Role

Oni tam grali? O występach tych aktorów, w tych produkcjach, mogliście nie wiedzieć!

Kajetan Węsierski | 17.03, 21:30

W dzisiejszych czasach aktorstwo rozrosło się do tego stopnia, iż właściwie nawet biorąc pod uwagę tych najbardziej dochodowych artystów z dużych i małych ekranów, trudno byłoby ich wszystkich zliczyć. Ma to jednak swoje plusy - absolutnie każdy może znaleźć swoje ulubione postaci kina, a następnie wybierać filmy i seriale na podstawie tego, czy ów miał w nich swój udział w jakimkolwiek stopniu. 

Warto tu jednak zaznaczyć, że bardzo rzadko mamy do czynienia z sytuacją, gdzie aktorem staje się w jeden dzień. Co to, to nie! To droga długa i kręta, a bardzo często, aby wdrapać się na sam szczyt, trzeb pojawiać się w mniejszych produkcjach, albo po prostu w mniejszych - niemal niezauważalnych - rolach. W tym drugim przypadku często w dużych hitach, aby budować swoje znajomości i portfolio. 

Z tego względu możemy dziś bardzo często trafić na popularnych aktorów z lat młodości w filmach, w których byśmy się ich nie spodziewali. Często w rolach drugoplanowych, a nawet trzecioplanowych! Chciałbym Wam natomiast przedstawić dziesięć zaskoczeń, o których mogliście nie słyszeć. Bardzo możliwe, iż nie wiedzieliście, że tych dziesięciu aktorów grało w tych produkcjach! 

A Nightmare on Elm Street - Johny Depp

Dla wielu osób będzie to zaskoczeniem, ale początek dużej kariery filmowej Deppa datuje się właśnie na 1984 rok i jego rolę Glena Lantz’a w horrorze „Koszmar z Ulicy Wiązów”. Naprawdę udany występ i ikoniczna scena, w której - uwaga na spoilery - zostaje w bardzo brutalny sposób zamordowany przez samego Freddy’ego Krugera. Sam aktor był wtedy młody, ale talentu nie brakowało. 

Frankenstein and Me - Ryan Gosling

Kolana produkcja i kolejny aktor - tym razem doskonale znany Ryan Gosling, który miał okazją pojawić się w filmie z 1996 roku, gdzie wcielał się w młodego Earla Williamsa. Jego marzeniem jest stworzenie prawdziwego potwora, co doprowadziło później do naprawdę szalonych scen. Nie ma co tu jednak przesadnie się rozwodzić - choć sam film nie okazał się sukcesem, to rola Ryana przypadła wielu do gustu. 

Mystic Pizza - Matt Damon 

W filmie "Mystic Pizza" z 1988 roku, Matt Damon zagrał niewielką rolę postaci, Charlie'ego, jednego z przyjaciół głównej bohaterki, Daisy (Julia Roberts). Przez wzgląd, iż aktor pojawił się na ekranie zaledwie przez kilka minut, wielu osobom mogło to najzwyczajniej w świecie umknąć. Jeśli jednak rozpoznaliście popularną dziś twarz Hollywood - gratulacje! Jeżeli nie, sprawdźcie sam tytuł, bo nawet dziś wypada nieźle. 

F.R.I.E.N.D.S. - Jon Favreau

Dziś Jon Favreau najbardziej kojarzony jest oczywiście w markami jak Kinowe Uniwersum Marvela czy Star Wars, ale przed laty pojawił się w kilku odcinkach serialu „Przyjaciele”. Wcielił się tam w niejakiego Pete’a Beckera - milionera o nietypowym charakterze, który był bardzo mocno zainteresowany Monicą. Odbywało się to jednak z wzajemnością, dzięki temu dostaliśmy naprawdę niezły wątek romantyczny. Kojarzycie?

Home Alone 3 - Scarlett Johansson

Nie jest tajemnicą, że wszystkie dziwne reinterpretacje, spin-offy i odświeżenia "Kevina Samego w Domu" był marne. Prócz pierwszej i drugiej części, o wszystkich lepiej zapomnieć. Choć warto dodać, że wiele z nich ma swoje smaczki! Jak na przykład odsłona z 1997 roku, która w naszym kraju reklamowana była pod tytułem "Alex - Sam w Domu". Możemy tu bowiem zobaczyć rolę bardzo młodziutkiej Scarlett Johansson! Wiedzieliście o tym?

Hrabia Monte Christo - Henry Cavil

Będę z Wami szczery - podchodziłem do „Hrabiego Monte Christo” z 2002 roku, niespecjalnie orientując się w jego obsadzie. I wyobraźcie sobie moje zdziwienie, gdy zobaczyłem tam Henry’ego Cavilla! A biorąc pod uwagę, że seans zaliczyłem niedawno, było dla mnie zaskoczeniem, iż Albert Mondego to młody Superman, bądź Geralt z Rivii! Niezła niespodzianka i dla wielu nie do wychwycenia! 

Niemożliwe - Tom Holland

W filmie „Niemożliwe" z 2012 roku, Tom Holland zagrał jedną z głównych ról, Lucasa, starszego syna brytyjskiej rodziny, która podczas wakacji na Tajlandii zostaje dotknięta przez tsunami. O samym tytule pisałem już przy okazji opublikowanego kilka lat temu zestawienia najlepszych produkcji katastroficznych i podtrzymuję, że zasługuje na swoje miejsce. Wtedy Tom był znacznie bardziej chucherkowaty, ale talentu aktorskiego nie brakowało! 

The Office (US) - Evan Peters

Evan Peters pojawił się w jednym z nowszych odcinków „The Office” i zagrał tam postać Luke'a Cooper’a - pracownika firmy inżynierskiej, który pojawia się w biurze, aby przeprowadzić szkolenie z bezpieczeństwa. Ma on nauczyć pracowników radzenia sobie w sytuacji zagrożenia pożarem, ale przez swoje nietypowe podejście, szybko podpada wielu naszym ulubieńcom. Malutka rola, ale bez wątpienia znacząca dla młodego aktora. 

101 Dalmatyńczyków - Hugh Laurie

W filmie, Laurie zagrał Jaspera - pomagiera Cruelli de Mon w całym precedensie porwania dalmatyńczyków. Jego postać była kluczowym elementem w fabule filmu i choć ostatecznie okazał się jednym z tych najbardziej komediowych aspektów, to mało kto wie, iż tam wystąpił. Zresztą, jeśli już kreuje się tak kultową postać, jak Dr House, to trudno być kojarzonym z czymś innym…

Powrót do Przyszłości II - Elijah Wood 

Tu, podobnie jak przy wspomnianym filmie „Hrabia Monte Christo”, byłem zaskoczony, gdy ujrzałem w pewnym momencie młodego Wooda. Gdy za dzieciaka oglądałem ten kultowy film, kompletnie tego nie wychwyciłem - po latach zauważyłem, że młody chłopiec od gier wideo to faktycznie malutki Frodo Baggins! Całkiem miła niespodzianka i coś, co niewiele osób jest w stanie wychwycić! 

Kajetan Węsierski Strona autora
Gry są z nim od zawsze! Z racji młodego wieku, dojrzewał, gdy zdążyły już zalać rynek. Poszło więc naturalnie z masą gatunków, a dziś najlepiej bawi się w FIFIE, produkcjach pełnych akcji oraz przygód, a także dziełach na bazie anime i komiksów Marvela. Najlepsza gra? Minecraft. No i Pajączek od Insomniac Games.
cropper