SKLEP
senix senix 21.08.2016
Weekendowy Cosplay: Calypsen jako Mercy i D.Va z Overwatcha
1972V

Weekendowy Cosplay: Calypsen jako Mercy i D.Va z Overwatcha

Overwatch bije kolejne rekordy popularności. Battleborn został zdetronizowany, a my zapraszamy na wywiad z Calypsen, która jako jedna z pierwszych w Polsce zrobiła dwa cosplaye z OW.

 

<<<< Calypsen jako D.Va z Overwatcha, Zdjęcie: MBD.

Senix: Cześć Calypsen. Witamy kolejny raz na ppe.pl ekspertkę od cosplayów s-f.

Cal: Hej. Stanem Winstonem to ja nie jestem, ale zawsze staram się, aby moja praca była dokładna :D

Senix: Zanim przejdziemy do pytań o Twoje dwa cosplayowe wcielenia z gry Overwatch, muszę zadać Ci pytanie, które mnie bardzo interesuje. Dlaczego Calypsen to Calypsen? Skąd się wziął pomysł na taki pseudonim cosplayowy?

Cal: Często dostaję takie pytanie. Kiedy tworzyłam swój pierwszy nick w grze, „Calypso” było już zajęte, więc zmieniłam końcówkę. Calypso to księżyc Saturna i postać z Piratów z Karaibów, którą bardzo lubię. 

Senix: Jak zaczęła się twoja przygoda z cosplayem z Overwatch? Skąd się wziął pomysł na te dwa cosplaye? Od razu wiedziałaś, że stworzysz te dwa wcielenia cosplayowe?

Cal: Kiedy Blizzard ogłosił grę bardzo spodobał mi się futurystyczny wygląd postaci. Podjęłam się stworzenia stroju Mercy. Myślę że ten strój wiele mnie nauczył oraz dowiódł, że im więcej się człowiek stara, im więcej próbuje i ćwiczy, tym lepsze są efekty tej pracy. Nie potrafię już zliczyć ile elementów zmieniałam, przemalowywałam, naprawiałam, szyłam itd. Cały strój wykonałam sama, a zaczęłam we wrześniu 2015. Oprócz ogromu pracy, jaki włożyłam w samą konstrukcję, ten strój pochłonął niestety dużo pieniędzy. Wciąż planuję ulepszyć kilka elementów. Trzy razy zmieniałam i stylizowałam samą perukę. Ale muszę przyznać że ostatecznie jestem zadowolona. Wiele radości sprawia mi noszenie tego stroju i ludzie robiący sobie ze mną zdjęcia. D.Va to tak naprawdę był przypadek. Planowałam ją zrobić dopiero na Gamescom. Zamówiłam perukę i kombinezon. Chciałam mieć wygodny strój do chodzenia na wydarzeniu. Zostałam zaproszona na konwent fantastyczny w Chorwacji (Sferakon) i jakoś tak się to skończyło, że zrobiłam dzień przed wydarzeniem słuchawki, zabrałam strój i świetnie się bawiłam. Później jeszcze zrobiłam pistolet. 

Senix: Dla mnie widać to gołym okiem, że cosplay Mercy jest trudniejszy od stroju, jaki nosi D.Va. Ale mogę się mylić. Jak to wygląda z Twojej strony? Co sprawiło Ci największe problemy z tymi dwoma strojami? I z czego wykonałaś te skrzydła, które mogłem zobaczyć na Esporcie Now na własne oczy i nawet dotknąć? ;)

Cal: Skrzydła zrobiłam z pianki EVA pokrytej worblą. Konstrukcja opiera się na rurkach PVC. W środku zamontowałam paski LED, które są zasilane przez 6 baterii 1,5V a „pióra” wycięłam z folii PVC i pokryłam żółtą folią witrażową. Są to łatwe do pracy materiały, wystarczyły mi nożyczki, aby wyciąć odpowiednie kształty. Pistolet D.Vy zrobiłam z rurek PVC, pianki EVA o różnych grubościach, Apoxie Sculpt oraz również LEDów. Cieszę się jak mi on wyszedł :D Największy problem sprawiły mi na pewno skrzydła oraz szycie gorsetu do Mercy. Uszyłam go dopiero po sesji zdjęciowej, gdzie miałam po prostu czarną obcisłą bluzkę.

