Phantom Hellcat

Gamescom 2022: Widzieliśmy nowe gry All In! Games. Różnorodnie i ciekawie

redakcja | 26.08, 20:21

Na targach miałem okazję podejść do stanowiska rodzimego All In! Games, gdzie w krótkim czasie przedstawiono mi trzy nadchodzące produkcje tego wydawcy. I cóż mogę powiedzieć, jestem zainteresowany każdą z nich! Poniżej zapraszam na krótki opis tych gier.

Phantom Hellcat

Pierwsza zaprezentowaną mi grą był Phantom Hellcat i jest to jedyna gra na tej liście, która nie ma daty premiery. Sam projekt będzie ciekawym połączeniem typowego, trójwymiarowego slashera w stylu DMC, z mnóstwem combosów i satysfakcjonującej walki, ale również dwu i półwymiarowej platformówki, gdzie będziemy przemieszczać kolejne teatralne sceny inspirowane różnymi motywami i pop culturą (wspominano o transylwańskim zamku). Historia gry faktycznie dzieje się na deskach teatru i studio Ironbird Creations bardzo mocno skupiło się na tym, by jak najlepiej ten fakt graczom pokazać: Podwieszane elementy dekoracji będą miały widoczne liny, nierzadko wejdziemy za scenę, by móc zobaczyć jak wszystko działa za kurtyną, elementy wystroju będą się zmieniać na naszych oczach. Twórcy bardzo mocno inspirowali się przy tworzeniu tej gry zarówno serią Devil May Cry (walka) jak i Nier Automata (walka, praca kamery, płynne przejścia między różnymi rzutami). 

Universe For Sale

Universe For Sale to unikalna przygodówka/visual novelka studia Tmsesis opowiadająca o relacjach międzyludzkich i samoakceptacji z ręcznie rysowaną grafiką inspirowaną europejskimi komiksami. Wygląda świetnie w ruchu, czuć, że jest to ręcznie narysowana animacja a i zachwyciło mnie faktyczne użycie komiksowych okienek w dialogach czy scenkach. Brak tu jakiegokolwiek ekwipunku (więc nie będzie problemu z rozwiązywaniem abstrakcyjnych zagadek z klikaniem wszystkiego na wszystkim), co w takiej grze mnie niezwykle cieszy. Historia, choć dla każdego z graczy zakończy się tak samo, będzie dla każdego trochę inaczej prowadzona w zależności od podjętych wyborów. Szykuje się solidna gra poruszająca ważne tematy. Gra ma mieć premierę w 2023 roku na PC i konsolach.

backfirewall_

Ostatnia gra zaciekawiła mnie swoim settingiem: Wcielamy się w asystenta aktualizacji systemu operacyjnego smartfona i naszym zadaniem jest za wszelką cenę powstrzymać ten proces przemierzając wnętrze komórki, ubijając procesy itd. A dlaczego? Nowy system podmieni istniejący, co jest mu bardzo nie na rękę, ale również i my zostaniemy skasowani, a trochę nam zależy na egzystencji. Z technicznego punktu widzenia backfirewall_ to pierwszoosobowa gra przygodowo/logiczna, silnie kojarząca mi się przede wszystkim z Portalem, głównie ze względu na dialogi wywiązujące się miedzy bohaterami gry i obecny w nich satyryczny humor. Gracz będzie w ramach rozgrywki odblokowywał różnego rodzaju kody, zmieniające zasady działania systemu operacyjnego smartfonu (np usunięcie systemu kolizji ze ścianami), co posłuży do rozwiązywania wielu różnych, ciekawych zagadek przestrzennych. Premiera datowana jest na 2022 rok, na PC i konsole. Twórcy celują w jednoczesną premierę na wszystkich sprzętach, jednak na Switcha może wyjść trochę później. 

Autor: Rayos

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper