Lenovo Legion laptopy

Lenovo przedstawia nowe, wydajne laptopy - poznajcie Lenovo Legion 7. generacji

Maciej Zabłocki | 31.10, 13:15

W piątek mieliśmy niebywałą przyjemność wziąć udział w dużej premierze w Warszawskiej galerii handlowej. Na Mokotowie Lenovo zaprezentowało najnowsze laptopy 7. generacji z serii Legion. Na sali kinowej swoje wystąpienia wygłosili przedstawiciele firmy, pokazując najważniejsze zmiany i nowości w nadchodzących sprzętach. Zebrałem wszystko w jedną całość. 

Na uroczystą prezentację zaproszono dziennikarzy z najważniejszych portali branżowych w całym kraju. Na kinowej scenie pojawili się przedstawiciele firmy, którzy w ciekawy sposób opowiadali o sprzętach wyposażonych w procesory Intela 12. generacji. Zaprezentowano cztery modele - Lenovo Legion 5, Legion 5 Pro, Legion S7 oraz najmocniejszy - Legion 7. Muszę przyznać, że laptopy robią duże wrażenie, głównie za sprawą swojej konstrukcji, designu, wykorzystanych podzespołów, ale też zastosowanych wewnątrz rozwiązań dot. chłodzenia. Wszystkie wymieniony produkty wykorzystują nie tylko najnowsze, mobilne procesory Intela, ale także układy graficzne z rodziny NVIDIA GeForce RTX z najwyższym na rynku TGP, gwarantującym niezrównaną wydajność w najbardziej wymagających grach komputerowych. 

Laptopy z najnowszej 7. generacji wyposażono w szereg zaawansowanych technologii

Legion by Lenovo

Jeden z przedstawicieli firmy, Paweł Zawadzki, obejmujący stanowisko Category Manager Consumer Laptops w Polsce przedstawił też nowe rozwiązania w zakresie chłodzenia, okraszone nazwą Coldfront 4.0. Trudno tutaj dyskutować z jakością tego rozwiązania, bo już poprzednie urządzenia, także w moich testach, wypadały pod tym względem absolutnie doskonale. Do konstrukcji wprowadzono istotne modyfikacje. Dołożono dodatkowe rurki cieplne, zwiększono komorę parową, zmodyfikowano budowę łopatek wentylatorów i w rezultacie cały układ ma teraz wydajność aż 205W TDP. 

Do dyspozycji graczy oddano też świetne matryce o rozdzielczości WXQGA o nietypowych, bardziej kwadratowych proporcjach 16:10 ze wsparciem zmiennej częstotliwości odświeżania w zakresie do 240 Hz i technologii Dolby Vision. Ponadto zadbano o mocne głośniki z Nahimic Audio, wygodne klawiatury z pełnym podświetleniem i duże, śliskie touchpady z których korzystanie jest niezwykle komfortowe. Całość uzupełnia do 32GB szybkiej pamięci RAM DDR5. Co jasne, dzięki wykorzystaniu układów graficznych z rodziny NVIDIA RTX, przyszli nabywcy będą mogli skorzystać z technologii śledzenia promieni (ray-tracingu) oraz DLSS, czyli Deep Learning Super Sampling. To imponujące rozwiązanie pozwala na renderowanie gry w nieco niższej rozdzielczości, a następnie przeskalowanie jej w locie do rozdzielczości wyjściowej za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji, nie tracąc przy tym na jakości, a gwarantując duży wzrost liczby klatek na sekundę. 

Co warto podkreślić, kupując laptopa z najnowszej, 7. generacji, otrzymujecie w zestawie 3 miesiące abonamentu Xbox Game Pass, a także 2-letnią, rozszerzoną gwarancję Premium Care. W trakcie wydarzenia zaprezentowano też wyniki specjalnego konkursu przeprowadzonego we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych, gdzie wybierano najładniejszy obrazek pokrywający obudowę jednego z laptopów Lenovo Legion. Po wygłoszeniu prezentacji, uczestnicy mogli przejść do strefy demo i na własne oczy zobaczyć każdy z pokazanych wcześniej laptopów, a także przejechać się wyścigówką w specjalnie do tego skonstruowanym symulatorze. Nie brakowało też nowych monitorów, z czego jeden z nich - Lenovo Y25g-30 wspiera 360 Hz odświeżanie ekranu, a drugi - Lenovo G32gc-30 gwarantuje opóźnienia matrycy na poziomie 0,5 ms. Po więcej informacji zapraszamy na główną stronę producenta.

cropper