Garmin smartwatch

Najciekawsze smartwatche dla kobiet i dzieci? Spójrzmy na najlepsze zegarki na rynku

Maciej Zabłocki | 30.05, 18:50

Jeżeli szukacie aktualnie ciekawych smartwatchy z myślą o swoim dziecku lub żonie, to w niniejszym artykule zaprezentujemy kilka najciekawszych modeli. Być może doskonałą okazją do zakupu takiego urządzenia będzie też nadchodzący Dzień Matki. Nie da się ukryć, że te skromne, ale niezwykle potężne gadżety stały się nieodłącznym elementem naszej codzienności. 

Materiał powstał przy współpracy z RTV Euro AGD.

Smartwatche jeszcze do niedawna mogliśmy traktować co najwyżej jako ciekawostkę. Dzisiaj są to już bardzo zaawansowane urządzenia, wyposażone w szereg czujników i ogrom możliwości, niejednokrotnie ratujących nasze życie. Najlepsze zegarki na świecie potrafią bez większych trudności zmierzyć tętno, EKG serca, natlenienie krwi, poziom naszego snu, a nawet wychwycić upadek, padaczkę czy migotanie przedsionków. Odnajdą też, na podstawie przeprowadzonych badań, arytmię i zachęcą do ćwiczeń, mycia rąk i prowadzenia zdrowego trybu życia. We współpracy z telefonem dostarczą rozbudowane raporty, uwzględniając nasze trendy i wskazując, w których obszarach moglibyśmy się poprawić. Smartwatche są więc niesamowitymi urządzeniami, więc nic dziwnego, że nasza pociecha tylko czeka na urodziny czy święta, by móc poprosić o któryś z wybranych modeli. 

Najciekawsze zegarki produkowane są przez kilka dużych firm, a ich możliwości dosłownie zachwycają

Zegarki dla dzieci

Smartwatche dla dzieci charakteryzują się przede wszystkim nietuzinkowym, mocno kolorowym wyglądem. Nie mają też przesadnie wysokiej ceny (można je kupić już od 350 zł), a w zamian za to wyposażone są w ciekawe i bardzo istotne funkcje, które pomogą nam bacznie przyglądać się temu, co dziecko robi w swoim wolnym czasie. Smartwatche firmy Garett wyposażono w specjalne narzędzia GPS zdolne do uważnego śledzenia dziecka w trakcie drogi do szkoły czy znajomych. Takie zegarki bazują na uproszczonym systemie operacyjnym Android, wyposażone są w skromny aparat i dedykowany przycisk SOS do natychmiastowego powiadomienia rodzica, że coś jest nie tak. Ponadto oferują nagrywanie rozmów, a ich konstrukcje wspierają certyfikowaną wodoszczelność. Zostało też trochę miejsca na krokomierz, a nawet monitoring snu, a jakby tego było mało, w takim zegarku możemy też zamieścić plan lekcji. Oczywistą funkcją jest również odbieranie połączeń i prowadzenie rozmów. Dziecko powinno być absolutnie zachwycone. 

Smartwatche damskie to już nieco inna gałąź rynku. Tutaj również znajdziecie interesujące produkty w przystępnych cenach, chociaż ich wysokość będzie naturalnie nieco bardziej zróżnicowana. Wspomniana już wyżej firma Garett specjalizuje się w tańszych, ale całkiem atrakcyjnych smartwatchach. Zegarki przypisane do kobiecej kategorii, zgodnie z ofertą produktową, ewidentnie muszą być przede wszystkim delikatne i niewielkie, niczym kobiece dłonie i ręce. Ważny jest także design, dlatego większość modeli można kupić w atrakcyjnych odcieniach różu, złota czy srebra, niekiedy nawiązując też do beżu i kawy. To niewątpliwie kobiece, bardzo eleganckie barwy, mocno urzekające i subtelne. Większość smartwatchy wyposażono w systemy operacyjne Android, które gwarantują dostęp do map, kilku istotnych aplikacji (w tym Spotify do odtwarzania muzyki) czy funkcji wykonywania i odbierania połączeń. Dodatki w postaci pomiaru pulsu, liczby kroków czy jakości snu są absolutnym standardem, nawet w niższych przedziałach cenowych, dlatego niewątpliwie każdy znajdzie tu coś dla siebie. 

Oczywiście, jeżeli szukacie czegoś znacznie bardziej zaawansowanego, wasze oczekiwania powinien w zupełności spełnić smartwatch Garmin. Jego ceny są znacznie wyższe, bo oscylują w okolicach 1600 zł i więcej, ale w zamian otrzymujecie produkt z absolutnie najwyższej półki. Choćby model Venu 2S, w kolorze różowo-złotym, który został wręcz stworzony dla kobiet. Jest niewielki, świetnie wygląda, a przede wszystkim bardzo dużo potrafi. Ma wbudowane 25 trybów sportowych, zmierzy poziom energii czy stresu, a przy tym działa aż 10 dni bez ładowania. Obsłuży aplikacje w stylu Spotify, chociaż dzięki wbudowanej pamięci przechowa do 650 piosenek, jeżeli nie mamy akurat dostępu do internetu. Oprócz tego, będzie przesyłać regularne raporty o zdrowiu i kontrolować sen. Tarcza ma przekątną 1,1" o wysokiej rozdzielczości, a nie brakuje także certyfikowanej wodoszczelności i opcji płacenia kartą przypisaną do portfela Google Pay. Tutaj już nie ma większych kompromisów. W ofercie Garmina znajdziecie ponadto znacznie droższe modele, jak choćby Fenix 7X, ale to już wariant przeznaczony dla profesjonalnych sportowców, wspinaczy i osób aktywnych zawodowo. Dużo przebywających na świeżym powietrzu. Fenix 7X wyposażono bowiem w panel solarny, zdolny ładować smartwatcha w ciągu dnia, pozwalając mu tym samym na znacznie dłuższy czas pracy na baterii. Niestety, koszt takiego urządzenia zbliża się do kwoty 3500 zł, ale to niewątpliwie jeden z najciekawszych inteligentnych zegarów na rynku. 

Źródło: Materiał sponsorowany
Maciej Zabłocki Strona autora
Swoją przygodę z recenzowaniem gier rozpoczął w 2005 roku. Z wykształcenia dziennikarz, ale zawodowo pracujący też w marketingu. Na PPE odpowiada głównie za testy sprzętów i dział tech. Gatunkowo uwielbia RPG, strategie i wyścigi. Uzależniony od codziennego czytania newsów i oglądania konferencji.
cropper