeciwgazowej, przez co straciła przytomność. Po uratowaniu Anny wszystko wydaje się być w porządku, aż do momentu ceremonii ślubnej, podczas której wybranka Artema zaczyna pluć krwią. Okazało się, że zadanie, w którym ratowaliśmy kobietę miało ogromne skutki uboczne - płuca Anny zaczynały się rozpadać przez gaz, który wdychała w magazynie w Wołdze, pierwszym otwartym terenie dostępnym w Metro Exodus. Aby uratować kobietę, Artem wraz z Młynarzem, ojcem dziewczyny, postanawia udać się do Nowosybirsku, gdzie znajduje się lekarstwo potrafiące wyleczyć Annę. Ojciec, jak i mąż kobiety ryzykują swoje życie w miasteczku z promieniowaniem na ogromną skalę. Zakończeń gry jest dużo, a zależą one od decyzji, które podejmowaliśmy przez całą rozgrywkę.

Alice 

Alice to żona zasłużonego, popularnego pisarza Alana Wake'a, który przez dwa lata nie potrafi napisać nowej książki. Jego ukochana zabiera go do Bright Falls, klimatycznego miasteczka, w którym położony jest domek nad jeziorkiem. Wszystko zaczyna się komplikować, kiedy jego żona nagle zostaje porwana przez Ducha Mroku, który śledzi Wake'a w jego mrocznych wizjach. Pisarz musi przejść przez niedający ani chwili wytchnienia horror - mąż Alice musi walczyć z duchami ludzi, wrednymi ptakami i innymi rodzajami przeciwników. Walczymy z nimi za pomocą światła, które osłabia mrok przeciwników.

Tagi: Dziewczyny w grach Kobiety w grach