Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 31.12.2016
TOP 10 gier z lokalną kooperacją na PlayStation 4
14376V

TOP 10 gier z lokalną kooperacją na PlayStation 4

Do Sylwestra pozostały ostatnie godziny. Pytanie co robić w trakcie nadciągającej biby? Odpowiedź prawdziwego hardkorowca może być tylko jedna: "będę grał. W grę!". Niekoniecznie w Tomb Raider.

Problem może być tylko w tym, jaką grę wybrać na "sylwkowe" szaleństwa? Ja proponuję pozycje z trybem kooperacyjnym, ale nie takie, w których zabawę prowadzimy online. Zdecydowanie lepiej na wszelkich imprezach sprawdzają się pozycje w tradycyjnym "kanapowym" stylu, w których bawimy się siedząc ramię w ramię ze znajomymi lub członkami rodziny. Wybrałem dla was 10 najlepszych moim zdaniem tytułów, które świetnie sprawdzają się w kanapowej kooperacji offline na PS4.

 

10. Enter the Gungeon

Na rynku w ostatnich latach pojawiło się wiele wariacji na temat stareńkiego Rogue. Enter the Gungeon to jedna z najfajniejszych przeróbek tej koncepcji, podana w strzelankowo-bullet-hellowej formule. Twin-stickowe sterowanie zostało zrealizowane świetnie, a kooperacja dla 2 graczy podbija tylko miodność żywiołowych starć z hardkorowo trudnymi bossami.


 


9. Helldivers

Helldivers pozwala na wspólną rozgrywkę maks. 4 osób w trybie lokalnym. Tytuł smakuje jednak wyśmienicie również w przypadku gdy bawimy się tylko w 2 osoby. To znakomita strzelanina, która wbrew pozorom jest bardziej wyrafinowana, niż może na to wskazywać uproszczona, kreskówkowa graifka.


 

8. Resogun


Resogun zaczynało swój żywot jako pozycja wyłącznie online'owa, ale deweloperzy dali się namówić na wprowadzenie aktualizacji, która pozwala grać 2 graczom również w trybie offline. I całe szczęście bo zabawy tu co nie miara. Polecam!


 


7. LittleBigPlanet 3

Pocieszne szmaciane pacynki sprawdzają się znakomicie nie tylko w sieciowej kooperacji. Wielu graczy zapomina, że w LittleBigPlanet 3 można grać również "kanapowo", w 4 osoby, co jest idealną opcją dla młodszych graczy, którzy spotykają się na konsolową posiadówę. Granie familijne? Jeśli istnieje taka kategoria, to LBP3 byłoby jej doskonałym przedstawicielem.


 


6. Overcooked

Niepozorny tytuł, który zachwycił mnie swoim imprezowym potencjałem dla 4 graczy. Jeśli chodzi o Sylwestra, to trudno znaleźć lepszą "natychmiastową" produkcję, przy której znakomicie będą bawić się nawet osoby, które nie mają na co dzień do czynienia z graniem. Każdy łatwo zidentyfikuje się z koncepcją przygotowywania dań dla wiecznie głodnych gości osobliwych i często mobilnych (dosłownie) jadłodajni.

 

 

5. Rocket League

Rocket League łatwo zdyskredytować, wskazując na e-sportowe i niskobudżetowe korzenie tej produkcji. Dajcie jednak jej szanse, bo to dziwaczne połączenie Mario Kart z piłką kopaną oraz nutką Excitebike potrafi stać się prawdziwym katalizatorem imprezowej frajdy. Wbrew pozorom oprócz nacisku na tryb online gra posiada również znakomity tryb kooperacji kanapowej.

 

 

4. Rayman Legends

Fenomenalna platformówka staje się jeszcze lepsza po zaproszeniu do zabawy znajomych. Gra może i wygląda na infantylną i prostą, ale namawiam każdego starego wiarusa do dania jej szansy. Hektolitrów miodu, które wypływają z Rayman Legends w trybie kooperacji nie można porównać z niczym innym. Równocześnie bawić się może 4 graczy w trybie lokalnego coopa.

 

 


3. Borderlands The Handsome Collection

Rzadko deweloperzy wykonują split-screen tak dobrze jak w Borderlands 2 na PS4. Ten tytuł warto kupić nawet jeśli nie lubicie strzelanin. Wyłącznie po to by przechodzić go w towarzystwie nawet 3 znajomych (tak, ten tytuł obsługuje zabawę dla maksymalnie 4 osób w trybie "kanapowym"!), grając na jednym telewizorze. Szkoda tylko, że tak mało gier akcji FPP w dzisiejszych czasach serwuje nam podobne split-screenowe atrakcje. Aż łezka kręci się w oku na wspomnienie kultowego Goldeneye z N64...

 

 


2. Towerfall Ascension

Towerfall to wzorowy przykład tego, jak wykonać moduł lokalnej kooperacji na konsoli. Tytuł może i posiada bardzo prymitywną grafikę. Niech was jednak nie zwodzi ten mały szkopuł, bo trudno byłoby znaleźć inną tak fajną grę "imprezową" dla 4 osób na PS4. Przy tej pozycji z łatwością można spędzić cały wieczór, jeśli tylko dysponujecie czterema DualShockami na kwadracie. Liczcie się jednak z tym, że Towerfall wystawia trwałość wielu przyjaźni na poważną próbę!


 

1. Diablo III

Miejsce pierwsze pewnie dla nikogo nie będzie specjalnym zaskoczeniem. Bo czy trzeba jeszcze komuś polecać znakomite Diablo III? Początki tego dungeon crawlera były trudne, ale po wielu aktualizacjach i poprawkach Blizzard stworzył  mocarnego RPG-a, którego da się bez większych problemów przechodzić w aż... 4 osoby! Jeśli zatem macie trochę więcej czasu a wasi znajomi są zaangażowani w rozwałkę demonów i nieumarłych potworów, to nie wyobrażam sobie aktualnie lepszej gry z kanapowym coopem dostępnej na PS4.


Tagi: coop diablo iii lokalny coop top 10