Calypsen jako Mercy z Overwatcha. Zdjęcie: MBD.

Senix: Nie wiem czy dobrze widziałem, ale poruszanie się w stroju Mercy to chyba jest wyzwanie?

Cal: I tak i nie. Rzeczywiście skrzydła sprawiają problem, bo mogę po prostu kogoś uderzyć, natomiast konstrukcja jest tak wyważona, że mnie zbytnio nie obciąża. Także na jednym wydarzeniu wytrzymałam w tym stroju 8 godzin :D 

Senix: Gdybyś mogła się wcielić na stałe w którąś z tych postaci, to którą byś wybrała i dlaczego?

Cal: Historia Mercy jest dość ciężka. Już teraz ludzie doszukują się w niej złych cech i część uważa ją za doktora, który przeprowadzał eksperymenty. Sama jestem bardzo ciekawa czy Blizzard jakoś to rozwinie. Bardzo intryguje mnie dialog między Mercy a Reaperem: Mercy: What happened to you?! Reaper: You tell me, Doc. Myślę że wybrałabym D.Vę. Oprócz tego, że jesteśmy w podobnym wieku (ja 20, ona 19) to ma poczucie humoru i lubi się wygłupiać. Myślę że mamy wiele wspólnych cech. Poza tym… KOCHAM MEMY Z D.VĄ I GREMLINA. To tyle.

Calypsen jako D.Va z Overwatcha. Zdjęcie: MBD.

Senix: A jak oceniasz samą grę Overwatch? Blizzard ma kolejne IP na miarę Diablo i StarCrafta? I co podoba Ci się w samej grze?

Cal: To jest nowy, zupełnie inny typ gry. Myślę, że ma szansę odnieść sukces, po części też dzięki bardzo mocnej kampanii marketingowej. Tytuł już jest bardzo popularny ponieważ… nie jest wyłącznie grą. Mamy komiksy, cinematici i całą masę fanartów… również takich dla dorosłych, także każdy znajdzie coś dla siebie. Mi osobiście gra się podoba, mogę sobie zagrać rundę albo 3. To nie jest mój ulubiony typ gry (wolę przygodowe gry akcji :) ) ale rozgrywka jest dynamiczna i rzeczywiście można się wciągnąć. Miałam przyjemność oglądać mecz podczas Overwatch All Stars i przyjemnie się taką rozgrywkę śledzi. Także uważam, że w esporcie gra odniesie wielki sukces.  

Senix: Overwatch vs Battleborn, kto wygra to starcie? A może Paragon, która ma się wkrótce ukazać?

Cal: No niestety, twórcy Battleborna wybrali fatalny termin na premierę gry. Overwatch zupełnie przyćmił pracę Gearboxa i dużo ludzi nawet nie słyszało o tej grze. Mimo że jest tak naprawdę bardzo dobra i, moim zdaniem, bardziej skomplikowana niż Overwatch. Paragon ma bardzo ciekawe designy. Obejrzałam kilka gameplay’ów i więcej Ci nie powiem. 

Senix: Planujesz może jakieś inne cosplaye z Overwatcha, czy Mercy i D.Va to koniec?

Cal: Myślę, że już starczy, żadna postać aż tak bardzo mi się nie podoba. Teraz planuję stworzyć kilka wygodnych strojów.

Calypsen jako Mercy z Overwatcha. Zdjęcie: MBD.

Senix: Kończąc naszą rozmowę, masz w planach jakieś cosplaye w klimatach s-f? Możesz nam coś zdradzić?

Cal: Na pewno kiedyś zrobię Xenomorpha :D Ten strój marzy mi się od dawna i póki co planuję jak go wykonać. Kusi mnie też ME Andromeda… I wiele, wiele innych. A póki co myślę nad siostrą Joy z Pokemonów. Jak tak teraz sobie myślę to albo robię potężne mroczne zbroje albo słodkie różowe postacie. Ważne żeby była różnorodność :D

Senix: Dziękujemy za rozmowę i życzymy kolejnych genialnych wcieleń cosplayowych.

Calypsen znajdziecie na jej panpage - Calypsen Cosplay.

Zdjęcia: Made by Dobrochna.

Korekta tekstu: Aleksandra Borkowska.

 

Tagi: calypsen d.va mbd mercy Overwatch ppe.pl weekendowy cosplay

Miesięcznik PSX Extreme