Blue Beetle

Co oglądać w weekend – Netflix, HBO MAX, Amazon Prime, Skyshowtime, kina

Dawid Ilnicki | 18.08, 20:59

Interesujący weekend czeka widzów kinowych, bo w najbliższych dniach do dystrybucji trafia kolejne widowisko DC, a także film okrzyknięty najlepszym horrorem roku. Kilka nowych produkcji pojawi się na Netflixie, w tym nowy koreański serial, a z kolei Amazon Prime pokaże pierwsze odcinki świeżej produkcji zrealizowanej na podstawie twórczości Harlana Cobena.

W tym tygodniu przyglądamy się ofercie Netflixa, HBO MAX, Amazon Prime, Skyshowtime i kin. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Netflix

Nowym hitem streamingowego giganta ma być serial dokumentalny poświęcony jednej z najgłośniejszych spraw w Hollywood ostatnich miesięcy. Mowa o produkcji “Depp kontra Heard” zajmującej się jednym najbardziej medialnych celebryckich procesów dekady. Serial - zdaniem twórców - ma analizować rozgłos jaki zyskało to wydarzenie, zwłaszcza w sieci, a także - po raz pierwszy w tej formule - skonfrontować ze sobą zeznania obu stron. Miniseria liczy sobie trzy odcinki.

Po całkiem nieźle przyjętej “Nimonie” w tym tygodniu na Netflixie pojawi się kolejny, oryginalny film animowany przygotowywany dla platformy. Mowa o “Małpim królu”, realizowanym przez Anthony’ego Stacchi, scenarzystę nagrodzonego Oscarem “Pinokia”. Fabuła najnowszego dzieła została zainspirowana “Wędrówką na Zachód”, jedną z klasycznych powieści literatury chińskiej, a do jego realizacji zaproszono m.in. BD Wonga, Stephanie Hsu i Hoona Lee, którzy użyczają swych głosów pojawiającym się w filmie postaciom. Głównym bohaterem obrazu jest uzbrojony w kij małpi chłopiec, który rusza w podróż życia, walcząc z bogami, demonami i smokami. Film na stronie pojawi się w piątek.

Od piątku można sprawdzić również nową koreańską produkcję, którą jest “Dziewczyna w masce”. Siedmioodcinkowy serial opowiada o pewnej kobiecie, która za dnia jest zwykłą pracownicą biurową, natomiast w nocy nakłada na twarz maskę i staje się prawdziwą gwiazdą w Internecie. Splot różnych okoliczności sprawia jednak, że bohaterka nagle traci kontrolę nad swoim życiem. Scenariusz serii powstał na podstawie popularnego webtoona, publikowanego od 2015 do 2018 roku, utrzymanego w konwencji thrillera i czarnej komedii. 

Ciekawie prezentuje się nowy, meksykański serial “Jodie - wybraniec”, który może być idealną propozycją dla sierot po popularnym, a niekontynuowanym później “Mesjaszu”. Bohaterem jest tu bowiem nastolatek, który odkrywa, że posiada takie same moce jak Jezus. Scenariusz do tej produkcji powstał na podstawie komiksu Marka Millara i Petera Grossa. O serialu było głośno przed rokiem, niestety w kontekście tragedii, do jakiej doszło po wypadku furgonetki, wiozącej członków ekipy realizującej produkcję. Dwie osoby zmarły, sześć innych zostało rannych, a feralne zdarzenie było później przedmiotem skrupulatnego śledztwa, mającego na celu ustalenie jego przyczyn.

Na Netflixie pojawia się serial “Gracze” z Dwaynem Johnsonem, a także animowany “Mój tata jest łowcą kosmitów”. W piątek premierę będzie miał również turecki film “Dziesięć dni z życia złego człowieka” (kontynuacja “10 dni z życia dobrego człowieka”), a także indyjski serial komediowy “Guns & Gulaabs”. Uwagę zwraca również grecki “Poniedziałek” z Sebastianem Stanem w roli głównej, jak również mało znany horror “Curve”, który pojawił się na stronie już w środę. Fani boksu mogą się skusić na obejrzenie reality show “Rodzina Fury’ch”, którego głównym bohaterem jest mistrz wagi ciężkiej Tyson Fury.

