OLED Switch

Najlepsze gry i akcesoria dla Nintendo Switch - spójrzcie na najciekawsze oferty i produkty

Maciej Zabłocki | 29.05, 10:15

Po premierze najnowszej Zeldy na Nintendo Switch, konsola znowu sprzedaje się niczym ciepłe bułeczki. Można powiedzieć, że handheld Japończyków to swego rodzaju fenomen, którego popularność jest tak ogromna, że to samonapędzająca się machina finansowa. Nintendo doskonale o tym wie, dlatego bardzo powoli zbiera się do prezentacji następcy. Wiemy już, ze na pewno nie nadejdzie do marca 2024 roku, dlatego spójrzmy na najciekawsze gry i akcesoria na Switcha. 

Materiał powstał przy współpracy z RTV Euro AGD.

Konsole przenośne to temat niezwykle gorący, bo wywołuje szereg emocji wśród graczy z całego świata. Jedni wręcz kochają gaming w podróży, a inni nie wyobrażają sobie rozgrywki w cokolwiek bez dużego telewizora z kontrolerem w dłoni. Chociaż sprzęt od Nintendo można podłączyć do TV, to niezaprzeczalnie jego głównym przeznaczeniem jest właśnie możliwość swobodnego wyjścia z domu i zabrania tego urządzenia ze sobą. Jeśli jeszcze nigdy nie graliście na Nintendo Switch, być może jest ku temu teraz prawdziwa okazja? Najnowsza Zelda: Tears of the Kingdom to jedna z najlepiej ocenianych gier w historii, gwarantując dziesiątki godzin niesamowitej grywalności. Nie przeszkadza w tym wszystkim nawet dyskusyjna oprawa graficzna, ceniona przez miłośników Zeldy za styl artystyczny i ogromną liczbę pomysłowych kompromisów. 

Nintendo Switch OLED z malowaniem z najnowszej Zeldy można dziś kupić za nieco ponad 1700 zł

Co istotne, na rynku znajdziecie aż trzy różne modele tej przenośnej konsolki. Najbardziej podstawowym, zarazem najtańszym, jest wariant Lite, wyposażony w niewielki ekran LCD i zwariowane, kolorowe obudowy. To urządzenie przeznaczone jest wyłącznie do grania w podróży czy trasie i nie ma odłączanych joy-conów, w porównaniu do droższych opcji. Drugim wyborem jest inwestycja w Switcha z panelem LCD, gdzie wszystko już działa normalnie. Najciekawszą, ale zarazem najdroższą propozycją jest zdecydowanie wersja OLED. Konsolę wyposażono w zauważalnie lepszy, a przy tym większy ekranik, aluminiową obudowę, szerszą podstawkę, lepsze głośniki i kilka zmian w samej konstrukcji, a podstawowym kolorem jest delikatnie kremowa, przepiękna biel. Wbrew pozorom, sprzęt wcale nie łapie brudu. Gdy już wyposażycie się w takie urządzenie, warto spojrzeć na najciekawsze akcesoria na Nintendo Switch.

Niezbędnym zakupem na starcie będzie, rzecz jasna, odpowiednie etui. Ponieważ w ostatnich dniach to najnowsza Zelda jest na ustach wszystkich graczy, dlatego etui powinno swoim motywem jakoś do niej nawiązywać. Za ok. 130 zł możecie kupić utwardzony, przepiękny pokrowiec, który ochroni waszą konsolkę przed jakimikolwiek uszkodzeniami czy upadkami. Jeżeli lubicie serię Mario Kart, to przydatnym gadżetem mogą być plastikowe, niewielkie kierownice, do których włożycie joy-cony, tym samym udając, że prowadzicie prawdziwy samochód. To, wbrew pozorom, znacznie ułatwia zabawę i czyni ją bardziej komfortową. Oczywiście, nie może też zabraknąć plastikowych pudełeczek na karty z grami, bo przecież w podróż nie będziecie ich wrzucać luzem do torby, bo mogą się zgubić lub uszkodzić. Ostatnim, niezwykle przydatnym gadżetem, jest ochrona ekranu w postaci szkła lub folii wysokiej jakości i taki przedmiot kupicie już za ok. 60 zł. To jeden z kluczowych i w zasadzie bardzo istotnych wydatków. 

Obok wydanej niedawno, doskonałej Zeldy, jakie są jeszcze ciekawe gry na Nintendo Switch? Jest ich całe mnóstwo, chociaż konsolę Japończyków kupuje się głównie dla tytułów na wyłączność. Cała seria z Mario w roli głównej zasługuje na duże uznanie. Równie znakomity jest odświeżony Metroid Prime wydany jakiś czas temu, który zdefiniował swego czasu gatunek strzelanek. Warto również zwrócić uwagę na świetną konwersję Wiedźmina 3, którego jakość zachwyca nawet największych sceptyków, bo przecież Switch nie należy do najmocniejszych urządzeń na rynku. A mimo to, Geralt biega w pełnym pancerzu z całym dostępnym światem i to bez większych zgrzytów. Serii Kirby czy Donkey Kong nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, a Nintendo króluje też na polu gier ruchowych, z czego wyróżnić należy przede wszystkim Nintendo Switch Sports, znakomicie sprawdzające się na wszelkich imprezach. A gdybyście szukali czegoś, co zmotywuje Was do ćwiczeń, to Ring Fit Adventure sprawdzi się w tej roli doskonale. Sprzedawany jest w zestawie z kapitalnym, wysokiej jakości ringiem do uprawiania jogi, a już kilka tygodni regularnych treningów pozwoli na zrzucenie zbędnych kilogramów i tkanki tłuszczowej. Switch, w porównaniu do konkurencji, jest zatem absolutnie uniwersalnym urządzeniem, chociaż musicie pamiętać, że to konsola do gier. Z dodatkowych aplikacji znajdziecie na niej wyłącznie YouTube, a i ten może być uruchomiony tylko wtedy, gdy zamknięcie wszystkie pozostałe programy. W swojej roli Switch sprawdza się jednak znakomicie. 

Źródło: Opracowanie własne
Maciej Zabłocki Strona autora
Swoją przygodę z recenzowaniem gier rozpoczął w 2005 roku. Z wykształcenia dziennikarz, ale zawodowo pracujący też w marketingu. Na PPE odpowiada głównie za testy sprzętów i dział tech. Gatunkowo uwielbia RPG, strategie i wyścigi. Uzależniony od codziennego czytania newsów i oglądania konferencji.
cropper