STAR

Disney Plus w Polsce! Tych produkcji z katalogu STAR nie wypada nie obejrzeć

Kajetan Węsierski | 22.06.2022, 21:30

Od kilku dni absolutnie wszystkie media społecznościowe mam zasypane premierą Disney Plus w Polsce. Od Facebooka, przez Twittera i Instagram, aż po Tik-Tok - wejście ogromnej platformy SVOD do naszego kraju odbiło się naprawdę szerokim echem. Gdy debiutowało tu HBO Max, to marketingowo nie udało się do tego zbliżyć nawet w najmniejszym stopniu. Siła marki jednak robi swoje, czego by nie mówić. 

A katalog zdecydowanie może zadowalać. Zostaliśmy zasypani całą masą genialnych pozycji - wiele największych klasyków w historii animacji, sporo ciekawych seriali science fiction oraz kreskówki, które dla mojego pokolenia budowały dzieciństwo oraz młodość. Szał nie dziwi mnie z tego względu ani trochę - a warto tu przecież wspomnieć także o tym, że prócz tych wszystkich dobroci, w Polsce pojawił się dostęp do całkiem sporej biblioteki STAR. 

Dalsza część tekstu pod wideo

I właśnie ją chciałbym wziąć dziś na tapet. Pozwólcie, że przestawię Wam dziesięć produkcji z tego katalogu, obok których nie można przejść obojętnie. Nie jest bowiem tak, że mamy tam wyłącznie produkcje w stylu „The Kardashians”. Można znaleźć sporo perełek i postaram się Wam to udowodnić. Nie przedłużając wstępu, przejdźmy do pierwszej produkcji, której po prostu nie wypada nie obejrzeć, mając dostęp do D+! 

The Simpsons

Czy mogłem zacząć inaczej? Nie mogłem! Historia rodzinki Simpsonów to już klasyk, a choć od pewnego momentu seria zalicza srogi zjazd i nie daje już tyle frajdy oraz przemyślanych żartów, jak miało to miejsce wcześniej, to wciąż stanowi jeden z najważniejszych elementów współczesnej telewizji. A pierwsze sezony to dalej najwyższy możliwy poziom satyry i podejścia do komizmu. 

Zepsuta Krew

Dalej jest świeżutka produkcja opowiadająca o zaciekle dążącej do celu Elizabeth Holmes (w tej roli zjawiskowa Amanda Seyfried), która decyduje się rzucić studia i zostać jedną z kobiet sukcesu w Dolinie Krzemowej. Droga oczywiście nie jest łatwa i zdecydowanie nie jest przeznaczona dla każdego, ale kobieta nie zamierza się tym zrażać i ciężko pracuje, aby osiągnąć cel, który przed sobą postawiła. 

Wu-Tang: An American Saga

W katalogu STAR znajdziemy także bardzo interesujący dramat biograficzny, który debiutował początkowo w 2019 roku. Pozycja ta opowiada nam o powstaniu legendarnego zespołu Hip-Hopowego, Wu-Tang Clanu. Fanom gatunku nie muszę ich przedstawiać, a ci, którzy nie kojarzą ekipy z nazwy, na pewno słyszeli całą masę ich kawałków. Prawdziwe ikony muzyki, a serial wypadł naprawdę dobrze. 

Marvel’s M.O.D.O.K.

Kolejna animowana komedia - tym razem z uniwersum Marvela! Pozycja w dość nietypowy sposób opowiada o słynnym antagoniście i przedstawia go w bardzo karykaturalnym (wręcz dosłownie) świetle. M.O.D.O.K. stara się zapanować nad światem i jednocześnie nad swoim życiem prywatnym, a nie jest to wcale łatwa sprawa. Niektóre odcinki to kupa śmiechu, serio. Dla fanów komiksów pozycja obowiązkowa. 

LOST: Zagubieni

Klasyk - i to przez wielkie „K”. Jeśli nigdy nie oglądaliście LOST, to nadrabiajcie czym prędzej. To jedna z najbardziej przemyślanych produkcji telewizyjnych i tytuł, który przyczynił się do powstawania dziesiątek forów tematycznych, na których fani mogli wypisywać swoje teorie odnośnie do zakończenia. Dziś już je znamy, ale nie zabiera to wiele przyjemności z seansu - koniecznie spróbujcie, a prawdopodobnie się wciągniecie. 

Misja: Podstawówka

Wiecie, jak być najlepszym w swojej profesji? Kochać to, co się robi. Wtedy zawsze jest prościej, a ludzie naokoło po prostu to doceniają i korzystają. O grupie takich nauczycieli - zdecydowanie z powołania - opowiada właśnie ten serial. Gdy dostają pracę w jednej z najgorszych szkół podstawowych w okolicy, ich miłość do zawodu zostaje wystawiona na próbę. Czy przetrwa? Przekonacie się w iście komediowym stylu. Bardzo, ale to bardzo polecam! 

Family Guy

Następna animacja dla dorosłych w zestawieniu (po „The Simpsons” i „M.O.D.O.K.”) i kolejny klasyk, który po prostu trzeba poznać. Świetny stereotypowy obraz amerykańskiej rodzinki z problemami, która to, choć z jednej strony wydaje się nam całkowicie obca, prawdopodobnie posiada kilka cech, z którymi jest się w stanie utożsamić absolutnie każdy z nas. Naprawdę udane podejście do tematu, a zachwyt całkowicie normalny.

Z Archiwum X

Wśród produkcji serialowych katalogu STAR można znaleźć hit, który przed laty spędzał sen z powiek wielu mieszkańcom naszego kraju - mowa oczywiście o „Archiwum X” (w głowie leci mi teraz melodia z czołówki - wszyscy na pewno doskonale ją kojarzycie). Bardzo enigmatyczna produkcja o nadnaturalnych przypadkach, która angażuje i wywołuje ciarki na rękach oraz plecach. Sprawdźcie sami - zdecydowanie warto. 

Lekomania

Od lat można natknąć się w Internecie na teorie spiskowe odnośnie do przemyślanych działań wielkich koncernów farmaceutycznych. Sam serial porusza ten temat, przedstawiając je w świetle, jakoby były prawdą. Pewien spokojny lekarz zostaje tu bowiem wciągnięty w wielki spisek Big Pharmy, który wywróci jego życie do góry nogami. Jeśli lubicie takie klimaty z nutką dramatu, powinno Wam się spodobać! 

Szklana Pułapka

Na sam koniec mały bonus. Choć postawiłem tutaj przede wszystkim na seriale, to chciałbym zaznaczyć, że dostajemy w ramach STAR także sporo pełnometrażowych filmów. I niech ich reprezentacją będzie cała kolekcja filmów z cyklu „Szklana Pułapka”. Choć od debiutu pierwszych odsłon minęło sporo czasu, to wciąż kapitalne kino sensacyjne, w którym nie brakuje pościgów, wybuchów i mocnych scen.  

Kajetan Węsierski Strona autora
Gry są z nim od zawsze! Z racji młodego wieku, dojrzewał, gdy zdążyły już zalać rynek. Poszło więc naturalnie z masą gatunków, a dziś najlepiej bawi się w FIFIE, produkcjach pełnych akcji oraz przygód, a także dziełach na bazie anime i komiksów Marvela. Najlepsza gra? Minecraft. No i Pajączek od Insomniac Games.
cropper