HBO MAX

HBO uzupełnia bibliotekę o kilka ciekawych pozycji. Jest wśród nich “Rycerz pucharów”, czyli jedna z ostatnich produkcji w reżyserii Terrence’a Mallicka. Mimo gwiazdorskiej obsady (Christian Bale, Cate Blanchett, Natalie Portman, Antonio Banderas) nie jest to dzieło tak wysoko oceniane jak poprzednie filmy amerykańskiego klasyka. Dobrym wyjściem w ten weekend może być za to fińska komedia “Historia drwala”, w opisach której często pojawia się odniesienie do “Fargo”.

Amazon Prime

Nowością dostępną na stronie Amazon Prime będzie “Harlan Coben Shelter”, najnowsza produkcja oparta na twórczości amerykańskiego mistrza kryminałów, tym razem skierowana jednak do nastolatków. Ośmioodcinkowy serial ma się skupiać na postaci młodego Mickey Bolitara, granego przez Jadena Michaela, który rozpoczyna nowe życie po przeprowadzce do New Jersey. Prawa do ekranizacji powieści Amazon nabył w zeszłym roku, a przy tworzeniu skryptu uczestniczył sam autor.

Skyshowtime

Od poniedziałku na Skyshowtime można oglądać “M3GAN” jedną z najbardziej udanych prób zrealizowania w ostatnim czasie horroru science-fiction. Film Gerarda Johnstone’a, opowiadający o lalce imitującej człowieka, pomyślanej jako model mający wejść do masowej produkcji, nie ma tak wielkich ambicji jak choćby “Ex Machina” Alexa Garlanda; jest nastawiony głównie na rozrywkę i w tym zakresie sprawdza się całkiem dobrze.

Kina

Dużo bardziej wyczekiwaną niż najnowsze widowisko DC, jest w tym tygodniu film “Mów do mnie”. Najnowsza propozycja od A24 została już bowiem za Oceanem okrzyknięta “horrorem roku”, a i u nas po pierwszych pokazach prasowych dochodzą entuzjastyczne opinie. Pełnometrażowy debiut reżyserski Danny’ego i Michaela Philippou wykorzystuje znany z kina grozy motyw wprowadzanie we własne ciała dusz zmarłych osób i podobno mocno straszy. W jednej z głównych ról występuje tu Miranda Otto.

Po kinowym fiasku “Flasha” do boju przystępuje dużo mniej znany bohater DC, którym jest tym razem “Blue Beetle”. Fabuła najnowszego widowiska superbohaterskiego koncentruje się wokół Jaime Reyesa, meksykańskiego nastolatka, który wchodzi w posiadanie antycznego przedmiotu - Skarabeusza, dzięki któremu zyskuje nadludzkie moce. W roli głównej występuje Xolo Maridueana, szerszej publiczności znany przede wszystkim z serialu “Cobra Kai”. Reżyser obrazu Angel Manuel Soto w wywiadach podkreślał inspiracje body-horrorem i chęć zrealizowania “Cronenberga dla dzieci”, co w tym wypadku pewnie niewiele znaczy, bo sam film zapowiada się na bardzo typową pozycję kina superbohaterskiego, kosztującą 120 milionów dolarów.

Dwiema innymi propozycjami kinowymi są w tym tygodniu komedia “Spuszczone ze smyczy” i szwedzkie science fiction “UFO”.

Dawid Ilnicki Strona autora
Z uwagi na zainteresowanie kinem i jego historią nie ma wiele czasu na grę, a mimo to szuka okazji, by kolejny raz przejść trylogię Mass Effect czy też kilka kolejnych tur w Disciples II. Filmowo-serialowo fan produkcji HBO, science fiction, thrillerów i horrorów.
cropper