Grey Man

Co oglądać w weekend – Netflix, HBO MAX, Apple TV+, kina

Dawid Ilnicki | 21.07, 22:00

Premierą tygodnia na Netflixie jest film akcji w gwiazdorskiej obsadzie, który ma się okazać podobnym hitem co “Tylera Rake”. Na HBO MAX pojawi się głośna produkcja z końcówki zeszłego roku, a z kolei w kinach premierę będzie miał długo wyczekiwany, nowy obraz klasyka światowego kina, jakim niewątpliwie jest David Cronenberg. 

W tym tygodniu przyglądamy się ofercie Netflixa, HBO MAX, Apple TV+ i kin.

Netflix

W piątek na Netflixie pojawi się długo wyczekiwany film “Gray Man”, oparty na powieści Marka Greaneya. Ryan Gosling gra w nim nieuchwytnego agenta CIA, który odkrywa niewygodne sekrety agencji, po czym sam jest ścigany przez płatnego zabójcę, którego zresztą dobrze zna. To kolejny projekt, na który Netflix miał wydać około 200 milionów dolarów, co widać po obsadzie. Ryan Gosling, Chris Evans, Ana de Armas i Billy Bob Thornton do spółki z realizującymi widowisko braćmi Russo mają zapewnić widzom rozrywkę lepszą niż słynna “Czerwona Nota”. Na papierze wszystko się zgadza: solidny materiał literacki, wciągająca fabuła, świetni aktorzy, doświadczeni twórcy, a jak wyjdzie w praktyce okaże się już niebawem.

Oferta z tego tygodnia zdaje się być obliczona na wielki sukces wspomnianej wcześniej produkcji, bo prócz niej niewiele jest w tym tygodniu interesujących propozycji. Tradycyjnie pojawi się pozycja dokumentalna, którą tym razem jest “Rzeźnik z Delhi”. Prócz tego mamy jeszcze koreański serial “Alchemia dusz”, anime “Uncle from Another World” i kolejny sezon animowanej serii “Park Jurajski: Obóz kredowy”.

HBO GO

W niedzielę na serwisie pojawi się film “Pogromcy Duchów: Dziedzictwo”. Obraz w reżyserii Jasona Reitmana miał swoją premierę w końcówce poprzedniego roku i cieszył się całkiem sporym zainteresowaniem, generując ponad 200 milionów w box-office. To oczywiście kolejna, po filmie z 2016 roku, próba nawiązania do dwóch, klasycznych obrazów z lat 80., które wyreżyserował ojciec twórcy najnowszej produkcji, zmarły w lutym tego roku Ivan Reitman. Obok doświadczonych aktorów: Paula Rudda i Carrie Coon, w nowej odsłonie zagrali również młodzi, a już znani: Finn Wolfhard i McKenna Grace, a w rolach drugoplanowych wystąpili też Bill Murray i Dan Aykroyd.

Od poniedziałku można się zaznajomić z kolejną, klasyczną pozycją serialową z gatunku komedii. Mowa o “Parks and Recreations”, realizowanego od 2009 roku, które doczekało się aż siedmiu sezonów. Gwiazdami serii byli Nick Offerman, grający słynnego Rona Swansona, Aubrey Plaza, Chris Pratt (co można kojarzyć z bodaj najsłynniejszego gifa z serialu), Aziz Ansari i Adam Scott. Miejscem akcji produkcji jest mała miejscowość w stanie Indiana, którą próbuje zmienić na lepsze, zastępczyni kierownika Leslie Knope, odtwarzana przez Amy Poehler.

Apple TV+

Od piątku można będzie oglądać pierwsze odcinki już trzeciego sezonu, cenionego, choć u nas niemal kompletnie nieznanego serialu komediowego “Warto się starać” (”Trying”). Opowiada on o parze, która decyduje się na adopcję dziecka. W głównych rolach występują tu Rafe Spall “Big Short”) i Esther Smith (“Black Mirror”), a także Imelda Staunton. Nową propozycją jest z kolei, oparte na faktach familijne “Pewnym krokiem”, którego bohaterem jest chłopak starający się zaadaptować do nowych warunków po zmianie szkoły. 

Kina

W tym tygodniu absolutnym hitem jest nowy film Davida Cronenberga “Zbrodnie przyszłości”. Klasyk body horroru z poprzedniego wieku, w kolejnym zaskakiwał swych fanów zupełnie innymi produkcjami, realizując ekranizacje nietypowych komiksów (“Historia przemocy”), quasi-biografię Zygmunta Freuda (“Niebezpieczna metoda”), niestandardowe kino gangsterskie (“Wschodnie obietnice”) przy okazji również restartując karierę Roberta Pattinsona (“Cosmopolis”). I nagle, w 2022 roku, Kanadyjczyk wraca do swych dawnych obsesji, realizując horror science-fiction, którego naczelnym tematem są chirurgiczne zmiany ciała ludzkiego. Trailery sugerują prawdziwą ucztę dla fanów tego znakomitego twórcy i z pewnością warto będzie się wybrać na ten film do kina.

Swoje powinni otrzymać również miłośnicy kina europejskiego, za sprawą francuskiej komedii “A oni dalej grzeszą, Dobry Boże!”, a także włoskiego obrazu “Superbohaterowie”, nowego dzieła Paolo Genovese, reżysera pamiętnego “Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Animacji “Pamiętniki Tatusia Muminka”, zrealizowanej częściowo przez Jakuba Wrońskiego, nie trzeba szerzej przedstawiać.

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper