Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 08.01.2021
Najlepsze gry karciane [PS4, XONE, PC, Mobile] - ranking TOP 10 - aktualizacja styczeń 2021
4570V

Najlepsze gry karciane [PS4, XONE, PC, Mobile] - ranking TOP 10 - aktualizacja styczeń 2021

Gry karciane w ostatnim czasie nieco przycichły, lecz mimo wszystko można znaleźć na rynku kilka bardzo ciekawych produkcji, które fanów gatunku wciągną na długie godziny. Przygotowaliśmy dla Was ranking 10 takich propozycji. Tekst został zaktualizowany w styczniu 2021 roku. 

W dzisiejszych czasach zdawać by się mogło, że w sektorze wirtualnych karcianek mamy jednego króla, którym jest Hearthstone oraz dopiero co wzrastających pretendentów do miana jego następców. Jednakże rynek ten kryje sporo niespodzianek, o których praktycznie nikt nie mówi.

Hearthstone - TOP 10 - najlepsze gry karciane

Tego tytułu nie trzeba przedstawiać nikomu. Po całkiem długim okresie panowania na rynku Magica, Hearthstone wkroczył na salony, pozamiatał wszystkimi dookoła i z miejsca uplasował się na pozycji lidera rynku karcianego. Czy jest to zasługa jakości samej gry? Poniekąd tak, ale większość roboty zrobiła tu nazwa Blizzard. Niestety mimo ciągłego wsparcia w zawartość, Zamieć nie może sobie poradzić raczej niesprawiedliwym RNG.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana - TOP 10 - najlepsze gry karciane

Wiedźmin 3: Dziki Gon zaoferował swoim odbiorcom bardzo ciekawą i szalenie wciągającą „mini-grę” w karty, której to popularność niespodziewanie urosła do takich rozmiarów, że CD Projekt Red po prostu musiał wypuścić jej dużą, samodzielną wersję. Póki co wciąż oficjalnie jesteśmy w fazie beta gry, lecz ta hula już całkiem sprawnie, a niebawem do produkcji Polaków trafi także tryb fabularny.

The Elder Scrolls: Legends - TOP 10 - najlepsze gry karciane

Bethesda stara się rozwijać uniwersum The Elder Scrolls o zupełnie nowe gatunki gier, których to seria albo nie próbowała w ogóle, albo odstawiła je na lata. Karciane TES: Legends czerpie bardzo dużo inspiracji z Hearthstone’a – śmiało można powiedzieć, że nawet za dużo. Wydawca pragnie nieco ożywić swoje dzieło, więc przygotowuje się do graficznego odświeżenia tytułowych Legend.

Faeria - TOP 10 - najlepsze gry karciane

To niezależne dzieło studia Abrakam SA jest połączeniem Magic: The Gathering, Hearthstone’a i gry planszowej. Graficznie tytuł prezentuje się całkiem okazale, korzysta z dobrodziejstwa silnika Unity i osadzony jest w typowo baśniowym świecie. Deweloperzy starają się nawet nieśmiało rozkręcić wokół swojego dzieła jakiś e-sport, co idzie im w miarę dobrze, albowiem już niebawem rozpocznie się kolejny turniej z kategorii Open.

Eternal - TOP 10 - najlepsze gry karciane

Eternal to kolejne dzieło twórców takich hiciorów jak Pokemon: Trading Card Game Online oraz TES: Legends. Gra inspiruje się pod kątem mechaniki Hearthstonem, lecz ma kilka własnych pomysłów. Między innymi są to karty do natychmiastowego wyrzucenia na stół, nawet gdy trwa tura naszego przeciwnika, a także możliwość wyboru kolejności w jakiej zaatakują nasi wojownicy i w jakiej obroni się rywal.

Pokemon Trading Card Game Online - TOP 10 - najlepsze gry karciane

Ekipa Dire Wolf śmiało może mianować się jednym z mistrzów gatunku, jaki omawiamy. Pokemonowa karcianka w wersji online to praktycznie ta sama gra, w którą bawić się możemy w wersji fizycznej. Tytuł jest darmowy i zawiera pewne mikropłatności, jednakże dla fanów marki Pokemon jest to dzieło, którego zdecydowanie powinni spróbować.

HEX: Shards of Fate - TOP 10 - najlepsze gry karciane

HEX jest jedną z najwyżej ocenianych karcianek w historii, której to średnia ocena na serwisie Metacritic wynosi aż 87%. Tytuł ten charakteryzuje się pełnoprawną kampanią fabularną, w której walczymy ze sztuczną inteligencją komputera, a do tego bogatym wewnętrznym rynkiem handlu kartami. Niestety jeśli chcecie pograć PVP, musicie zapłacić za startowe paczki kart, gdyż darmowa kampania, nie oferuje możliwości zdobycia zestawów działających w grze z żywym przeciwnikiem.

Duelyst - TOP 10 - najlepsze gry karciane

Wyobraźcie sobie połączenie Hearthstone’a z Final Fantasy: Tactics. Tym mniej więcej jest Duelyst od Bandai Namco. Bardzo ciekawa produkcja, w której plansza dla postaci wygląda jak pole bitwy w typowej taktycznej grze turowej, gdzie w każdej turze możemy poruszać naszymi bohaterami. Tytuł posiada także ciekawą mechanikę modyfikacji jednej z kart co turę, co też daje sporo frajdy. Minusem może być trochę model pay to win. Choć narzekania niektórych graczy mogą być oczywiście przesadzone.

Yu-Gi-Oh! Legacy of the Duelist! - TOP 10 - najlepsze gry karciane

Słynne Yu-Gi-Oh! to prawdopodobnie po Pokemonach, druga najpopularniejsza gra karciana pochodząca z Kraju Kwitnącej Wiśni, której cyfrową adaptacją w postaci gier zajmuje się Konami. Wydane 2 lata temu Legacy of the Duelist możecie wyrwać za około 84 złote na konsolach oraz PC, co zdecydowanie powinno skusić tych, którzy oglądali (bądź nadal śledzą) serial animowany bądź przepuszczają fortunę na kolejne boostery fizyczne.

Chronicle: Runescape Legends - TOP 10 - najlepsze gry karciane

Chronicle: Runescape Legends jest jedną z najciekawszych gier karcianych na tej liście, albowiem skutecznie miesza ze sobą mechaniki typowe dla swojego gatunku z motywami RPG oraz gier figurkowych. Każdy pojedynek toczy się do 3 wygranych na maksymalnie 5 różnych mapach, gdzie każda z nich wygląda jak makieta przeznaczona do zabawy z figurkami. Dodatkowo same starcia postaci prezentowane są mniej więcej jak walki w serii Fire Emblem – ujęcie 2D, gdzie każdy co turę wykonuje swój cios.

Tagi: gry karciane Gwint Hearthstone karcianki