Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 29.02.2020
10 najlepszych projektów, etapów i gier stworzonych w Dreams
1232V

10 najlepszych projektów, etapów i gier stworzonych w Dreams

Dreams może być jednym z najważniejszych wydarzeń na tej generacji konsol. Dzięki produkcji Media Molecule otrzymaliśmy na PS4 niesamowitą swobodę kreowania światów i własnych gier. To wszystko bez specjalistycznej wiedzy i doświadczenia z językami programistycznymi.

Dreams wyszło Media Molecule fenomenalnie i nie dziwią liczne oceny tej gry/edytora na poziomie 9/10 a nawet 10/10. W krótkim czasie od premiery stworzono dzięki temu tytułowi niesamowicie wyglądające i działające projekty. Ten exclusive z PS4 jest dostępny na rynku w finalnej formie niecały miesiąc, a już świeżo upieczeni fani wygenerowali w jego oparciu niezwykle ciekawe projekty. Poniżej znajdziecie ich przegląd.

10. P.T. (1.04)

Oczywiście w Dreams nie mogło zabraknąć kogoś, kto tak zainspirował się pamiętnym demem Silent Hills od Hideo Kojimy, że postanowił na własną rękę je odtworzyć. Etapowi stworzonemu przez lewisc729 zdecydowanie brakuje tak dobrej oprawy, jak z P.T., ale i tak warto rzecz sprawdzić (szczególnie, że projekt ma być dalej rozwijany).

Link w portalu Dreams

9. Metal Gear - Dock Area

Snake, Snaaake, Snaaaaaaake?! Jeden z fanów Dreams i projektów Hideo Kojimy w zachwycająco wierny sposób odtworzył pierwszy fragment kultowego Metal Gear Solid ze stareńkiego PlayStation. Zadziwiające o jak drobne detale zadbał tutaj twórca, czyli Bearskopff. Rzecz wygląda tak dobrze, że można by pomyśleć, że to profesjonalny remaster kultowego dzieła z Szaraka.

Link w portalu Dreams

8. Stardew Valley: Pelican Town

Tooshi odtworzył w tym poziomie Pelican Town ze Stardew Valley. Oczywiście wioskę przeniósł do środowiska 3D, dbając o główne domy i NPC-ów, znanych z tej kultowej już gry rolniczej. W poziomie nie można póki co odwiedzić poszczególnych chatek, ani podjąć się farmerskiej roboty, ale całość i tak warto sprawdzić. Autor projektu dzieli się nim z innymi posiadaczami Dreams - każdy może na bazie miasteczka tworzyć własne scenki, filmiki czy wyzwania.

Link w portalu Dreams

7. Cow Runner

Cow Runner to prosty, bezpretensjonalny projekt stworzony przez użytkownika znanego jako Surrounded. "Prosty" nie znaczy jednak prostacki. Ta gra okazuje się naprawdę miodna, pomimo niezwykle prostego sterowania. Tytuł zachęca do prób bicia rekordów i wraca się do niego choćby na 5 minut, by spróbować pobić ostatni wynik.

Link w portalu Dreams

6. FARR League

Dreams ma też swoje wyścigi. Chodzi o FARR League, które zostało zainspirowane futurystycznymi ścigałkami, takimi jak F-Zero i Wipeout. Wyszło to świetnie - szczególnie że w grze funkcjonują oponenci sterowani przez SI. Póki co projekt jest we wstępnej fazie, ale ma się znacznie rozwinąć. Doczekamy się m.in. znacznego ulepszenia dostępnych tras.

Projekt w portalu Dreams

5. Sonic Adventure: Dreams Edition

Zaskakująco dobry fanowski projekt skupiony oczywiście na odtworzeniu Sonic Adventure. Świetnie oddane wrażenie pędu i szybkości, dobra grafika i ogólna poprawa mechanizmów gameplayowych względem pierwotnej roboty Sonic Team. Mam nadzieję, że projekt się jeszcze znacząco rozwinie - potencjał jest bowiem ogromny.

Link w portalu Dreams

4. Ruckus - Just another Natural Disaster

Ruckus powstał już w fazie Early Access i był dopracowywany przez wiele miesięcy. To widać i czuć na każdym kroku. W tym projekcie zainspirowanym marką Rampage wcielamy się w potwora w stylu Godzilli i niszczymy wszystko, co napotkamy. Doskonała zabawa i jeden z ważniejszych argumentów, by zainwestować w Dreams!

Link w portalu Dreams

3. The Missing Constellation

Coś pięknego dla fanów twórczości Thatgamecompany i projektów w stylu Journey oraz Flower. W tym poziomie wykreowanym w Dreams trzeba przemierzyć dziwaczny świat a następnie skorzystać z fortepianu, by przywrócić do krainy życie.

Projekt w portalu Dreams

2. The Pilgrim

Jeden z nowszych projektów w Dreams, ale już narobiła sporo zamieszania. I słusznie, bo to zaskakująco dobra i dojrzała platformówka, czerpiąca pełnymi garściami nie tylko ze staroszkolnych klimatów (pierwszy segment przypomina 8-bitowe Nebulus), ale z nowszych produkcji, wykorzystujących twin-stickowy schemat sterowania. Ogromna kreatywność, wspaniałe zgranie różnych klimatów, świetna grafika. The Pilgrim to doskonała demonstracja tego, co można uzyskać w Dreams.

Link w portalu Dreams

1. Fallout 4: Dreams Edition

Kto by pomyślał, że w Dreams można uzyskać tak wierne odtworzenie falloutowej stylistyki? Autor moda, znany pod pseudonimem Robo_killer_V2, zadbał o najmniejsze szczegóły - realistycznego Pip-boya, giwery, oponentów i lokacje. Możemy tu już w tej chwili wykonać 6 różnych misji, a nawet wziąć udział w 4 minigierkach. Postapokaliptyczny majstersztyk, który będzie jeszcze rozwijany przez najbliższe miesiące.

Projekt w portalu Dreams

Tagi: Dreams Media Molecule ps4 Sony Interactive Entertainment